За даними порталу Address.ua, медіанна ціна оренди житлової нерухомості Києва, у грудні 2021 р. зменшилась на 3,8%, в порівнянні з попереднім місяцем, та виросла за рік на 4% за м.кв.

У грудні 2021р. медіанна ціна оренди квартир в Києві склала 10 дол. США/кв.м.. Ціна оренди квадратного метра однокімнатних квартир склала 11 дол. США. Медіанна вартість двокімнатних – 10 дол. США/кв.м., Трикімнатних квартир – 9 дол. США/кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за грудень 2021 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (271 754 відвідувань за грудень 2021 року)

Найдорожчим районом Києва для оренди являється Печерський район. Медіанна вартість оренди в центрі столиці становить 977 дол. США за об’єкт, або 15 дол. США за кв.м. На другому місці Шевченківський. Орендодавці в цьому районі просять 614 дол. США за квартиру ($ 12/кв.м.). На третьому місці Голосіївський район – 554 дол. США за об’єкт ($ 12/кв.м). Мінімальна медіанна ціна на оренду квартир зафіксована в Деснянському районі – 331 дол. США за квартиру, або 7 дол. США за кв.м.

 

Медіанна вартість оренди по районах Києва у грудні 2021 року була наступною:

 

Найбільш дорогим районом для оренди найліквідніших однокімнатних квартир є Печерський район, де медіанна вартість оренди 1К квартири становить 650 дол. США. У Шевченківському та Голосіївському районах можна зняти однокімнатну квартиру в діапазоні від 470 до 490 дол. США. Найдешевшим для оренди районом є Деснянський. Цінник на 1К квартири в цьому районі становить 299 дол. США за місяць.

 

Медіанна вартість оренди квартир в Києві з розбивкою на кімнати у грудні 2021 р.:

 

Структура пропозиції

У грудні обсяг ринку оренди квартир розподілився наступним чином. 47% від загальної кількості пропозиції, представленої в базі даних Address.ua, зосереджено в категорії однокімнатних квартир. Пропозиція по двокімнатних квартирах – 37%, трикімнатних – 14%. 2% оголошень – багатокімнатні квартири, вільні для заселення.

Структура попиту

У грудні 2021р. 45% запитів від охочих зняти квартиру в оренду  доводиться на однокімнатні квартири. 35% потенційних орендарів шукають для оренди двокімнатні квартири, а 16% – трикімнатні. Найскладніше здавати в оренду багатокімнатні квартири, лише 4% орендарів підшукують житло з чотирма і більше кімнатами.

Експозиція об’єктів

З огляду на попит та пропозицію, варто було б розглянути період експозиції квартир, які здаються в оренду. Так, за даними порталу Address.ua, в грудні 2021 року період експозиції однокімнатних квартир склав 11 днів. Стільки ж потрібно часу, щоб здати в оренду двокімнатну квартиру. Трикімнатні квартири здаються протягом 20 днів.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

Кінець року та період новорічних свят на ринку оренди традиційно залишається низьким – кількість нових угод знижується, відповідно, знижуються і ставки оренди для вакантних квартир.

У грудні медіанна вартість оренди квадратного метра житлової нерухомості знизилася до $10, а медіанна ставка оренди в Києві – до $485 за об’єкт.

Навіть у найбільш дорогому Печерському районі медіанна ціна оренди квартири в грудні була нижчою за позначку $1000.

У порівнянні з початком року структура попиту більше сконцентрована в категорії 1-кімн. квартир – на них припадає 45% усіх запитів, а середній час експозиції 1-кімн. квартири складає 11 днів. 35% запитів потенційних орендарів – запити на 2-кімн. квартиру. Популярність сегмента залишається високою, що помітно і за середнім часом експозиції – 12 днів. Попит на 3-кімн. квартири до кінця 2021 року становили 16%.

За 2021 рік ринок оренди житлової нерухомості показав помірне зростання та збільшення сегментації ринку – поповнення ринку новими інвестиційними квартирами у будинках 2019-2020 рр. будівлі надає конкурентний тиск на квартири старого житлового фонду та квартири із недоліками ремонту.

Як індивідуальним, так і професійним операторам орендної житлової нерухомості в новому році необхідно враховувати цей тренд, щоб зберегти конкурентоспроможність.

Пожвавлення попиту на ринку очікується вже наприкінці січня – початку лютого

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

  • інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
  • дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 31 грудня 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 271 754 (Universal Analitics)

Інформаційна справка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові: Address.ua, Address.com.ru, Address.com.by, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

Щомісячна аудиторія порталу – понад 400 тис. користувачів.

В розділі «Новобудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

You may also like

Leave a reply