У квітні 2023 почало роботу Techosystem — відкрите обʼєднання гравців технологічної екосистеми України з фокусом на продуктові компанії. Ініціаторами створення організації стали:  BRISE Capital, Center42, Genesis, Sigma Software, Ukrainian Bridge, Vacuum Deep Tech Acceleration та Міністерство цифрової трансформації України. Спілку також підтримали TECHIIA, Qollabe та SMOK Ventures.

Український технологічний сектор на другий рік повномасштабної війни продовжує показувати здатність до адаптації. Однак компаніям потрібна всебічна підтримка, аби залишатися конкурентоздатними та масштабуватися. Саме для цього було створено об’єднання Techosystem.

“Мета Techosystem — демонструвати потенціал українського теку для всього світу,коментує Голова спілки Олександр Яценко. — Ми об’єднали представників різних напрямків екосистеми: українські продуктові та сервісні компанії, венчурних інвесторів, інкубатори, акселератори, бріджингові організації для забезпечення всебічної підтримки та промотування. Маємо за честь бути організаторами першої української делегації стартапів та представників уряду на найавторитетнішу світову конференцію SelectUSA Summit, що відбудеться завдяки Програмі USAID «Конкурентоспроможна економіка України».”

Друга, не менш важлива задача об’єднання — посилення співпраці між ринком та державою. Щоб покращити ситуацію, потрібно найближчим часом вирішити ряд питань, що хвилюють індустрію. Крім того, треба впроваджувати інновації, спрямовані на відбудову та відновлення України. Міністерство цифрової трансформації України підтримує цю ініціативу.

“Один із перших наших спільних проєктів — Ukrainian Tech Ecosystem Overview, який має на меті зібрати актуальні дані про всіх стейкхолдерів українського теку. Завдяки співпраці з Techosystem зв’язки держави з технологічною спільнотою, упевнений, будуть тільки посилюватися. Серед напрямків взаємодії запланована і презентація української стартап-екосистеми на міжнародній арені”, — підкреслив заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

За даними Techosystem, станом на березень 2023 року в Україні налічується 1613 продуктових компаній, 533 сервісних, а також діє 51 інвестор.

“Головна мета нашого фонду Digital Future на 2023 рік — демонструвати світовій інвестиційній спільноті можливості української технологічної екосистеми, тому ми раді долучитися як партнер. Ми віримо в потенціал України і докладемо всіх зусиль, щоб поділитися своїм досвідом та залучити серйозних інвесторів. Відновлення України після війни — головне завдання для нас усіх на найближчі роки”, — підкреслив Олексій Вітченко, інвестор, фаундер групи компаній Qollabe.

Найбільш популярними зараз є edtech, agritech та health-cтартапи, продукти з цифрової безпеки та проєкти, які розвивають моделі з використанням штучного інтелекту. Зростає також напрямок Military Tech. Точну цифру проєктів не розголошують, проте лише на платформі їх 42.

“Наш tech-сектор, разом із суспільством, проходить крізь найскладніші випробування кризами та війною, демонструючи гнучкість, стресостійкість і внутрішній потенціал. Щоб бути ще більш ефективними, потрібне здорове об’єднання зусиль бізнесу та держави. Маю надію, що новий проєкт створить синергетичний ефект і полегшить експансію українських продуктів і сервісів на світові ринки”, — коментує Євген Ніколайчук, CEO холдингу TECHIIA.

Довідка

Techosystem — відкрите обʼєднання учасників технологічної екосистеми України з фокусом на продуктові компанії. Метою спілки є об’єднання всіх гравців ринку для створення більш сприятливих умов ведення бізнесу в Україні та просування екосистеми як інвестиційного напрямку у світі.

Ініціатива почалась зі створення платформи Ukrainian Tech Ecosystem Overview, що має на меті збір та верифікацію даних про всіх учасників екосистеми: продуктові та сервісні компанії, інвесторів, акселератори, університети, дослідницькі центри, спільноти для її ефективного розвитку. У березні 2023 року на платформі була проведена верифікація даних про продуктові та сервісні компанії, а також інвестиційні фонди в Україні.

Ініціаторами створення організації стали:  BRISE Capital, Center42, Genesis, Sigma Software, Ukrainian Bridge, Vacuum Deep Tech Acceleration та Міністерство цифрової трансформації України.

You may also like

Comments are closed.