У липні 2021 р. медіанна ціна в доларовому еквіваленті на первинному ринку нерухомості зросла на 2,5 % в порівнянні з червнем поточного року, та на 6,6% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

Загальна ситуація на первинному ринку нерухомості.

За даними порталу Address.ua, у липні 2021 р медіанна ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку столиці складала 1 186 дол. США / кв.м, що на 2,5 % більше за значення минулого місяця. Даний показник в категорії однокімнатних квартир у липні виріс в ціні на 6,4%, і склав 1276 дол. США / кв.м. Ціна двокімнатних – 1157 дол. США / кв.м., що на 5,9% більше, ніж в червні 2021 р. Медіанна ціна трикімнатних квартир склала 1 117 дол. США / кв.м.

В розрізі рік до року ми бачимо стрімке зростання цін на однокімнатні квартири, та падіння цін на трикімнатні. Так за рік медіанна ціна пропозиції квартир на первинному ринку Києва, представлених в базі даних порталу Address.ua, збільшилась на 6,6%. В категорії однокімнатних квартир ріст цін склав 15,8%, двокімнатних – 7,3%. В категорії трикімнатних квартир спостерігалось зниження цін на 10%.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за липень 2021 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (479 519 відвідувань за липень 2021 року).

Структура цін по районах

Одним з найдорожчих районів в столиці, як і раніше залишається Печерський район – 1959 дол. США / кв.м. На другому місці Шевченківський район, де медіанна ціна становить 1590 дол. США / кв.м. Ціна в Голосіївському та Оболонському районах склала 1337 дол. США / кв.м.  та 1334 дол. США / кв.м.  відповідно. У Подільському районі у липні 2021р. вартість кв.м. склала 1279 дол. США. Мінімальна ціна – 922 дол. США / кв.м зафіксована в Дніпровському районі.

Попит на столичну нерухомість

У липні найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні до 30 000 дол..США з часткою запитів 33%. На другому місці знаходилося житло в діапазоні від 50 000 до 70 000 дол..США з часткою 29% від загальної кількості запитів до бази даних порталу Address.ua. Попит на житло з ціною 30 000 – 50 000 дол..США у липні  2021 р. склав 21% запитів до бази даних порталу, від 70 000 дол..США і вище – 17%.

Попит на однокімнатні квартири у липні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 42 % запитів до бази даних порталу Address.ua. Двокімнатними квартирами цікавились 37% користувачів порталу. Трикімнатними квартирами – 19% користувачів, які шукають нерухомість для покупки.

При цьому найбільший попит у покупців був зосереджений в категорії квартир від 50 м2 до 80 м2, частка таких запитів до порталу Address.ua становить по 38% від загальної кількості. Квартири від 35 м2 до 50 м2 цікавлять 37% претендентів. 20% цікавляться квартирами до 35 м2. Відсоток запитів на квартири площею від 80 м2 склав 5%.

За даними порталу Address.ua, у липні 2021 року найбільший інтерес у покупця викликав Голосіївський район столиці. Частка переглядів оголошень в цьому районі склала 29% від загальної кількості переглядів. Далі в пріоритеті покупця – Шевченківський та Дарницький райони, із часткою переглядів 12%. Дніпровський район – 11%,Печерський район – 10%. Оболонським районом цікавляться 5% покупців. Найменше покупець цікавиться первинної нерухомістю в Подільському та Деснянському районах.

Розподіл ринку нерухомості

У липні залишився високий попит на первинну нерухомість. Розподіл попиту між первинним і вторинним ринками був наступним: 74% користувачів порталу Address.ua цікавилися покупкою нерухомості на первинному ринку і 26% на вторинному.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

«На ринку первинної житлової нерухомості триває зростання цін, незважаючи на традиційно низький сезон. У липні 2021 року медіанна ціна “первинки” виросла на 2,5%, при цьому основне зростання припало на квартири, які мають високу інвестиційну привабливість. Так, 1-кімн. квартири подорожчали на 6,3%, а районами з найбільшим приростом цін стали Голосіївський, Оболонський та Подільський райони де зосереджена велика кількість комплексів комфорт і комфорт + класів.

Зростання попиту на інвестиційно-привабливі квартири первинного ринку простежується і в структурі попиту – збільшилася кількість запитів на квартири нижніх цінових категорій і малометражні квартири. Цікаво, що так само виріс попит на квартири вартістю від $ 70 тис. З урахуванням сьогоднішньої цінової карти ринку, в цю категорію потрапляють 3-кімн. і багатокімнатні квартири в комплексах комфорт-класу, попит на які так само збільшився не 2-3%.

Таким чином, можна говорити що зростання цін на первинну нерухомість в найближчі місяці збережеться, та може привести до рекордного з 2017 року подорожчання нових квартир за підсумком 2021 року».

Висновки:

 • у липні 2021 р медіанна ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку столиці складала 1 186 дол. США / кв.м, що на 2,5 % більше за значення минулого місяця.
 • На зростання цін перш за все впливає подорожчання вартості будівництва: зросла вартість будівельно-монтажних робіт, комплектуючих, а також, собівартість будівельних матеріалів на 30-40%, – повідомляє НБУ.
 • За рік медіанна ціна квадратного метра на первинному ринку столиці збільшилась на 6,6%. В категорії однокімнатних квартир зросла 15,8%, двокімнатних – 7,3%, при цьому медіанна ціна трикімнатних квартир зменшилась на 10%.
 • Зростання цін на первинну нерухомість в найближчі місяці збережеться, та може привести до рекордного з 2017 року подорожчання нових квартир за підсумком 2021 року, – повідомляє Роман Герасимчук, директор City Development Solutions.
 • Попит на однокімнатні квартири у липні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 42 % запитів від  користувачів, які шукають нерухомість для покупки.
 • Найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні до 30 000 дол..США з часткою запитів 33%.
 • Категорія квартир від 50 м2 до 80 м2, була самою затребуваною в липні 2021 р.. Частка таких запитів до порталу Address.ua становить по 38%
 • Знову ми спостерігаємо високий попит на первинну нерухомість. 74% претендентів цікавилися нерухомістю на первинному ринку і 26% цікавилися покупкою нерухомості на вторинному ринку.
 • У червні 2021 року до продажу пропонувалися квартири в 262 житлових комплексах, представлених в базі даних порталу Address.ua.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

 • інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
 • дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 31 липня 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 479 519   (Universal Analitics)

Інформаційна довідка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові:Address.ua, Address.com.ru, Address.com.by, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

Щомісячна аудиторія порталу – понад 400 тис. користувачів.

В розділі «Новрбудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

Вам також може сподобатися

Leave a reply