За даними порталу Address.ua, у липні 2021 року медіанна ціна оренди житлової нерухомості Києва зросла на 5%, в порівнянні з попереднім місяцем, та становила 10,5 дол. США / кв.м., та на 10%, збільшилась в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

На ринку оренди у липні 2021 року спостерігалось прогнозоване помірне зростання цін. Так, у липні медіанна ціна оренди квартир в Києві склала 10,5 дол. США / кв.м.. Ціна оренди квадратного метра однокімнатних квартир склала 12 дол. США. Медіанна вартість двокімнатних – 10 дол. США / кв.м., Трикімнатних квартир – 9 дол. США / кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за липень 2021 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (479 519  відвідувань за липень 2021 року)

Традиційно, в оренді, найдорожчим районом Києва є Печерський район. Медіанна вартість оренди в центрі столиці становить 1024 дол. США / за об’єкт, або 16 дол. США / за кв.м. На другому місці Шевченківський. Орендодавці в цьому районі просять 639 дол. США / за квартиру ($ 12 /кв.м.). На третьому місці Голосіївський район – 575 дол. США / за об’єкт ($ 11 / кв.м). Мінімальна медіанна ціна на оренду квартир зафіксована в Деснянському районі – 353 дол. США / за квартиру, або 7 дол. США / за кв.м.

Медіанна вартість оренди по районах Києва у липні 2021 року була наступною:

Найбільш дорогим районом для оренди найліквідніших однокімнатних квартир є Печерський район, де медіанна вартість оренди 1К квартири становить 660 дол. США. У Шевченківському та Голосіївському районах можна зняти однокімнатну квартиру в діапазоні від 480 до 500 дол. США. Найдешевшим для оренди районом є Деснянський. Цінник на 1К квартири в цьому районі становить 298 дол. США / в місяць.

Медіанна вартість оренди квартир в Києві з розбивкою на кімнати у липні 2021 р.:

 Структура пропозиції

У липні обсяг ринку оренди квартир розподілився наступним чином. 47% від загальної кількості пропозиції, представленої в базі даних Address.ua, зосереджено в категорії однокімнатних квартир. Пропозиція по двокімнатних квартирах – 35%, трикімнатних – 15%. 3% оголошень – багатокімнатні квартири, вільні для заселення.

Структура попиту

У липні 2021р. 45% запитів від охочих зняти квартиру в оренду  доводиться на однокімнатні квартири. 33% потенційних орендарів шукають для оренди двокімнатні квартири, а 16% – трикімнатні. Найскладніше здавати в оренду багатокімнатні квартири, лише 6% орендарів підшукують житло з чотирма і більше кімнатами. 

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

«Ринок оренди житлової нерухомості Києва очевидно виходить із стагнації – другий місяць поспіль триває зростання цін. У липні 2021 року ціни зросли на всі типи квартир. Основне зростання припало на квартири в Оболонському, Голосіївському та Шевченківському районах, де при порівняно невисоких середніх цінах є доступ до транспортної, торговельної та сервісної інфраструктури.

Очевидно, що так само, як і на вторинному ринку, основний попит доводиться на більш ліквідні квартири з сучасним ремонтом і в нових будинках, а з урахуванням зростання кількості запитів на оренду, власники таких квартир отримали можливість збільшити ставки оренди.

На відміну від минулих років, зростання цін на оренду почалося раніше серпня-вересня, що може привести до більш серйозного збільшення цін в найближчі місяці.

У разі збереження існуючих тенденцій можна очікувати зростання інвестиційного інтересу до орендної нерухомості в другому півріччі 2021, що призведе до збільшення ділової активності на ринку продажу первинної житлової нерухомості і загального обсягу квартир на ринку оренди».

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

  • інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
  • дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 31 липня 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 479 519 (Universal Analitics)

Інформаційна справка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові:Address.ua, Address.com.ru, Address.com.by, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

Щомісячна аудиторія порталу – понад 400 тис. користувачів.

В розділі «Новрбудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

You may also like

Leave a reply