Нові MEMS-датчики Bosch з високою точністю реєструють зміни напрямку та швидкості руху автомобіля, оцінюють інформацію і передають її до навігаційної системи. Там ці дані обробляються вже через глобальну навігаційну супутникову систему (GNSS). Розташування автомобіля визначається навіть за умови нестабільного GPS-сигналу.
- Новий датчик Bosch забезпечує безперебійну навігацію;
- Напівпровідниковий чіп фіксує рух автомобіля ще точніше та надійніше;
- Широке застосування датчиків: система екстреного виклику eCall, система аварійної сигналізації та система контролю транспортних засобів.
Із напівпровідниковими датчиками Bosch водій не заблукає навіть у разі порушень у роботі навігатора.
Тільки плавні рухи
Завдяки точній GPS-позиції та безперервній обробці інформації з датчиків навігаційна стрілка на дисплеї більше не робить різких стрибків і раптово не змінює напрямок на шляху з одного пункту в інший.
Для отримання даних про рух транспортного засобу компанія Bosch поєднала в корпусі нового MEMS-датчика два крихітних і надзвичайно чутливих чіпи: один визначає прискорення транспортного засобу, другий – кутову швидкість. Саме в цій комбінації полягає вся сила SMI230, виняткова точність якого дозволяє дуже швидко фіксувати всі зміни в русі автомобіля.
«Досвід Bosch в розробці і виробництві напівпровідників для автомобільної промисловості не тільки вражає, а й не має собі рівних. Це допомагає нам створювати нові автомобільні функції та постійно вдосконалювати самі чіпи», – коментує Єнс Фабрівські, член виконавчого керівництва підрозділу Bosch Automotive Electronics.
Сенсорна технологія чіпів забезпечує плавність, з якою рух автомобіля відображається на екрані навігатора. Він безперервно аналізує зміни в русі та швидкості автомобіля, зафіксовані датчиком Bosch, і відтворює інформацію на карті. Тому завдяки SMI230 навіть при збоях супутникового сигналу водієві легко орієнтуватися, в якому напрямку їхати.
«Датчик Bosch виключає сліпі зони навігації GNSS, – говорить Майкл Рупп, менеджер з продукції в автомобільній електроніці Bosch. – Це допомагає безпомилково визначити положення транспортного засобу навіть при слабкому супутниковому сигналі та дати своєчасні підказки для продовження маршруту.
Один датчик – безліч можливостей
Напівпровідникові чіпи Bosch переважно використовуються як датчики для систем безпеки або для мультимедійних і комунікаційних додатків, які допомагають водієві, а також звичайних і електрифікованих силових агрегатів. Можливості SMI230 дозволяють не тільки поліпшити навігацію, але й інші автоматичні системи управління, де особливо важлива точність даних. Крім того, такі MEMS-датчики підходять для систем сигналізації транспортних засобів – вони здатні реагувати на вібрації та удари, а при дорожньо-транспортній пригоді фіксують зіткнення або переворот і автоматично запускають систему екстреного виклику eCall.
Група компаній Bosch є провідним світовим постачальником технологій і послуг. У компанії працює близько 403 000 співробітників по всьому світу (дані на 31 грудня 2019 р.). У 2019 році оборот компанії становив 77,9 млрд євро. Діяльність Групи компаній Bosch ведеться з чотирьох бізнес-напрямків: Рішення для мобільності, Промислові технології, Споживчі товари, Будівельні технології та Енергетика. Як лідер у сфері Інтернету речей, Bosch пропонує інноваційні рішення для розумного будинку, розумного міста, автомобілів з Інтернет-підключенням і промисловості 4.0. Компанія використовує свій досвід і знання в сфері сенсорних технологій, програмного забезпечення та послуг, а також власний хмарний сервіс, щоб стати для клієнтів єдиним постачальником мережевих і багатопрофільних рішень. Стратегічною метою Групи компаній Bosch є створення інноваційних продуктів і послуг у сфері Інтернету речей для поліпшення рівня життя по всьому світу. Компанія Bosch підвищує якість життя завдяки розробці передових технологій з широким спектром можливостей і надихаючих рішень, «розроблених для життя».
До Групи компаній Bosch входять Robert Bosch GmbH і більше 440 дочірніх підприємств і регіональних компаній приблизно в 60 країнах. Разом з партнерами в сфері продажів і обслуговування, інженерами, виробничими майданчиками, а також розгалуженою мережею продажів компанія Bosch представлена майже в кожній країні світу. Інноваційна сила компанії є основою її процвітання в майбутньому. У 125 філіях компанії Bosch по всьому світу працюють близько 72 000 співробітників, які займаються науковими дослідженнями і розробками.
Компанія була заснована в Штутгарті в 1886 р. Робертом Бошем (1861-1942) як «Майстерня точної механіки та електротехніки». Особлива структура власності Robert Bosch GmbH гарантує Групі компаній Bosch підприємницьку свободу, що дозволяє здійснювати довгострокове планування та використовувати значну частину коштів для інвестування, забезпечуючи їй надійне майбутнє. Дев’яносто два відсотки акціонерного капіталу Robert Bosch GmbH належить благодійному фонду Robert Bosch Stiftung GmbH. Контрольним пакетом голосуючих акцій володіє Robert Bosch Industrietreuhand KG і виконує функції власника на підставі довірчого управління. Інша частина акцій належить родині Бош і Robert Bosch GmbH.
Додаткову інформацію можна отримати на сайтах: www.bosch.com, www.bosch.ua, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPresse