Експерти з громадських організацій  “Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі” і “Крок до людей” та благодійного фонду “МХП-Громаді” створили онлайн-платформу для гендерночутливого відновлення громад. Проєкт отримав назву “Моя громада”. Це – сайт, на якому представники громади, бізнесу та громадського сектору зможуть знайти покроковий план втілення того чи іншого соціального проєкту.

«За результатами дослідження «Портрет українських жінок-підприємиць», 2022 року майже всі респондентки відчули вплив війни на своїй підприємницькій діяльності, переважна більшість яких отримали прямі та непрямі збитки від війни розміром від $2,5 до $125 тис. Тому з метою сприяння ефективній та гендерночутливій відбудові територій була розроблена онлайн-платформа «Моя громада», яка поєднує покрокові дії та напрями відновлення. Ми сподіваємось, що цей інструмент допомагатиме розв’язанню проблем в громадах через гендерну оптику», – зазначає Ірина Титарчук, виконавча директорка ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі».

На сайті представлені покрокові чек-листи взаємодії місцевої влади, ГО/БФ та бізнесу. Наприклад, відповіді на питання, з чого почати відновлення/розвиток своєї громади, можна знайти в однойменному розділі “Моя громада”. Де експерти радять спочатку дізнатися, чи знаєте ви свою громаду (її цінності, можливості, ресурси і найголовніше – запити) та пояснюють, як це найефективніше зробити. Або з чого розпочати взаємодію бізнесу й громадського сектору чи які можливості отримає кожна зі сторін.

На додаток на платформі також розміщені посилання на сторінки установ і міжнародних програм, які пропонують ті чи інші гранти на реалізацію проєктів.

«Після перемоги перед громадами постане ще більше викликів (від безпекових, соціальних до продовольчих) – і тут багато чого буде залежати від того, як локальні очільники громад вибудують співпрацю різних сторін. Тому ми завчасно підготували платформу, яка дасть розуміння, з чого почати, куди рухатися і які можуть бути результати (на прикладі вдалих кейсів). Відновлення має початися вже зараз. Відновити – не означає зробити, як було. Часто для цього потрібно збудувати щось нове, ефективніше й дієвіше, те, що врахує запити всіх», – пояснює Тетяна Волочай, директорка благодійного фонду “МХП-Громаді”.

Наразі платформа перебуває на стадії тестування. Тож автори проєкту просять громади, малий бізнес та активістів долучитися до її тестування, дати зворотний зв’язок та запропонувати власні варіанти поліпшення сайту. Пропозиції можна надсилати на електронні адреси авторів, вказані на сайті з темою листа [Моя громада: пропозиції/фідбек].

Далі експерти презентують проєкт безпосередньо в кількох громадах. Сайт регулярно оновлюватиметься й за потреби доповнюватиметься новими статтями чи розділами.

Онлайн платформа «Моя громада» розроблена в рамках програми “WE ACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей”, яка впроваджується Фондом ООН у галузі народонаселення, UNFPA за фінансової підтримки Європейського Союзу. Однією з цілей програми є всебічне зміцнення протидії гендерно зумовленому насильству на місцевому рівні.

ГО «Крок до людей»

Громадська організація «Крок до людей» надає психологічні послуги внутрішньо переміщеним особам та людям, які опинились у складних життєвих обставинах, працює з конфліктами у громадах, надає послуги з медіації, опікується темами гендерної рівності та запобігання насильству, займається навчанням дорослих.

Офіс ГО знаходиться у м. Запоріжжя, працює по всій території України.

БО «БФ «МХП-Громаді»

Український благодійний фонд, який почав свою діяльність 2015 року. Його головна місія – комплексний розвиток громад. Географія діяльності налічує 12 областей України: понад 700 містечок і сіл. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Фонд системно підтримує людей, які перебувають у регіонах бойових дій, українських захисників та рятувальників, громади, лікарні та пологові будинки, благодійні установи, які дбають про дітей-сиріт та літніх людей, а також людей, які через війну залишилися без дому та засобів для існування.

ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі»

Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі (ITFC) є незалежною некомерційною організацією, що спеціалізується на питаннях інвестицій, розвитку малого та середнього підприємництва, торгівлі і торговельної політики. Центр створено у 2014 році з метою сприяти зростанню економіки України, використовуючи найкращий міжнародний досвід для планування та впровадження масштабних реформ, стимулювання експорту та розвитку підприємництва, усунення бар’єрів у торгівлі та розв’язання проблемних питань найперспективніших галузей економіки країни.

You may also like

Comments are closed.