З 19 до 21 жовтня 2021 року в Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру було проведено семінари з питань земельних відносин та обігу земель сільськогосподарського призначення. У семінарах взяли участь фахівці Держгеокадастру, представники Мінагрополітики та представники Посольства Французької Республіки та Французького агентства з управління сільськими землями SAFER.

У ході семінарів, зокрема, експерт Французького агентства з управління сільськими землями Французької Республіки Робер Левек ознайомив присутніх з існуючою системою органів державної влади з управління земельними ресурсами у Франції, а також порушив питання здійснення контролю в процесі обігу земель сільськогосподарського призначення, порядку взаємодії між інформаційними системами державних реєстрів, перевірки набувачів земель сільськогосподарського призначення та фіксації вартості земельної ділянки і ціни її продажу в електронних реєстрах.

Представники Держгеокадастру взяли активну участь у дискусії, відбувся обмін інформацією та обговорення досягнень України та Франції у сфері обігу та ринку земель та проведення земельної реформи.

Після завершення семінарів фахівці Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру отримали відповідні сертифікати.

«Діяльність SAFER є показовою для нашої країни. Особливо варто відзначити роботу прозорої системи ринку земель, розвиток проектів громад та популяризацію фермерства серед молодого населення. Не можна оминути і те, що значну увагу SAFER приділяє захисту навколишнього середовища, розвитку аграрних та лісових зон. SAFER також активно працює в питанні гарантування прав землевласників.  В контексті нещодавніх надважливих змін у сфері земельних ресурсів України, я хочу зазначити, що співпраця з Французькою Республікою є однією з пріоритетних для нас. Ми усвідомлюємо важливість нашої спільної роботи і бажаємо отримати максимум практичних знань від наших зустрічей» – відзначив заступник Голови Держгеокадастру Іван Смілий.

You may also like

Нерухомість

Держгеокадастр розпочинає впровадження використання на території України Європейської вертикальної референцної системи – European Vertical Reference System (EVRS)

9 червня 2023 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 590 «Деякі питання використання Європейської вертикальної ...

Leave a reply