Telegram Group Inc., що володіє месенджером Telegram, має намір залучити принаймні 1 мільярд доларів через конвертовані облігації серед невеликого кола інвесторів Європи, Азії, Ближнього Сходу, Росії.
З 2013 року, відколи стартував Telegram, монетизація не використовувалася і фінансування відбувалося на особисті кошти Павла Дурова.
Розміщення облігацій Telegram відбувається в обмеженому колі інвесторів. Мінімальна участь – 50 мільйонів доларів. Можливо, мінімум спаде до 10 мільйонів доларів.
Організатор розміщення — сам Telegram. Агенти: банки і брокери в Європі, Росії, Азії, на Ближньому Сході.
Американці не матимуть змоги інвестиційної участі. Право відбору інвесторів за Telegram.
Облігації випустять на термін 5 років. Кожного року виплачуватиметься купон – орієнтовно у розмірі 7-8 відсотків від суми боргу.
Якщо Telegram впродовж п’яти років проведе IPO, власники бондів матимуть змогу конвертувати борг в акції з дисконтом десять відсотків до ціни розміщення.
IPO невигідно проводити зараз, оскільки за стабільної монетизації в Telegram акції компанії можна розмістити по більш високій оцінці, пояснив головний інвестиційний стратег «БКС Світ інвестицій» Максим Шеїн.
Telegram витратить кошти на залучення нових користувачів. Засоби Telegram спрямує на повернення коштів інвесторам в блокчейн-платформу TON, яка не стартувала.
За матеріалами Inc