ПриватБанк підписав угоду з Експортно-кредитним агентством (ЕКА) про співпрацю в рамках програми портфельного страхування ризику банку за кредитами, які будуть видані на виконання експортних контрактів. Договір про співпрацю між банком та ЕКА вперше було підписано за допомогою кваліфікованого електронного підписа – Smart ID.

 
Як повідомив член правління ПриватБанку Євген Заіграєв, на першому етапі партнерства з ЕКА ПриватБанк фінансуватиме українських товаровиробників, клієнтів малого, середнього та корпоративного бізнесу на придбання сировини та матеріалів з метою виконання експортних контрактів. Старт програми заплановано на початок лютого 2023 року. 


“Ми бачимо для себе пріоритетом фінансову підтримку експортерів, що відкривають наші товари світу та дають валютну виручку. Разом ми б хотіли допомогти українському бізнесу перейти від торгівлі сировиною до продажу продуктів переробки, – відзначив Євген Заіграєв. – ПриватБанк налаштований на підтримку малого та мікробізнесу, 80% наших активних клієнтів – приватні підприємці, тому ми бачимо перспективу в подальшому масштабування програми та надання тисяч таких кредитів”.

За умовами програми ЕКА страхуватиме ризики банку за виданими кредитами на виконання зовнішньоекономічних контрактів. Максимальна сума такої позики може становити 5 мільйонів гривень, термін кредитування – до 1 року, застава – майнові права за експортним контрактом та порука власника. Поєднання програми з «Доступними кредитами 5-7-9%» дозволить клієнтам банку кредитуватися за пільговими відсотковими ставками.

«Ми надзвичайно втішені, що найбільший банк України із державною часткою тепер також є нашим партнером. Ця угода дасть йому змогу розширити можливості в підтримці клієнтів, які вже експортують товари та послуги, а українські експортери отримають доступ до фінансування, якого їм так бракувало в умовах воєнного часу”, – каже в.о. голови правління Експортно-кредитного агентства Руслан Гашев. 

Нагадаємо, портфельне страхування  виданих кредитів на виконання експортних угод  зі спрощеними вимогами до застави – це механізм підтримки експортерів під час війни, який був оперативно напрацьований та запущений Міністерством економіки України та ЕКА у партнерстві з українськими банками в червні 2022 року з метою широкої підтримки, відновлення та збільшення присутності українських виробників та постачальників робіт і послуг на світових ринках.

You may also like

Comments are closed.