За даними порталу Address.ua, у червні 2021 року медіанна ціна оренди житлової нерухомості Києва не змінилась в порівнянні з попереднім місяцем, та становила 10 дол. США / кв.м., та на 10%, збільшилась в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року

На ринку оренди у червні 2021 року спостерігався повний штиль. Так, у червні медіанна ціна оренди квартир в Києві склала 10 дол. США / кв.м.. Ціна оренди квадратного метра однокімнатних квартир склала 11 дол. США. Медіанна вартість двокімнатних – 9 дол. США / кв.м., Трикімнатних квартир – 8 дол. США / кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за червень 2021 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (380 536 відвідувань за червень 2021 року)

Традиційно, в оренді, найдорожчим районом Києва є Печерський район. Медіанна вартість оренди в центрі столиці становить 965 дол. США / за об’єкт, або 15 дол. США / за кв.м. На другому місці Шевченківський. Орендодавці в цьому районі просять 596 дол. США / за квартиру ($ 11 /кв.м.). На третьому місці Голосіївський район – 537 дол. США / за об’єкт ($ 10 / кв.м). Мінімальна медіанна ціна на оренду квартир зафіксована в Деснянському районі – 335 дол. США / за квартиру, або 7 дол. США / за кв.м.

Медіанна вартість оренди по районах Києва у червні 2021 року була наступною:

Найбільш дорогим районом для оренди найліквідніших однокімнатних квартир є Печерський район, де медіанна вартість оренди 1К квартири становить 695 дол. США. У Солом’янському, Шевченківському та Голосіївському районах можна зняти однокімнатну квартиру в діапазоні від 430 до 480 дол. США. Найдешевшим для оренди районом є Деснянський. Цінник на 1К квартири в цьому районі становить 292 дол. США / в місяць.

Медіанна вартість оренди квартир в Києві з розбивкою на кімнати у червні2021 р.:

Структура пропозиції

 У червні обсяг ринку оренди квартир розподілився наступним чином. 48% від загальної кількості пропозиції, представленої в базі даних Address.ua, зосереджено в категорії однокімнатних квартир. Пропозиція по двокімнатних квартирах – 35%, трикімнатних – 14%. 3% оголошень – багатокімнатні квартири, вільні для заселення.

Структура попиту

У червні 2021р. 45% запитів від охочих зняти квартиру в оренду  доводиться на однокімнатні квартири. 32% потенційних орендарів шукають для оренди двокімнатні квартири, а 17% – трикімнатні. Найскладніше здавати в оренду багатокімнатні квартири, лише 6% орендарів підшукують житло з чотирма і більше кімнатами.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

“На ринку оренди житлової нерухомості в червні 2021 року не відбулося значних змін — медіанна ціна оренди квадратного метра залишилася на рівні минулого місяця, а структура попиту і пропозиції залишається в більшій частині збалансованою.

Єдина значуща зміна місяця — зростання медіанної ціни оренди в багатьох районах. До причин можна віднести постійне вимивання невеликих квартир і квартир нижньої цінової категорії, що призвело до зростання медіанної ціни оренди юніта в деяких районах.

До кінця сезону відпусток годі й очікувати помітного пожвавлення ринку з огляду на низьку активність орендарів, при цьому можливі локальні цінові коливання через зміну балансу попиту та пропозиції. Втім, ці зміни залишаться невеликими”.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

  • інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
  • дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 30 червня 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 380 536 (Universal Analitics)

Інформаційна справка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові:Address.ua, Address.com.ru, Address.com.by, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

Щомісячна аудиторія порталу – понад 400 тис. користувачів.

В розділі «Новрбудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

Вам також може сподобатися

Leave a reply