У п’ятницю, 16 вересня, пленарні засідання 13-ї щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії “Світ, Європа та Україна: шторми змін» відкриються вступною промовою Президента України Петра Порошенка, яка продовжиться дискусією спікерів та учасників форуму з головою української держави.

Як повідомлялось, 13-а щорічна зустріч YES відбудеться в Києві 15-17 вересня. Пленарні засідання та робота спеціальних секцій проходитимуть в національному культурно-музейному комплексі «Мистецький арсенал». В роботі форуму візьмуть участь понад 350 провідних політиків, дипломатів, бізнесменів, громадських діячів, експертів з 20 країн світу.

Перший день пленарних засідань буде присвячений ключовим геополітичним, економічним та соціальним викликам, які стоять перед Європою, Україною та світом. Дискусійні панелі першого пленарного дня включатимуть обговорення теперішньої ситуації в Європейському Союзі; перспектив та викликів, що стоять перед Туреччиною; наслідків президентських виборів у США 2016 року для світової політики та міжнародних відносин, а також глобального виклику соціальної нерівності, проблеми тероризму та радикалізму. Завершиться перший пленарний день обговоренням питань міжнародної підтримки України в умовах російської агресії, економічної кризи та проведення реформ.

У дискусіях першого пленарного дня братимуть участь Президент Європейської Комісії (2004-2014), Прем’єр-міністр Португалії (2002-2004)Жозе Мануел Баррозу, міністр закордонних справ Данії Крістіан Йенсен, 39-й Прем’єр-міністр Данії (2001-2009), 12-й Генеральний секретар НАТО (2009-2014) Андерс Фог Расмуссен, Комісар ЄС з питань політики європейського сусідства та переговорівз розширення Йоханнес Хан, віце-прем’єр-міністр Туреччини Мехмет Шимшек, віце-президент Єврокомісії з питань Євро та соціального діалогу, прем’єр-міністр Латвії (2009-2014)Валдіс Домбровскіс, філософ і письменник Бернар-Анрі Леві, директор Інституту політики Університету Чикаго, головний стратег і старший радник президента США Барака Обами (2009-2011) Девід Аксельрод, старший радник і заступник голови Адміністрації Президента США Дж.Буша-мол.Карл Роув, 58-й спікер Палати представників США (1995-1999) Ньют Гінгріч, міністр закордонних справ Швеції (2006-2014), прем’єр-міністр Швеції (1991-1994) Карл Більдт, управляючий партнер Parnasse International, директор-розпорядник МВФ (2007-2011) Домінік Стросс-Кан, старший науковий співробітник Інституту Гувера Стенфордського університету Ніалл Фергюсон, голова Мюнхенської конференції з безпеки, член Наглядової ради YES Вольфганг Ішингер, міністр оборони США (2006-2011), директор ЦРУ США (1991-1993) Роберт Гейтс.

Серед українських спікерів першого пленарного дня – голова Наглядової ради Аспен Інституту Київ, міністр фінансів України (2014-2016) Наталя Яресько, віце-прем’єр-міністр України з питань європейьскої та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, співзасновник Центру економічної стратегії, громадський діяч, лідер групи «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук, голова партії «Народний фронт», прем’єр-міністр України (2014-2016) Арсеній Яценюк.

Ялтинська європейська стратегія (YES) – найбільший на Сході Європи суспільний інститут публічної дипломатії, який підтримує відкритий і рівноправний діалог з глобальних проблем між Європейським Союзом, Україною, Росією та іншими країнами. Це незалежна організація, яка була заснована в 2004 році українським бізнесменом та громадським діячем Віктором Пінчуком.

Розвиток України YES розглядає в контексті сьогоднішніх глобальних викликів і можливостей, які відкриває динаміка сучасного світу. Пріоритетною метою для YES є сприяння розвитку України як сучасної, вільної та економічно сильної демократичної країни. Організація прагне сприяти ефективній інтеграції України в ключові міжнародні системи, діючи на рівні публічного діалогу та особистих контактів між людьми, які приймають рішення, провідними експертами, бізнесменами і журналістами.

Щорічні Зустрічі YES стали відкритим майданчиком для обговорення нових ідей і поглядів щодо шляхів розвитку Європи, України і всього світу. Ці форуми збирають понад 350 політиків, дипломатів, державних діячів, журналістів, аналітиків і бізнесменів із понад 50 країн світу. Діалог щодо глобальних викликів забезпечує ширше бачення внутрішньої ситуації в Україні, її розвитку і перспектив у сучасному світі та ставить Україну на міжнародну карту.

Провідні світові лідери думок представляють своє бачення нинішніх і майбутніх процесів у всіх сферах життя суспільства. Пленарні сесії форуму відкривали Президенти України, Польщі, Литви, Туреччини та інших країн. Серед доповідачів Ялтинських зустрічей також були Кофі Аннан, Карл Більд, Тоні Блер, Гордон Браун, Річард Бренсон,  Джеймс Вулфенсон, Ньют Гінгріч, Герман Греф, Аркадій Дворковіч,Роберт Зеллик, Білл та Хілларі Клінтон, Пол Кругман, Олексій Кудрін, Леонід Кучма, Юрій Мільнер, Кондолыза Райс, Лоуренс Саммерс, Радослав Сікорський, Хав’єр Солана, Домінік Строс-Кан, Шаши Тарур, Строуб Телботт, Найл Фергюсон, Владимир Філат, Йошка Фішер, Штефан Фюле, Герхард Шрьодер, Мохаммад Юнус та інші.

Офіційний сайт: www.yes-ukraine.org

Фонд Віктора Пінчука – це незалежний приватний міжнародний благодійний фонд, що базується в Україні. Фонд був створений у 2006 році бізнесменом і філантропом Віктором Пінчуком. Його метою є надати новим поколінням можливість стати творцями майбутніх змін. Для її реалізації розробляються проекти та будується партнерство, як в Україні, так і поза її межами. Фонд інвестує  у трьох основних напрямках:

  • інвестиції у людину, аби примножити людський капітал;
  • інвестиції у суспільство, аби покращити рівень соціальної взаємодії;
  • інвестиції у світ, аби сприяти поглибленню всесвітній інтеграції.

Серед численних проектів Фонду – найбільша в країні стипендіальна програма «Завтра.UA», міжнародна стипендіальна програма «Всесвітні студії» (WorldWideStudies) для молодих українських фахівців, «Публічні лекції» для українських студентів за участю відомих міжнародних діячів, а також створення Київської школи економіки. Крім того, серед інших проектів Фонду – створення по всій Україні мережі сучасних центрів надання допомоги новонародженим; PinchukArtCentre – найбільша і найдинамічніша арт-інституція в Центральній і Східній Європі – яка пропонує вільний вхід і прийняла на сьогоднішній день понад 2,2 мільйона відвідувачів, а також стала засновником глобальної премії Future Generetaion Art Prize для художників у віці до 35 років і національної Премії PinchukArtCentre для молодих українських художників; Круглий стіл з питань філантропії та Українська ланч-конференція в Давосі, які щорічно проводяться Фондом під час Всесвітнього економічного форуму. Фонд Віктора Пінчука  є членом Европейського Центру фондів і Українського форуму грантодавців, співробітничає із Глобальною ініціативою Клінтона, Інститутом Брукингса, Atlantic Council, Центром миру Шимона Переса, Фондом Віри Тоні Блера та іншими неурядовими організаціями.

Офіційний сайт: www.pinchukfund.org

Онлайн-трансляція 13-ої Щорічної зустрічі Ялтинська європейська стратегія (YES) буде організована на сайті yes-ukraine.orgа також на веб-сайтах медіа-партнерів англійською та українською мовами.

Офіційний Twitter 13-ої Щорічної зустрічі YES – @yes_ukraine. Учасники та зацікавлені особи можуть використовувати хештег #YESUkraine2016.

You may also like

Leave a reply