У грудні 2021 р. медіанна ціна в доларовому еквіваленті на первинному ринку нерухомості склала 1230 дол. США/кв.м. В IV кварталі 2021 року ціна зменшилась на 3,2%, а в цілому за рік зросла на 19,9%.

Загальна ситуація на первинному ринку нерухомості.

За даними порталу Address.ua, у грудні 2021 р медіанна ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку столиці складала 1 230 дол. США/кв.м, Даний показник в категорії однокімнатних квартир склав 1300 дол. США/кв.м. Ціна двокімнатних – 1188 дол. США/кв.м. Медіанна ціна трикімнатних квартир склала 1 168 дол. США/кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за грудень 2021 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (271 754 відвідувань за грудень 2021 року).

В IV кварталі 2021 року, спостерігалось зниження медіанних цін на первинному ринку нерухомості на 3,2%. Ціна однокімнатних квартир зменшилась на 7,9%, двокімнатних  на 3,8%. Медіанна вартість трикімнатних квартир – 0,14%.

На зниження цін, в доларовому еквіваленті, в останньому кварталі 2021 року мали значний вплив курс національної валюти по відношенню до долара США, та зниження інвестиційного попиту.

Втім, порівнюючи показники за рік, ми бачимо, що медіанна ціна на первинному ринку нерухомості столиці продемонструвала ріст на 19,9%. В розрізі по групам, показники були наступними. Так, однокімнатні квартири збільшились в ціні на 29,7%, двокімнатні – 16,5%. Медіанна ціна на трикімнатні квартири зменшилась на 3,8% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

Структура цін по районах

Одним з найдорожчих районів в столиці, як і раніше залишається Печерський район – 2107 дол. США/кв.м. На другому місці Шевченківський район, де медіанна ціна становить 1790 дол. США/кв.м. Ціна в Голосіївському районі склала 1433 дол. США/кв.м. В Подільському та Оболонському районах у грудні 2021р. вартість кв.м. склала 1239 дол. США. та 1190 дол. США. відповідно. Мінімальна ціна – 1002 дол. США/кв.м зафіксована в Деснянському районі.

Попит на столичну нерухомість

У грудні найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000 дол.США з часткою запитів 51%. На другому місці знаходилося житло в діапазоні до 30 000 дол.США з часткою 21% від загальної кількості запитів до бази даних порталу Address.ua. Попит на житло з ціною 30 000 – 50 000 дол.США у листопаді 2021 р. склав 15% запитів до бази даних порталу, від 70 000 дол.США і вище – 13%.

Попит на двокімнатні квартири у грудні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 41% запитів до бази даних порталу Address.ua. Однокімнатними квартирами цікавились 40% користувачів порталу. Трикімнатними квартирами – 19% користувачів, які шукають нерухомість для покупки.

При цьому найбільший попит у покупців був зосереджений в категорії від 35 м2 до 50 м2, частка таких запитів до порталу Address.ua становить по 56% від загальної кількості. Квартирами від 50 м2 до 80 м2 та цікавляться по 29% претендентів. Відсоток запитів на квартири площею від 80 м2 склав 6%, а до 35 м2 – 9%.

За даними порталу Address.ua, у грудні 2021 року найбільший інтерес у покупця викликав Голосіївський район столиці. Частка переглядів оголошень в цьому районі склала 28% від загальної кількості переглядів. Далі в пріоритеті покупця Дарницький район, із часткою переглядів 16%. Дніпровський та Шевченківський райони – по 12%, Деснянський, подільський, Святошинський по 5%. Найменше покупець цікавиться первинної нерухомістю в Оболонському районі.

Розподіл ринку нерухомості

У грудні, хоч і залишився високий попит на первинну нерухомість, збільшилась кількість покупців, які розглядали вторинний ринок для покупки.  Розподіл попиту між первинним і вторинним ринками був наступним: 77% користувачів порталу Address.ua цікавилися покупкою нерухомості на первинному ринку і 23% на вторинному.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

Кінець 2021 року закінчився для ринку первинної житлової нерухомості Києва на мінорній ноті – кількість запитів на купівлю квартири значно знизилась, вдвічі порівняно з піковими показниками липня-серпня цього року.

Учасники ринку також відзначили зниження інвестиційного попиту на квартири, що позначилося на рівні цін. Так, у жовтні-грудні 2021 року, медіанна вартість квадратного метра на первинному ринку зменшилась на 3,2%. Ціна на однокімнатні квартири в Києві знизилася на 7,9%.

Зниження інвестиційного попиту вплинуло і на структуру попиту – половина всіх запитів зосередилася в найбільш “ходовій” категорії – квартири вартістю $50-70 тис., тоді як питома вага запитів на квартири до $30 тис. знизилася на 14%.

Збільшився попит на трикімнатні квартири – до 19% усіх запитів, що вплинуло на ціну – медіанна вартість квадратного метра трикімнатної квартири збільшилася на 5,3%.

Незважаючи на негативний тренд грудня, у січні-лютому 2022 року очікується пожвавлення інтересу до купівлі квартири з боку як індивідуальних покупців, так і інвесторів.

Висновки:

 • У грудні 2021 р медіанна ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку столиці складала 1 230 дол. США/кв.м, За рік медіанна ціна квадратного метра на первинному ринку столиці збільшилась на 19,9%.
 • В IV кварталі 2021 року, спостерігалось зниження медіанних цін на первинному ринку нерухомості на 3,2%. Основними факторами зменшення цін були: курс національної валюти та зниження інвестиційного попиту.
 • За рік медіанна ціна на первинному ринку нерухомості столиці продемонструвала ріст на 19,9%.
 • Попит на двокімнатні квартири у грудні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 41% запитів до бази даних порталу Address.ua, від  користувачів, які шукають нерухомість для покупки.
 • У грудні найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000 дол.США з часткою запитів 51%.
 • Категорія квартир від 35 м2 до 50 м2, була самою затребуваною у грудні 2021р. Частка таких запитів до порталу Address.ua становить 56%.
 • Знову ми спостерігаємо високий попит на первинну нерухомість. 77% претендентів цікавилися нерухомістю на первинному ринку і 23% цікавилися покупкою нерухомості на вторинному ринку.
 • Незважаючи на негативний тренд в IV кварталі 2021 року, у січні-лютому 2022 року очікується пожвавлення інтересу до купівлі квартири з боку як індивідуальних покупців, так і інвесторів.
 • У грудні 2021 року до продажу пропонувалися квартири в 235 житлових комплексах, представлених в базі даних порталу Address.ua.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

 • інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
 • дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 31 грудня 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 271 754   (Universal Analitics)

Інформаційна довідка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові: Address.ua, Address.com.ru, Address.com.by, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

Щомісячна аудиторія порталу – понад 400 тис. користувачів.

В розділі «Новобудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

You may also like

Leave a reply