За даними порталу Address.ua, медіанна ціна оренди житлової нерухомості Києва, у березні 2023 р. склала 5,4  дол. США/кв.м. що на 3,8 % більше, ніж в попередньому місяці. В порівнянні рік до року, оренда квартир в столиці в березні 2023 року на 40% менша в доларовому еквіваленті ніж в березні 2022, а в національній валюті ціна зменшилась на 24,7%.

Загальна ситуація на ринку

«Ринок оренди в столиці ожив та буде й надалі більш активним», – повідомляє президент Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України Юрій Піта. Так, у березні 2023 року медіанна вартість оренди в доларовому еквіваленті складала 5,4  дол. США/кв.м. що на 3,8% більше, ніж в лютому поточного року.

Зі слів експерта, попит на оренду житла в столиці збільшився, в порівнянні із зимовим періодом, як наслідок ціни можуть зрости в короткостроковій перспективі приблизно на 10%.

Ріст попиту зумовлений двома факторами: Перший – наразі Київ являється лідером з приймання ВПО, другий – з приходом весни, потепленням та стабілізацією електропостачання, в столицю повертаються всі, хто виїжджав перезимувати складну зиму.

Враховуючи ситуацію на ринку оренди житла в березні, спеціалісти City Development Solutions позначають позитивні тенденції та прогнозують подальше зростання активності у квітні 2023 року, зокрема через ріст попиту на житло та загальну стабілізацію економічної ситуації в Україні. Слід відмітити, що ринок оренди житла все ще знаходиться у депресивної стадії відносно довоєнного періоду.

Березень 2023 року демонструє зростання цін на оренду квартир в столиці. Медіанна ціна оренди квартир у Києві у березні 2023 року склала 5,4 дол. США/кв.м. Ціна оренди квадратного метра однокімнатних квартир склала 5,9 дол. США/кв.м., двокімнатних – 5,1 дол. США/кв.м. Медіанна вартість трикімнатних квартир – 4,9 дол. США/кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за березень 2023 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів у березні.

Традиційно, найдорожчим районом Києва для оренди являється Печерський район. Медіанна вартість оренди в центрі столиці становить 735 дол. США за об’єкт, або 10 дол. США за кв.м. На другому місці Шевченківський. Орендодавці в цьому районі просять 302 дол. США за квартиру ($ 7/кв.м.). На третьому місці Голосіївський район – 335 дол. США за об’єкт ($ 6/кв.м). Мінімальна медіанна ціна на оренду квартир зафіксована в Деснянському районі – 163 дол. США за квартиру, або 4 дол. США за кв.м.

Медіанна вартість оренди по районах Києва у березні 2023 року була наступною:

Найбільш дорогим районом для оренди найліквідніших однокімнатних квартир є Печерський район, де медіанна вартість оренди 1К квартири становить 341 дол. США. На другому місці по вартості оренди квартир знаходиться Голосіївський район, медіанна ціна оренди однокімнатної квартини становить 251 дол. США. В Шевченківському районі – 230 дол. США. В Дарницькому та Подільському районах можна зняти однокімнатну квартиру за 206 дол. США. Найдешевшим для оренди районом є Дніпровський. Цінник на 1К квартири в цьому районі становить 153 дол. США за місяць.

Медіанна вартість оренди квартир в Києві з розбивкою на кімнати у березні 2023 р.:

Структура пропозиції

Наразі спостерігається збалансування попиту та пропозиції на ринку оренди. Обсяг ринку оренди квартир розподілився наступним чином. 41% від загальної кількості пропозиції, представленої в базі даних Address.ua, зосереджено в категорії однокімнатних квартир. Пропозиція по двокімнатних квартирах – 39%, 20%. – трикімнатні квартири, вільні для заселення.

Структура попиту

Впродовж тривалого часу найважливішим критерієм пошуку квартир в оренду являється ціна, віддаленість від військових об’єктів та об’єктів інфраструктури.  Так, у березні 2023 р. 58% запитів від охочих зняти квартиру в оренду  доводиться на двокімнатні квартири. 28% потенційних орендарів шукають для оренди однокімнатні квартири. Багатокімнатними квартирами цікавляться 14% орендарів.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

У березні 2023 року ринок оренди житла в Києві продемонстрував позитивні тенденції порівняно з лютим. Медіанна вартість оренди в доларовому еквіваленті зросла на 3,8% і склала 5,4 дол. США/кв.м. Зростання попиту на житло зумовлений переїздом ВПО до Києва та поверненням мешканців до столиці. Відповідно, у короткостроковій перспективі очікується подальше зростання цін на оренду.

Печерський район традиційно залишається найбільш дорогим для оренди, з медіанною ціною оренди на рівні 735 дол.США/квартира. Найдешевші квартири пропонуються у Деснянському районі – 163 дол.США/квартира.

Порівняно з лютим, структура пропозиції на ринку оренди залишається стабільною, з переважанням однокімнатних (41%) та двокімнатних (39%) квартир. Структура попиту, дещо змінилася, у березні спостерігалося зростання попиту на двокімнатні квартири, які становили 58% від загального попиту. 28%  орендарів шукають однокімнатні квартири, а 14% – багатокімнатні.

Зростання квартир більшої площі у структурі попиту вказує на залучення до цільової аудиторії довгострокової оренди осіб з родинами, які приїхали до Києва після початку війни і планують продовжити жити у столиці.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

• інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;

• дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 31 березня 2023 року.

Інформаційна справка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Казахстані та Молдові: Address.ua, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

В розділі «Новобудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

You may also like

Нерухомість

Держгеокадастр забезпечив впровадження функціоналу щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про масив земель сільськогосподарського призначення

31 жовтня 2023 року в програмному забезпеченні Державного земельного кадастру запроваджено функціональну можливість щодо внесення ...

Comments are closed.