Технологія Bosch робить програмно-визначений автомобіль реальністю та допомагає вивести його на дороги. Компанія прогнозує, що продажі бортових комп’ютерів досягнуть мільярдів євро.
- Bosch використовує нові технології, щоб втілити ідею про програмно-визначений автомобіль у реальність.
- Бортові комп’ютери: Bosch очікує, що продажі даної технології досягнуть мільярдів євро.
- Розвиток бізнесу: очікується, що продажі в бізнес-секторі мобільності зростуть на стійкі 10 відсотків у 2023 році.
- Електромобільність: компанія Bosch на шляху до досягнення цільового обсягу продажів у 6 мільярдів євро у 2026 році.
Програмне забезпечення є основою майбутнього для мобільності. Жодна інша компанія не може зрівнятися з рішеннями та технологіями, які пропонує Bosch для програмно-визначених автомобілів[1] у всіх сферах – від бортових комп’ютерів до хмарних рішень для напівпровідників. У цій галузі Bosch має перевагу завдяки своїй потужній експертизі не лише в автомобільному програмному забезпеченні, але й у апаратному, необхідному для нього, і вже демонструє значне зростання виробництва автомобільних комп’ютерів.
Компанія очікує, що у 2026 році продажі лише комп’ютерів для допомоги водієві та інформаційно-розважальних систем складуть 3 мільярди євро. Загалом розвиток бізнесу для Bosch є позитивним, навіть попри нестабільне та складне середовище.
Очікується, що продажі в бізнес-секторі мобільності зростуть на стійкі 10 відсотків у 2023 році після коригування впливу обмінного курсу. Це зростання включає як ціновий вплив, так і помітне збільшення обсягу.
«Bosch знається на програмному забезпеченні та використовує його для формування майбутнього мобільності. Наша технологія зробить програмно-визначений автомобіль реальністю та допоможе вивести його на дороги», — зазначив д-р Стефан Хартунг, голова правління Bosch, на IAA Mobility 2023 у Мюнхені.
«У програмно-орієнтованому майбутньому мобільності важливим буде не лише апаратне забезпечення, але й взаємодія програмного забезпечення з різних джерел», — продовжив Хартунг. Більш ніж будь-коли, Bosch також позиціонує себе як компанію, що спеціалізується на програмному забезпеченні для мобільності, і водночас продовжує посилювати свою експертизу в апаратному забезпеченні.
У рамках цих зусиль компанія реорганізує бізнес-сектор мобільності з 1 січня 2024 року. Це має посилити співпрацю між суміжними підрозділами.
Так, лише у сфері мобільності Bosch працює 38 000 розробників програмного забезпечення – більше, ніж у будь-якій іншій компанії в автомобільній промисловості.
Програмне забезпечення Bosch робить мобільність безпечнішою та екологічнішою
Програмно-визначені транспортні засоби вимагають нової централізованої ІТ- та електронної архітектури. Bosch — одна з небагатьох компаній, яка розробляє цю архітектуру, і яка знає, як контролювати взаємодію між автомобільною електронікою та хмарними технологіями. Компанія пропонує апаратно-незалежне забезпечення, яке працює на мікросхемах різних виробників. Одним із результатів цього є спеціальне проміжне програмне забезпечення для систем допомоги водієві та автоматизованих систем водіння, яке також допомагає розділити програмне та апаратне забезпечення.
Транспортні засоби, у яких програмне забезпечення є відправною точкою проєктування та розробки, можуть надати водіям персоналізований цифровий досвід водіння. Нові функції в таких областях, як допомога водієві, можуть бути додані в автомобіль по радіоканалу через оновлення програмного забезпечення.
«Ми звикли до постійних оновлень на наших розумних пристроях. Автомобілі також повинні мати можливість отримувати нові функції в будь-який час, незалежно від будь-якого рестайлінгу чи змін моделі. Завдяки рішенням Bosch для автомобільного програмного забезпечення автомобілі будуть здатні на більше», – стверджує доктор Маркус Хейн, член правління та голова бізнес-сектору мобільності.
«Програмне забезпечення є ключем до подальшого підвищення зручності та стійкості», — продовжив він. В електромобілях, наприклад, програмне забезпечення полегшує підключене керування енергією та температурою, таким чином скорочуючи час заряджання акумулятора до 20 відсотків.
В рамках компанії Bosch, бізнес електромобільності демонструє постійний розвиток. Компанія на шляху до досягнення обсягу продажів у 6 мільярдів євро у 2026 році. Навіть минулого року Bosch вдалося збільшити виробництво компонентів для електромобілів приблизно на 50 відсотків. У 2023 році виробництво лише електродвигунів збільшиться вдвічі.
Програмне забезпечення Bosch також відіграє ключову роль у ширшій галузі електромобільності — наприклад, в автоматизованих системах переробки акумуляторів. Програмне забезпечення не лише здатне визначити походження та стан акумуляторів, але, керуючи виконавцями під час усіх етапів процесу, дозволяє швидко та безпечно розбирати акумуляторні блоки.
Нова концепція керування незалежно від апаратного забезпечення
Хоча розробка програмного забезпечення має на меті створення апаратно-незалежного коду, така незалежність є взаємовигідною. Це особливо очевидно в сучасних системах захисту від аварій, таких як нове покоління ESP. Ключовою інновацією тут є нова концепція керування: Vehicle Dynamics Control 2.0.
Це програмне забезпечення може втручатися не лише в гальмівну систему, а й у електричну трансмісію та електричну систему рульового керування. Це означає легкість кермування та коротший гальмівний шлях, а отже, більшу безпеку для водіїв. Основна перевага даної технології для автовиробників полягає в тому, що нова система керування може бути інтегрована або в центральний бортовий комп’ютер автомобіля, або в блок керування ESP, і в майбутньому вона буде доступна як окремий програмний пакет. Це буде частина управління рухом автомобіля, програмного рішення, яке координує всі аспекти руху транспортного засобу шляхом централізованого керування гальмами, рульовим управлінням, трансмісією та шасі.
* Програмно-визначений автомобіль — це термін, який описує транспортний засіб, характеристики та функції якого в основному визначаються за допомогою програмного забезпечення, що є результатом поточної трансформації автомобіля від продукту, який переважно базується на апаратному забезпеченні, до програмно-визначеного електронного пристрою на колесах
Bosch Group працює на українському ринку з 1993 року. Це один з найбільших постачальників рішень для автомобільної промисловості та ринку вторинних автозапчастин, а також важливий постачальник промислових технологій і побутової техніки в країні. Продажі Bosch Україна у 2022 фінансовому році досягли 119 млн євро. У компанії працює 342 співробітники (станом на 31 грудня 2022 року). У Львівській області діє завод по відновленню автомобільних стартерів. У Київській області працює сервісний центр Bosch з обслуговування електроінструментів. У Києві розташовано навчальний центр Bosch для працівників автомайстерень. Навчальні центри «Академії Bosch» знаходяться у Львові, Одесі та Харкові.
Bosch Group є провідним постачальником технологій та послуг у світі. В компанії працює близько 421 тис. співробітників у світі (станом на 31 грудня 2022 року. Обсяг продажів компанії в 2022 році склав 88.2 млрд. євро. За видами діяльності, компанія поділяється на чотири бізнес-сегменти: Рішення для мобільності, Промислові технології, Споживчі товари та Енергетика і будівельні технології. Як провідний постачальник в галузі IoT (інтернет речей), Bosch пропонує інноваційні рішення для розумних будинків, Промисловості 4.0 та підключеної мобільності. Bosch втілює бачення сталої, безпечної та захоплюючої мобільності. Компанія використовує власну експертизу в галузі сенсорних технологій, програмного забезпечення, послуг, а також власну хмару IoT, щоб пропонувати своїм клієнтам підключені крос-доменні рішення з єдиного джерела. Стратегічна мета Bosch Group — сприяти повсякденній взаємодії з продуктами та рішеннями, які або містять штучний інтелект (AI), або були розроблені чи виготовлені з його допомогою. Bosch покращує якість життя в усьому світі завдяки інноваційним продуктам, які викликають захоплення. Якщо коротко, то Bosch створює технології, які “Винайдено для життя”. До складу Bosch Group входить компанія Robert Bosch GmbH та близько 470 дочірніх та регіональних компаній у понад 60 країнах. З урахуванням партерів із продажів та обслуговування, виробнича, інженерна та торгова мережа Bosch охоплює майже всі країни світу. Маючи понад 400 представництв, компанія Bosch з першого кварталу 2020 року стала вуглецево-нейтральною. Основою для майбутнього зростання компанії є її інноваційна сила. 85 500 співробітників у галузі досліджень та розробок, до числа яких входять близько 44 000 розробників програмного забезпечення, працюють в 136 підрозділах компанії Bosch по всій планеті.
[1] Програмно-визначений автомобіль — це термін, який описує транспортний засіб, характеристики та функції якого в основному визначаються за допомогою програмного забезпечення, що є результатом поточної трансформації автомобіля від продукту, який переважно базується на апаратному забезпеченні, до програмно-визначеного електронного пристрою на колесах