За даними порталу Address.ua, після закінчення локдауну, з квітня поточного року, медіанна ціна оренди житлової нерухомості Києва зросла майже на 19%, при цьому у вересні 2021 року зменшилась на 2,7%, в порівнянні з попереднім місяцем, та на 1,8% в порівнянні з аналогічним періодом в 2020році.

У вересні 2021р. медіанна ціна оренди квартир в Києві склала 10,7 дол. США / кв.м.. Ціна оренди квадратного метра однокімнатних квартир склала 12 дол. США. Медіанна вартість двокімнатних – 10 дол. США / кв.м., Трикімнатних квартир – 10 дол. США / кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за вересень 2021 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (385 283 відвідувань за вересень 2021 року)

Найдорожчим районом Києва для оренди являється Печерський район. Медіанна вартість оренди в центрі столиці становить 1129 дол. США за об’єкт, або 15 дол. США за кв.м. На другому місці Шевченківський. Орендодавці в цьому районі просять 853 дол. США за квартиру ($ 12/кв.м.). На третьому місці Голосіївський район – 637 дол. США за об’єкт ($ 12/кв.м). Мінімальна медіанна ціна на оренду квартир зафіксована в Деснянському районі – 338 дол. США за квартиру, або 7 дол. США за кв.м.

Медіанна вартість оренди по районах Києва у вересні 2021 року була наступною:

Найбільш дорогим районом для оренди найліквідніших однокімнатних квартир є Печерський район, де медіанна вартість оренди 1К квартири становить 714 дол. США. У Шевченківському та Голосіївському районах можна зняти однокімнатну квартиру в діапазоні від 510 до 520 дол. США. Найдешевшим для оренди районом є Деснянський. Цінник на 1К квартири в цьому районі становить 305 дол. США в місяць.

Медіанна вартість оренди квартир в Києві з розбивкою на кімнати у вересні 2021 р.:

Структура пропозиції

У вересні обсяг ринку оренди квартир розподілився наступним чином. 40% від загальної кількості пропозиції, представленої в базі даних Address.ua, зосереджено в категорії однокімнатних квартир. Пропозиція по двокімнатних квартирах – 39%, трикімнатних – 17%. 4% оголошень – багатокімнатні квартири, вільні для заселення.

Структура попиту

У вересні 2021р. 42% запитів від охочих зняти квартиру в оренду  доводиться на однокімнатні квартири. 36% потенційних орендарів шукають для оренди двокімнатні квартири, а 18% – трикімнатні. Найскладніше здавати в оренду багатокімнатні квартири, лише 4% орендарів підшукують житло з чотирма і більше кімнатами.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

“Незважаючи на незначне зниження медіанної вартості оренди 1 кв.м., ціна оренди житлової нерухомості в Києві залишається високою в порівнянні з попередніми періодами.

Зростання попиту на оренду і зростання кількості укладених угод привели до невеликої зміни балансу попиту і пропозиції. Якщо в попередні місяці питома вага 1-кімн. квартир в структурі пропозиції була дещо вища, ніж в структурі попиту, то в вересні 2021 ситуація змінилася на зворотну. Проте, попит і пропозиція на ринку оренди житлової нерухомості Києва залишаються у високій мірі збалансованими.

З точки зору динаміки медіанних цін за об’єкт, у вересні зміни виявилися не значними – медіанна ціна оренди квартири залишилася на рівні $ 540. З географічної точки зору відбулося кілька змін – компенсаційне зниження цін на оренду в Голосіївському районі (після зростання на 18% в серпні), не змогли утримати ціни власники нерухомості в Деснянському районі, де медіанна ціна оренди знизилася на 9% до рівня червня цього року. Відмічено зростання цін на орендну нерухомість в Шевченківському районі. Решта районів міста або зберегли попередній рівень цін, або показали незначне зростання.

У жовтні цього року найбільш імовірно початок поступового зниження цін на оренду, яке триватиме до січня-лютого 2022 року”.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

  • інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
  • дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 30 вересня 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 385 283 (Universal Analitics)

Інформаційна справка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові: Address.ua, Address.com.ru, Address.com.by, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

Щомісячна аудиторія порталу – понад 400 тис. користувачів.

В розділі «Новобудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

Вам також може сподобатися

Leave a reply