3 червня о 10-00 делегація чеських експертів з Карлового Університету розповість про способи визначення джерел забруднення та альтернативні методи вимірювання якості повітря, а також про правові стандарти і адвокацію за чисте повітря.
Українські експерти розкажуть про те, як відбувається моніторинг атмосферного повітря в Україні та які виклики стоять перед Україною у цій сфері.
Спікери:
✔ професор Ян Говорка, доктор наук, к.т.н., керівник Лабораторії якості повітря при Факультеті природничих наук Карлового Університету в Празі. Займається дослідженням джерел забруднення повітря, а також фізико-хімічними характеристиками атмосферного аерозолю.
✔ Ян Бендл, випускник Карлового Університету і докторант у сфері наук про навколишнє середовище. Сім років працює в Лабораторії якості повітря, де займається мобільними вимірами якості повітря в містах і муніципалітетах, а також відбором проб для аналізу поліциклічних ароматичних вуглеводнів.
✔ Петр Мареш, креативний директор чеської компанії SCIENCE IN, яка розробляє інтерактивні, художні і надихаючі презентації на різні наукові теми. Зараз Петр займається комунікаціями в рамках проекту CONSPIRO – «Дихаємо разом заради чистого повітря», ініційованого Цільовою групою по якості повітря “Стратегічний Дунайський регіон ЄС”
✔ Ніна Ротач, завідувачка Лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського.
✔ Олена Міскун, експертка ГО “Екодія”
✔ Представник Міністерства екології та природних рескрсів України (чекаємо на підтвердження)
За оцінками ВООЗ, сьогодні забруднення повітря є найбільш серйозним екологічним ризиком для здоров’я. Воно спричиняє рак, інсульт, хвороби серця і легенів. Щороку від брудного повітря передчасно помирають 7 млн людей.
Україна лідирує серед країн Європи по забрудненню повітря. Від цього кожного року передчасно помирає один із 1000 українців*. Про це свідчать дані Інститут параметрів здоров’я і оцінки (Institute for Health Metrics and Evaluation) за 2017 рік.
Відсутність рішучих кроків з боку уряду України у сфері моніторингу та охорони атмосферного повітря спровокувало хвилю мереж альтернативного, тобто самостійного, моніторингу. Сьогодні мешканці Івано-Франківська, Дніпра, Маріуполя, Києва та Запоріжжя можуть побачити хоч якісь дані про рівень забруднення через мобільні додатки та онлайн-карти.
Переклад із чеської на українську буде доступний.
Якщо є питання, пишіть Valentyn Pugachov (комунікаційник ГО “Екодія”)
Подія проходить за підтримки МЗС Чеської Республіки в рамках Програми співпраці задля трансформації та Чеського центру у Києві.
Партнери: ГО Arnika (Чехія), ГО Екодія (Київ)