За даними порталу Address.ua, медіанна ціна оренди житлової нерухомості Києва, у листопаді 2021 р. зменшилась на 5%, в порівнянні з попереднім місяцем, та виросла на 4%, в порівнянні з аналогічним періодом в 2020році.

У листопаді 2021р. медіанна ціна оренди квартир в Києві склала 10,4 дол. США/кв.м.. Ціна оренди квадратного метра однокімнатних квартир склала 12 дол. США. Медіанна вартість двокімнатних – 10 дол. США/кв.м., Трикімнатних квартир – 9 дол. США/кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за листопад 2021 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (342 081 відвідувань за листопад 2021 року)

Найдорожчим районом Києва для оренди являється Печерський район. Медіанна вартість оренди в центрі столиці становить 1060 дол. США за об’єкт, або 16 дол. США за кв.м. На другому місці Шевченківський. Орендодавці в цьому районі просять 754 дол. США за квартиру ($ 13/кв.м.). На третьому місці Голосіївський район – 590 дол. США за об’єкт ($ 12/кв.м). Мінімальна медіанна ціна на оренду квартир зафіксована в Деснянському районі – 366 дол. США за квартиру, або 7 дол. США за кв.м.

Медіанна вартість оренди по районах Києва у листопаді 2021 року була наступною:

Найбільш дорогим районом для оренди найліквідніших однокімнатних квартир є Печерський район, де медіанна вартість оренди 1К квартири становить 745 дол. США. У Шевченківському та Голосіївському районах можна зняти однокімнатну квартиру в діапазоні від 480 до 510 дол. США. Найдешевшим для оренди районом є Деснянський. Цінник на 1К квартири в цьому районі становить 313 дол. США за місяць.

Медіанна вартість оренди квартир в Києві з розбивкою на кімнати у листопаді 2021 р.:

Структура пропозиції

У листопаді обсяг ринку оренди квартир розподілився наступним чином. 46% від загальної кількості пропозиції, представленої в базі даних Address.ua, зосереджено в категорії однокімнатних квартир. Пропозиція по двокімнатних квартирах – 37%, трикімнатних – 15%. 2% оголошень – багатокімнатні квартири, вільні для заселення.

Структура попиту

У листопаді 2021р. 43% запитів від охочих зняти квартиру в оренду  доводиться на однокімнатні квартири. 39% потенційних орендарів шукають для оренди двокімнатні квартири, а 15% – трикімнатні. Найскладніше здавати в оренду багатокімнатні квартири, лише 3% орендарів підшукують житло з чотирма і більше кімнатами.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

Ринок оренди житлової нерухомості Києва входить у традиційно “низький” зимовий сезон – структура пропозиції трохи змінюється на користь збільшення обсягу вакантних однокімнатних квартир, що вказує на звільнення більшої кількості квартир, ніж може поглинути ринок.

Крім сезонних тенденцій, свою роль зіграло і посилення у листопаді карантинних обмежень.

Цінові тренди в листопаді були негативними: медіанна ціна знизилася у всіх районах, крім Деснянського. Підсумкове зниження медіанної ціни ринку становило 5%. У листопаді вона склала $553 за об’єкт.

З урахуванням входження ринку в зимовий період, очікується продовження зниження цін на оренду та зростання вакантності, які завершаться не раніше лютого-березня 2022 року

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

  • інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
  • дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 30 листопада 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 342 081 (Universal Analitics)

Інформаційна справка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові: Address.ua, Address.com.ru, Address.com.by, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

Щомісячна аудиторія порталу – понад 400 тис. користувачів.

В розділі «Новобудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate

Вам також може сподобатися

Leave a reply