У рамках німецько-української онлайн-конференції «Цифрові рішення в освіті: найкращі практики та майбутні тренди» експерти Bosch поділилися власним досвідом впровадження ефективних інструментів онлайн навчання.

Захід зібрав понад 60 представників німецьких та українських профільних асоціацій та об’єднань, Міністерства освіти та науки України, керівників закладів професійно-технічної освіти, підприємців і держслужбовців, відповідальних за цей напрям роботи.

Загалом, учасники конференції дійшли згоди, що без цифровізації навчальний процес під час пандемії був би вкрай складним. Представники бізнесу висловили думку, що цифрова освіта сьогодні є не лише доречною, але й необхідною, оскільки всі учасники процесу економлять час і, що головне, мають змогу навчатися та вдосконалюватися в комфортному для себе режимі.

Олександр Черевко, керівник підрозділу сервісу та технічної підтримки, поділився досвідом роботи Навчального центру Bosch в часи пандемії. На прикладі спільного освітнього проєкту Німецько-Української промислово-торговельної палати та компанії Bosch «Основи мехатроніки автомобілів» він розповів, як компанія використовує цифрові технології у своїх навчальних програмах.

«Повноцінне онлайн-навчання — це комплекс онлайн-інструментів, який дає можливість тренеру передавати свої знання слухачам на тому ж рівні, що й під час офлайн-тренінгів, використовуючи при цьому інший набір інструментів — зауважує Олександр Черевко. —  Навчальний центр Bosch виробив такий комплекс і наразі активно й успішно використовує його для якісного навчання в онлайн-форматі».

Онлайн-курс «Основи мехатроніки автомобілів» поділяється на окремі тематичні модулі, кожен з яких є повноцінним тренінгом із ремонту й обслуговування автомобільної техніки. Він передбачає трансляцію теорії та практичного виконання завдань за допомогою будь-якої платформи для онлайн-конференцій, наприклад, Teams. Теоретичні знання надаються тренером у форматі презентацій (Power Point), які учасники переглядають та обговорюють в режимі реального часу. Практика передбачає демонстрацію роботи на діагностичному комплексі у віддаленому режимі – тренер коментує надання консультацій з діагностики автомобілів в режимі реального часу.

Наразі курс «Основи мехатроніки автомобілів» включає 100 відеоуроків із практичними завданнями до 6 тем, а також «онлайн-тренажери» та тести, доступні в будь-який час. Навчальний центр Bosch використовує

LMS (Learning Management System) — онлайн-платформу для обліку й організації системної підготовки персоналу СТО.

Нагадаємо, що навчальний центр Bosch в Україні працює з листопада 2008 року. Щорічно понад 600 фахівців автосервісу проходять профільне навчання та отримують сертифікат єдиного зразка, який є підтвердженням компетенції спеціаліста та високо цінується і на ринку України, і за кордоном. Якість навчання у центрі завоювала довіру професіоналів на ринку обслуговування автомобілів, адже заняття проводять сертифіковані фахівці, які проходять обов’язкове стажування у Німеччині. До того ж для навчання використовується найновіше обладнання та сучасні автомобілі. Повний перелік тренінгів, безкоштовних онлайн-вебінарів, опис і розклад занять можна знайти на сайті компанії Bosch у розділі «Навчальний центр».

Bosch Group є провідним постачальником технологій та послуг у світі. У компанії працює близько 394 500 працівників (станом на 31 грудня 2020 року). Продажі компанії у 2020 році за попередніми оцінками склали 71,6 млрд. євро. За видами діяльності, компанія поділяється на чотири бізнес-сектори: Рішення для мобільності, Промислові технології, Споживчі товари та Енергетика та Будівельні технології. Як провідний постачальник IoT, Bosch пропонує інноваційні рішення для «розумних будинків», промисловості 4.0 та автомобілів з Інтернет-підключенням. Компанія використовує свій досвід і знання у сфері сенсорних технологій, програмного забезпечення та послуг, а також власний хмарний сервіс, щоб стати єдиним постачальником мережевих і багатопрофільних рішень для клієнтів. Стратегічною метою групи компаній Bosch є забезпечення життя людей підключеними до Інтернету продуктами та рішеннями, які або містять штучний інтелект (AI), або були розроблені та виготовлені з його допомогою. Bosch покращує якість життя в усьому світі за допомогою інноваційних продуктів та послуг, що надихають. Компанія Bosch створює технології, які «винайдені для життя». До складу Bosch Group входить компанія Robert Bosch GmbH та близько 440 дочірніх і регіональних компаній у 60 країнах. Світова мережа виробничих, інженерних та торгових мереж Bosch охоплює майже всі країни світу. Основою для майбутнього зростання компанії є її інноваційний потенціал. У 126 підрозділах компанії Bosch по всьому світу працюють 72 600 співробітників у галузі досліджень та розробок, а також близько 30 000 розробників програмного забезпечення.

Компанію заснував Роберт Бош (1861-1942) у 1886 році у Штутгарті  як «Майстерню точної механіки та електротехніки». Особлива структура власності Robert Bosch GmbH гарантує Групі компаній Bosch підприємницьку свободу, що дозволяє здійснювати довгострокове планування і використовувати значну частку коштів для інвестування, забезпечуючи їй надійне майбутнє. 94% акціонерного капіталу Robert Bosch GmbH належить благодійному фонду Robert Bosch Stiftung GmbH. Контрольним пакетом акцій володіє Robert Bosch Industrietreuhand KG і виконує функції власника на підставі довірчого управління. Інша частина акцій належить родині Бош і Robert Bosch GmbH.

Додаткова інформація доступна онлайн на сайтах: www.bosch.ua, www.bosch.com.

You may also like

Новини компаній

42,1% українських МСБ відзначають брак кваліфікованих працівників: Netpeak Group надає в паблік курси для навчання та адаптації співробітників

Хмарна LMS-платформа АcademyOcean (частина Netpeak Group), надасть українським компаніям безкоштовний доступ до 10 курсів з ...

Leave a reply