У четвер 10 лютого на прес-конференції в УНІАН відбулась презентація унікального в Україні інструменту цифрової демократії. Політична партія «Національна платформа» та ГО «Криптодемократія» презентували спільний проект, поклинаний підвищити довіру громадян до владних структур, започаткувавши прозорий інструмент реалізації суспільно важливих проектів для населення на шляху до сталого розвитку демократичного суспільства.

На прес-конференції відбулась презентація крипто-токену — загальнонаціонального іструменту цифрової демократії. Проект передбачає впровадження платформи, що базується на системі блокчейн, на якій токени виступають інструментом прозорого голосування.

Лідер партії «Національна платформа» Катерина Одарченко підкреслила важливість втілення проекту: «Одне з ключових завдань для розвитку національної економіки та демократії – повернути довіру українців до вітчизняних політичних сил. Cучасні цифрові технології – універсальний інструмент реалізації програми впровадження цифрової демократії, повернення довіри народу до політичних сил та побудови політичної партії принципово нового формату».

Катерина Одарченко, лідер політичної партії «Національна платфома»

Передбачається, що на представленій платформі кожен громадянин, що пройде реєстрацію, отримає токени, за допомого яких він зможе прискорити процес втілення суспільно важливих проектів для суспільства.

«Токени виступають цифровою одиницею, буквально віртуальним голосом, яким користувач платформи може проголосувати за актуальний громадський проект. Таким чином, кожен користувач платформи матиме нагоду бачити процес голосування наглядно. Так зберігається прозорість ланцюгу голосування громадянами. На перспективу, таку схему можна буде запроваджувати і в системі голосування в держсекторі», – зазначив Антон Білецький, керівник громадської організації «Криптодемократія».

Антон Білецький, керівник ГО «Криптодемократія»

Також Білецький повідомив, що зокрема на виборах, наприклад, 1 токен буде означати 1 голос за того чи іншого кандидата. Пропонується використовувати також токен для внутрішньопартійної демократії, щоб зрозуміти, наскільки представник партії веде політичну роботу, допомагає громадянам вирішувати їхні проблеми. Такий механізм допомагає оцінити ефективність роботи того чи іншого політичного представника, а громадяни мають нагоду бачити реальну проведену роботу політиків.

Юрій Гаврилечко, економічний експерт, соціолог та член політичної ради партії «Національна платформа», зазначив, що визнання на державному рівні технології блокчейн і одного з продуктів її реалізації, можуть суттєво трансформувати українську економіку та сприяти побудові цифрової держави.  Більшість передових країн вже активно експериментують із впровадженням блокчейну у сферах державної та економічної діяльності.

Юрій Гаврилечко, економічний експерт та член політичної партії «Національна платформа»

«Безперечно, найбільший вплив отримає держсектор, який завдяки «прозорості» технології зможуть повернути своє чесне ім’я і перешкоджати поширенню лжеінформації. Успіх блокчейн-технологій, безумовно, буде залежати від сприятливого нормативно-правового клімату, бізнес-екосистеми кожної з країн, готової використовувати нові можливості технології, і від підходящої галузевої структури. Багато в чому, зволікання в імплементації ланцюгової технології обумовлено законодавством певних держав і внутрішньою специфікою, як і в випадку України, де поки не готова остаточно розпрощатися з «тіньовим» підходом в управлінні. Я впевнений, що найпотужніший потенціал оптимізації процесів властивий блокчейн-технології», – висловив думку Юрій.

«Цифрова економіка одна з найперспективніших на даний момент. Кожна країна намагається створити максимально комфортні умови для розвитку високотехнологічної галузі. Всі наші сусіди вже запровадили такі спецрежими, Україна має можливість скласти гідну конкуренцію завдяки Дія City та токеноміці та створити найбільший ІТ-хаб у Східній Європі», – зазначив Тимур Чмерук, підприємець, партнер міжнародної інвестиційної компанії «Base capital management», член правління партії «Національна платформа», керівник ряду проектів по залучення іноземних інвестицій.

Тимур Чмерук, координує кола інвестицій в Україні в секторі IT, енергетики та розвитку

На прес-конференції Олекандр Хмара, підприємець та керівник ГО «Криптодемократія»  детально презентував макет майбутньої плаформи та механізм роботи «криптодемократії», також зазначив специфіку особистого кабінету та процес накопичення токенів й детально пояснив, як користуватися, тобто «голосувати» токенами за певні проекти, що становлять інтерес у громадян.

«Безумовною перевагою даного проекту – повна прозорість процедури голосування за той чи інший проект. Кожен користувач бачить процес голосування, записаний в блокчейні, як на папірі. Така процедура має гарну перспективу вийти на загальнонаціональний рівень і бути впровадженою як основний метод збору голосів», – пояснив Олександр.

Олександр Хмара, керівник ГО «Криптодемократія»

Нагадаємо, що політична партія «Національна платформа» є політичною партією нового типу, діяльність якої спрямована на трансформацію держави та перехід від кризового етапу до розвитку України.

ГО «Криптодемократія» є сучасною громадською платформою, метою якої є створення та розвиток інструменту відкритої демократії в Україні, та розповсюдження серед населення України знань та технологій блокчейн-інструментів.

Посилання на трансляцію

You may also like

Новини

Держгеокадастр працюватиме над модернізацією автоматизованої системи Державного земельного кадастру спільно зі Світовим банком та ЄС

21 лютого 2023 року відбулася презентація результатів незалежної технічної оцінки стану автоматизованої системи Державного земельного ...

Leave a reply