У березні 2023 року на вторинному ринку Києва медіанна ціна в доларовому еквіваленті склала 1299 дол. США/кв.м. що на  1,9% вище ніж в лютому 2023 року. При цьому, спеціалісти ринку нерухомості не відмічають росту попиту та росту угод.

В порівнянні з березнем 2022 року медіанна ціна пропозиції на вторинному ринку Києва зменшилась на 7,1% в доларовому еквіваленті, та збільшилась в національній валюті на 16,3%.

Загальна ситуація на ринку нерухомості.

Як і прогнозувалось, весна почалась з росту цін на вторинному ринку нерухомості в столиці. Експерти ринку неодноразово відзначали що базовим фактором для ринку нерухомості являється війна, її тривалість та інтенсивність бойових дій. Так, оскільки в столиці України наразі стало спокійніше, ринок відразу відреагував на цю ситуацію ростом цін.

Зазначимо, що спеціалісти ринку не відмічають наразі сплеску попиту, ймовірно так ринок реагує на коливання курсу національної валюти до долара, традиційне сезонне підвищення цін, а також важливо розуміти, що для  аналізу цін використовується ціна пропозиції, тобто ціни з оголошень, які вказують власники квартир. А при реальних угодах діє дисконт, розмір якого обговорюється безпосередньо з покупцями. Учасники ринку зазначають, що заявлена ціна в оголошеннях відрізняється від ціни продажу на 10-25%.

Спрогнозувати динаміку цін далі, наразі важко, так як ринок миттєво реагує на будь-яку загальну ситуацію в країні та на перебіг військових дій.  Втім всі експерти ринку зазначають, що на просідання цін навряд чи варто чекати, а в разі стрімкого та успішного контрнаступу ЗСУ, ринок може значно ожити, та відреагувати на відновлення попиту, який був відкладений за умов війни.

Загалом, ринок вторинної нерухомості Києва у березні 2023 року продовжив своє плавне зростання, яке спостерігалося з початку року. Враховуючи поточну ситуацію, аналітики City Development Solutions очікують, що в квітні 2023 року тенденція зростання цін на вторинному ринку нерухомості Києва може зберігатися. Однак, залежно від економічних умов та зовнішніх факторів, можливі незначні коливання цін в одну чи іншу сторону. Рекомендуємо потенційним покупцям та інвесторам стежити за розвитком ситуації на ринку, щоб вчасно реагувати на можливі зміни та вигідно інвестувати свої кошти.

Ціни на вторинному ринку нерухомості.

Наразі, ринок поступово проходить стадію коригування цін. З початку 2023 року спостерігається плавне підвищення цін. Так, з січня 2023 року медіанна ціна пропозиції на вторинному ринку Києва вже зросла на 2,6% в доларовому еквіваленті.  

У березні 2023 року медіанна ціна пропозиції (в доларовому еквіваленті) на столичному ринку нерухомості зросла 1,9 %, в порівнянні з лютим поточного року, до 1299 дол. США/кв.м. Даний показник в категорії 1-но кімнатних квартир збільшився на 1,6 % до 1285 дол. США/кв.м. Двокімнатні квартири зросли в ціні на 4,9% (1347 дол. США/кв.м.). Медіанна вартість 3-х кімнатних квартир зросла на 2,5% та склала 1302 дол. США/кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за  березень 2023 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів.

Порівнюючи ціни за рік ми бачимо що медіанна вартість пропозиції на вторинному ринку в доларовому еквіваленті зменшилась на 7,1%. А враховуючи курс гривні, медіанна ціна за рік в національній валюті збільшилась майже на 16,3%. Відповідно однокімнатні квартири знизились в ціні (в доларовому еквіваленті) на 18% , двокімнатні – 3,4% в дол. США.

Ще раз нагадаємо, що наведені дані демонструють ціну пропозиції від продавців та можуть відрізнитися від ціни реальних угод на 10-30%.

Медіанна ціна пропозиції по районам Києва у березні 2023 р. склала:

Попит на вторинному ринку нерухомості.

Аналізуючи дані ми можемо бачити що найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 30 000 до 50 000 дол.США, частка запитів в цій категорії становить 36%. На другому місці знаходилося житло в діапазоні від 70 000 дол.США – 33%.

В березні 2023 року запити до порталу Address.ua від користувачів, які цікавились житлом від 50 000 дол.США до 70 000 дол.США склали 5%. 26% користувачів шукали житло в ціновому діапазоні до 30 000 дол.США  

Попит на однокімнатні квартири у березні 2023 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 48% запитів до бази даних порталу Address.ua. Двокімнатними квартирами цікавились 30% користувачів порталу. Трикімнатними квартирами –21% користувачів, які шукають нерухомість для покупки.

При цьому найбільший попит у покупців був зосереджений в категорії від 50 м2 до 80 м2, частка таких запитів до порталу Address.ua становить по 67% від загальної кількості. Квартирами від 35 м2 до 50 м2 цікавилось 26% претендентів. Відсоток запитів на квартири площею до 35 м2 склав 7%.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

За наявною інформацією, з початку весни 2023 року у Києві спостерігається підвищення цін на вторинному ринку нерухомості. Зокрема, медіанна ціна пропозиції зросла на 1,9% у березні 2023 року в порівнянні з лютим. Це може бути пов’язано зі зменшенням інтенсивності бойових дій та поліпшенням економічної ситуації в столиці.

Кількість угод на вторинному ринку нерухомості дещо збільшилась, але загалом попит зберігається на стабільно низькому рівні. Коливання курсу національної валюти, сезонне підвищення цін та розбіжність між цінами пропозиції та реальними угодами також впливають на динаміку цін.

Прогнозувати подальшу динаміку цін складно через залежність ринку від зовнішніх факторів, таких як ситуація в країні та перебіг військових дій. Однак експерти ринку вірять, що різке зниження цін малоймовірне, а при успішному контрнаступі ЗСУ ринок може активізуватися та відреагувати на відновлення відкладеного попиту.

У березні 2023 року ринок вторинної нерухомості Києва продемонстрував підвищення цін. Медіанна ціна пропозиції в доларовому еквіваленті зросла на 1,9% порівняно з лютим 2023 року, досягнувши рівня 1299 дол. США/кв.м.

Спостерігається зростання попиту на однокімнатні квартири, що може свідчити про підвищення інтересу серед сімей, які шукають недороге і компактне житло. Зменшення попиту на дво- та трикімнатні квартири обумовлено в першу чергу зниженням покупної спроможності населення та зниженням курсу долара, що призвело до зменшення цінності накопичень у валюті.

З іншого боку, спостерігається збільшення попиту на квартири вартістю від 70 тис. доларів США і вище. Це може свідчити про зростання кількості реальних покупців, які потребують поліпшення якості житла. Зміни у структурі попиту можуть бути зумовлені різними факторами, але головною причиною сьогоднішніх тенденцій є адаптація населення до нових умов та реальної ситуації на ринку, що веде до зміни попиту на певні види квартир та їхній вартості.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

• інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;

• дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 31 березня 2023 року.

Інформаційна довідка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Казахстані та Молдові: Address.ua, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року..

В розділі «Новобудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

You may also like

Нерухомість

Держгеокадастр забезпечив впровадження функціоналу щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про масив земель сільськогосподарського призначення

31 жовтня 2023 року в програмному забезпеченні Державного земельного кадастру запроваджено функціональну можливість щодо внесення ...

Comments are closed.