У вересні 2021 р. медіанна ціна в доларовому еквіваленті на первинному ринку нерухомості зросла на 3,4 % в порівнянні з серпнем поточного року, та на 15% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

Загальна ситуація на первинному ринку нерухомості.

За даними порталу Address.ua, у вересні 2021 р медіанна ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку столиці складала 1 271 дол. США / кв.м, що на 3,4% більше за значення минулого місяця. Даний показник в категорії однокімнатних квартир у вересні виріс в ціні на 6,6%, і склав 1411 дол. США / кв.м. Ціна двокімнатних – 1235 дол. США / кв.м., що на 1,5% більше, ніж в серпні 2021 р. Медіанна ціна трикімнатних квартир склала 1 170 дол. США / кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за вересень 2021 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (385 283 відвідувань за вересень 2021 року).

Структура цін по районах

Одним з найдорожчих районів в столиці, як і раніше залишається Печерський район – 2081 дол. США / кв.м. На другому місці Шевченківський район, де медіанна ціна становить 1740 дол. США / кв.м. Ціна в Голосіївському районі склала 1522 дол. США / кв.м. В Оболонському та Подільському районах у вересні 2021р. вартість кв.м. склала 1341 дол. США. та 1334 дол. США. відповідно. Мінімальна ціна – 960 дол. США / кв.м зафіксована в Деснянському районі.

Попит на столичну нерухомість

У вересні найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000 дол. США з часткою запитів 33%. На другому місці знаходилося житло в діапазоні до 30 000 дол. США з часткою 30% від загальної кількості запитів до бази даних порталу Address.ua. Попит на житло з ціною 30 000 – 50 000 дол. США у вересні  2021 р. склав всього 16% запитів до бази даних порталу, від 70 000 дол. США і вище – 21%.

Попит на двокімнатні квартири у вересні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 43% запитів до бази даних порталу Address.ua. Однокімнатними квартирами цікавились 38% користувачів порталу. Трикімнатними квартирами – 18,5% користувачів, які шукають нерухомість для покупки.

При цьому найбільший попит у покупців був зосереджений в категорії квартир від 50 м2 до 80 м2, частка таких запитів до порталу Address.ua становить 42% від загальної кількості. Квартири від 35 м2 до 50 м2 цікавлять 26% претендентів. 12% цікавляться квартирами до 35 м2. Відсоток запитів на квартири площею від 80 м2 склав 20%.

За даними порталу Address.ua, у вересні 2021 року найбільший інтерес у покупця викликав Голосіївський район столиці. Частка переглядів оголошень в цьому районі склала 26% від загальної кількості переглядів. Далі в пріоритеті покупця Дарницький район, із часткою переглядів 13%. Дніпровський та Шевченківський райони – 12%, Печерський район – 10%. Оболонським районом цікавляться 5% покупців. Найменше покупець цікавиться первинної нерухомістю в Подільському та Деснянському районах.

Розподіл ринку нерухомості

У вересні залишився високий попит на первинну нерухомість. Розподіл попиту між первинним і вторинним ринками був наступним: 84% користувачів порталу Address.ua цікавилися покупкою нерухомості на первинному ринку і 16% на вторинному.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

“На ринку первинної житлової нерухомості триває планомірне зростання цін – у вересні медіанна ціна київської “первинки” зросла на 3,4%. Безперервний зростаючий тренд зберігається вже 5 місяців.

В першу чергу подорожчання торкнулося 1-кімн. квартир, медіанна ціна на які зросла на 6,7%. Це призвело до того, що на сьогоднішній день за цим показником 1-кімн. квартири на 14% дорожче 2-кімн. і на 20% – 3-кімн. квартир. Для порівняння, на початку 2021 року 1-кімн. квартири мали найнижчу медіанну вартість квадратного метра з усіх категорій.

Така динаміка свідчить про зростання інвестиційного попиту на нерухомість і вимивання найменш дорогих квартир з ринку. Лідерами зі зростання цін стали Печерський (10%) і Голосіївський (9%) райони, які після змін в характеристиці запитів інвесторів (які відмовилися від проектів нижнього цінового сегмента на користь більш надійних і дорогих проектів на тлі банкрутства забудовників “Укрбуд” і “Аркада” ) є найбільш привабливими районами для інвестицій з високою часткою нового будівництва.

Зміна цінової ситуації призвела до зміщення структури запитів в бік квартир вартістю від $ 50 тис. – у вересні більше половини запитів були здійснені саме в цій категорії, при цьому на квартири вартістю від $ 70 тис. припав 21% запитів, що є найвищим показником за весь 2021 рік.

Через позитивну цінову динаміку і позитивні прогнози ринкового розвитку, основний інтерес сьогоднішнього покупця нерухомості зосереджений саме на первинному ринку – 84% всіх запитів”

Висновки:

  • У вересні 2021 р медіанна ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку столиці складала 1 271 дол. США / кв.м, що на 3,4% більше за значення минулого місяця.
  • За рік медіанна ціна квадратного метра на первинному ринку столиці збільшилась на 15%.
  • Попит на двокімнатні квартири у вересні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 43% від  користувачів, які шукають нерухомість для покупки.
  • найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000 дол. США з часткою запитів 33%.
  • Категорія квартир від 50 м2 до 80 м2, була самою затребуваною у вересні 2021р. Частка таких запитів до порталу Address.ua становить 42%.
  • Знову ми спостерігаємо високий попит на первинну нерухомість. 84% претендентів цікавилися нерухомістю на первинному ринку і 16% цікавилися покупкою нерухомості на вторинному ринку.
  • У серпні 2021 року до продажу пропонувалися квартири в 266 житлових комплексах, представлених в базі даних порталу Address.ua.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

  • інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
  • дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 30 вересня 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 385 283 (Universal Analitics)

Інформаційна довідка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові: Address.ua, Address.com.ru, Address.com.by, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

Щомісячна аудиторія порталу – понад 400 тис. користувачів.

В розділі «Новобудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

You may also like

Leave a reply