Андрій Кухар – переселенець. Будинок у Феодосії, робота слюсарем-сантехніком в ЖЕКу, дрібний бізнес у сфері оптово-роздрібної торгівлі підручниками та дитячою літературою – все це залишилось у спогадах. Його життя навпіл розділила анексія Криму сусідньою державою. Довелося все розпочинати з нуля на материковій Україні, куди він перебрався з дружиною та трьома дітьми. Спочатку – до Херсона, а згодом –  до  Києва.

– Коли я приїхав у Київ, спочатку відверто розгубився, – зізнається Андрій Сергійович. – Велике місто, багато людей, все навколо незнайоме і… жодного, хто б міг чимось порадити, підказати.

Працював на будівництві, підробляв ремонтними роботами. Руки у чоловіка справді золоті: до чого б не взявся, все виходить.

…Зовсім сутужно стало, коли в країну прийшла біда з назвою Covid-19. Карантинні обмеження змусили чоловіка шукати постійне та стабільне робоче місце. Але пошук роботи  в цей період виявився справою непростою. Самотужки працевлаштуватися в столиці не вдалося. На допомогу прийшла служба зайнятості. Кар’єрний радник Святошинської районної філії Київського міського центру зайнятості, куди він звернувся за допомогою, спільно з Андрієм почали пошуки підходящого місця роботи. Згодом таке місце знайшлося. Фахівець узгодила кандидатуру безробітного з роботодавцем та видала чоловікові направлення на працевлаштування слюсарем-сантехніком в Святошинський дитячий будинок-інтернат.

– Я навіть не думав, що так оперативно вирішиться моє питання, – зізнається Андрій.

Після співбесіди Андрій Кухар влаштувався на запропоновану вакансію. Нині працює у столичному Будинку соціального піклування. Своєю роботою чоловік задоволений та щиро дякує фахівцям столичної служби зайнятості за допомогу.

– Переконався на власному досвіді, – каже Андрій, – немає нічого неможливого. Мені було важко, бо нікому було банально взяти за руку і звести з потрібними людьми. Я ж готовий допомогти таким як я, переселенцям, проконсультувати, дати пораду. Найперша: маєте проблеми з роботою, звертайтеся у службу зайнятості. Там вас уважно вислухають і допоможуть.

– Внутрішні переселенці – для служби зайнятості одна з пріоритетних категорій населення. У 2020 році 424 громадянам з числа внутрішньо переміщених осіб ми допомогли знайти роботу, незважаючи на відомі проблеми на ринку праці столиці, пов’язані з коронавірусом, – каже директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич. – Ще 847 перебувають на обліку в столичній службі зайнятості.

А загалом, у Києві з початку року 11,4 тис. громадян працевлаштувались за сприяння столичної служби зайнятості.

Київський міський центр зайнятості сьогодні це:

  • Найбільша база можливостей
  • Безкоштовні послуги для безробітних та роботодавців

You may also like

Leave a reply