«У червні медіанна ціна в доларовому еквіваленті залишилась на рівні квітня 2021 року, але на 10%, збільшилась в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року».

Загальна ситуація на вторинному ринку нерухомості.

У червні 2021 року медіанна ціна пропозиції квартир на вторинному ринку Києва, представлених в базі даних порталу Address.ua, залишилась на рівні попереднього місяця, і склала 1295 дол. США / кв.м. Даний показник в категорії 1-но кімнатних квартир виріс в порівнянні з минулим місяцем на 1,7% до 1383 дол. США / кв.м. Двокімнатні квартири зменшились в ціні на 0,5% до 1293 дол. США / кв.м. Медіанна вартість 3-х кімнатних квартир зменшилась на 1,2% і склала 1178 дол. США / кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за червень 2021 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (380 536 відвідувань за червень 2021 року).

Медіанна ціна пропозиції по районам Києва у червні 2021 р склала:

У червні найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000 дол..США з часткою запитів 45%. На другому місці знаходилося житло в діапазоні до 30 000 дол..США з часткою 31% від загальної кількості запитів до бази даних порталу Address.ua. Попит на житло з ціною 30 000 – 50 000 дол..США у червні  2021 р. склав 17% запитів до бази даних порталу.

Попит на двокімнатні квартири у червні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 42 % запитів до бази даних порталу Address.ua. Однокімнатними квартирами цікавились 41% користувачів порталу. Трикімнатними квартирами – 16,5% користувачів, які шукають нерухомість для покупки.

При цьому найбільший попит у покупців був зосереджений в категорії квартир від 50 м2 до 80 м2, частка таких запитів до порталу Address.ua становить по 40% від загальної кількості. Квартири від 35 м2 до 50 м2 цікавлять 34% претендентів. 16% цікавляться квартирами від 80 м2. Відсоток запитів на квартири площею до 35 м2 склав 10%.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

“У червні 2021 року ринок вторинної житлової нерухомості не зазнав значних змін. Зростання цін, що намітилося в весняний період, зупинилося, а 3-кімнатні квартири втратили 1,7% в ціні.

Цікавою тенденцією червня стала позитивна динаміка лівобережної “вторинки”. В середньому, житло на лівому березі подорожчало на 2%, в той час як правобережний Київ мав різноспрямовану динаміку зі змінами ціни в межах від -3% до 3%.

З точки зору попиту вторинний ринок відвоював 4% запитів у первинного. При цьому структура попиту за типами квартир не змінилася, на відміну від попиту по площі — квартири площею від 50 до 80 кв.м. отримали на 26% запитів, ніж місяцем раніше, що вивело цю категорію на перше місце за кількістю запитів.

В цілому, не дивлячись на деяке пожвавлення ринку вторинної житлової нерухомості на початку року, основні чинники, що формують тренди (низька ліквідність старого житлового фонду, обмежений попит, розбіжність цінових очікувань продавців і покупців) залишаються в силі та в значній мірі гальмують розвиток ринку”.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

  • інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
  • дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 30 червня 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 380 536 (Universal Analitics)

Інформаційна довідка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові:Address.ua, Address.com.ru, Address.com.by, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

Щомісячна аудиторія порталу – понад 400 тис. користувачів.

В розділі «Новобудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

Вам також може сподобатися

Leave a reply