«У липні 2021 року медіанна ціна в доларовому еквіваленті збільшилась на 1 % в порівнянні з попереднім місяцем, та на 13,7 %, збільшилась в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року».

Загальна ситуація на вторинному ринку нерухомості.

У липні 2021 року медіанна ціна пропозиції квартир на вторинному ринку Києва, представлених в базі даних порталу Address.ua, збільшилась в порівнянні з червнем на 1%, і склала 1308 дол. США / кв.м. Даний показник в категорії 1-но кімнатних квартир виріс в порівнянні з минулим місяцем на 1,2% до 1400 дол. США / кв.м. Двокімнатні квартири збільшились в ціні на 0,6% до 1301 дол. США / кв.м. Медіанна вартість 3-х кімнатних квартир майже не змінилась, і склала 1181 дол. США / кв.м.

В розрізі рік до року ми бачимо стрімке зростання цін, не зважаючи на пандемію та «короноркизу». Так за рік медіанна ціна пропозиції квартир на вторинному ринку Києва, представлених в базі даних порталу Address.ua, збільшилась на 13,7%. В категорії однокімнатних квартир ріст цін склав 17,7%, двокімнатних – 18,8%, трикімнатних- 7,7%

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за липень 2021 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (479 519 відвідувань за липень 2021 року).

Медіанна ціна пропозиції по районам Києва у липні 2021 р склала:

У липні найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні до 30 000 дол..США з часткою запитів 33%. На другому місці знаходилося житло в діапазоні від 50 000 до 70 000 дол..США з часткою 29% від загальної кількості запитів до бази даних порталу Address.ua. Попит на житло з ціною 30 000 – 50 000 дол..США у липні  2021 р. склав 21% запитів до бази даних порталу, від 70 000 дол..США і вище – 17%.

Попит на однокімнатні квартири у липні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 42 % запитів до бази даних порталу Address.ua. Двокімнатними квартирами цікавились 37% користувачів порталу. Трикімнатними квартирами – 19% користувачів, які шукають нерухомість для покупки.

При цьому найбільший попит у покупців був зосереджений в категорії квартир від 50 м2 до 80 м2, частка таких запитів до порталу Address.ua становить по 38% від загальної кількості. Квартири від 35 м2 до 50 м2 цікавлять 37% претендентів. 20% цікавляться квартирами до 35 м2. Відсоток запитів на квартири площею від 80 м2 склав 5%.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

«На ринку вторинної житлової нерухомості зберігається стабільний, але помірний тренд до зростання цін – в липні 2021 медіанна ціна виросла на 1%.

У сформованій ринковій ситуації зростання цін обумовлене об’єктивними довгостроковими факторами, такими як стабільний попит, хороші показники прибутковості інвестицій в нерухомість і планомірне подорожчання собівартості будівництва, що дозволяє вторинному ринку витримувати конкуренцію з первинним ринком, обсяг готового житла на якому не достатній для задоволення потреби населення в квадратних метрах.

Географія цін змінилася незначно – лідерами зі зростання цін стали Святошинський та Шевченківський райони. З іншого боку, можна відзначити невелике зростання кількості запитів на 3-кімн. і багатокімнатні квартири.

У найближчі місяці можна очікувати посилення сегментації ринку – основний попит доводиться на нове житло 2010-х років будівництва, що збільшує розбіжність за цінами між старим і новим житловим фондом. Таким чином, основним фактором стримування зростання цін залишається пул менш ліквідних квартир старого житлового фонду на який припадає більше половини актуального пропозиції. Проте, тенденція до зростання цін в найближчі місяці очевидно збережеться».

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

  • інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
  • дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 31 липня 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 479 519 (Universal Analitics)

Інформаційна довідка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові:Address.ua, Address.com.ru, Address.com.by, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

Щомісячна аудиторія порталу – понад 400 тис. користувачів. 

В розділі «Новрбудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

You may also like

Leave a reply