У червні 2021 р. медіанна ціна в доларовому еквіваленті на первинному ринку нерухомості зросла на 9 % в порівнянні з травнем поточного року, та на 4% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

Загальна ситуація на первинному ринку нерухомості

«Житло дорожчає», – повідомив Нацбанк у своєму звіті про фінансову стабільність. Так, у звіті зазначається, що на первинному та на вторинному ринках Києва темпи зростання цін перевищили 10% за рік. На зростання цін впливають одразу кілька факторів. Перш за все зростає вартість будівництва: у квітні індекс цін житлового будівництва становив 108.9 порівняно з показником попереднього року. По-друге, через тривалу реформу системи контролю за будівництвом нова пропозиція в майбутньому може скоротитись, а існуючий житловий фонд відносно обмежений.

Також зазначимо, що станом на кінець травня 2021, з початку року в Україні було видано 213 дозволів на будівництво та 253 сертифікати про прийняття в експлуатацію нового багатоквартирного житла. Середньорічне відношення між дозволами та сертифікатами становить близько 3 : 4, що порівняно з міжнародним рівнем є відносно низьким показником та може свідчити про повільніші темпи зведення нового житла в майбутньому.

Ціни на столичну нерухомість

За даними порталу Address.ua, у червні 2021 р медіанна ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку столиці складала 1 157 дол. США / кв.м, що на 9 % більше за значення минулого місяця. Даний показник в категорії однокімнатних квартир у червні виріс в ціні аж на 10,9%, і склав 1200 дол. США / кв.м. Ціна двокімнатних – 1093 дол. США / кв.м., що на 4,3% більше, ніж в травні 2021 р. Медіанна ціна трикімнатних квартир склала 1 069 дол. США / кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за червень 2021 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (380 536 відвідувань за червень 2021 року).

Структура цін по районах

Одним з найдорожчих районів в столиці, як і раніше залишається Печерський район – 1950 дол. США / кв.м. На другому місці Шевченківський район, де медіанна ціна становить 1619 дол. США / кв.м. Ціна в Подільському районі у травні 2021р. склала 1209 дол. США / кв.м. Мінімальна ціна – 937 дол. США / кв.м зафіксована в Дніпровському районі.

Попит на столичну нерухомість

У червні найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000 дол..США з часткою запитів 45%. На другому місці знаходилося житло в діапазоні до 30 000 дол..США з часткою 31% від загальної кількості запитів до бази даних порталу Address.ua. Попит на житло з ціною 30 000 – 50 000 дол..США у червні  2021 р. склав 17% запитів до бази даних порталу.

Попит на двокімнатні квартири у червні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 42 % запитів до бази даних порталу Address.ua. Однокімнатними квартирами цікавились 41% користувачів порталу. Трикімнатними квартирами – 16,5% користувачів, які шукають нерухомість для покупки.

При цьому найбільший попит у покупців був зосереджений в категорії квартир від 50 м2 до 80 м2, частка таких запитів до порталу Address.ua становить по 40% від загальної кількості. Квартири від 35 м2 до 50 м2 цікавлять 34% претендентів. 16% цікавляться квартирами від 80 м2. Відсоток запитів на квартири площею до 35 м2 склав 10%.

За даними порталу Address.ua, у червні 2021 року найбільший інтерес у покупця викликав Голосіївський район столиці. Частка переглядів оголошень в цьому районі склала 32% від загальної кількості переглядів. Далі в пріоритеті покупця – Шевченківський район, із часткою переглядів 12%. Дарницький район – 11%,Печерський район – 10%. Оболонським районом цікавляться 6% покупців. Найменше покупець цікавиться первинної нерухомістю в Подільському районі.

Розподіл ринку нерухомості

У червні залишився високий попит на первинну нерухомість. Розподіл попиту між первинним і вторинним ринками був наступним: 74% користувачів порталу Address.ua цікавилися покупкою нерухомості на первинному ринку і 26% на вторинному.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

“Для ринку первинної житлової нерухомості червень став місяцем пертурбацій, до основних причин яких можна віднести новий законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України. Первинний ринок відреагував однозначно — медіанна ціна “первинки” виросла на 8%. Судячи за непрямими показниками зріс і попит на квартири в новобудовах.

З точки зору типу квартир, основне зростання припало на 1-кімн. квартири і склало рекордні в 2021 році 11%. З точки зору географії, основне зростання припало на спальні райони правого берега столиці, де ціни в середньому зросли на 8%. Лівобережні новобудови так само подорожчали, в середньому на 3%. А ось центральні райони Києва, схоже, вичерпали можливості до зростання на даний момент — медіанна ціна залишилася на тому ж рівні, що і місяць тому.

З точки зору попиту варто відзначити різке (на 9%) зростання запитів на квартири в ціновій категорії від $ 50 до $ 70 тис.

Проте, сьогоднішнє зростання показників ринку має багато в чому ажіотажний характер на тлі масових заяв забудовників про майбутнє підвищення цін. І якщо ціни з великою ймовірністю продовжать рости через об’єктивні причини, то попит при подальшому зростанні цін почне знижуватися”.

Висновки:

  • У червні 2021 р медіанна ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку столиці складала 1 157 дол. США / кв.м,
  • На зростання цін впливають одразу кілька факторів. Перш за все зростає вартість будівництва, по-друге, через тривалу реформу системи контролю за будівництвом нова пропозиція в майбутньому може скоротитись, а існуючий житловий фонд відносно обмежений, – повідомили в Нацбанку.
  • Основне зростання припало на 1-кімн. квартири і склало рекордні в 2021 році 11%. З точки зору географії, основне зростання припало на спальні райони правого берега столиці, де ціни в середньому зросли на 8%. Лівобережні новобудови так само подорожчали, в середньому на 3%.
  • Попит на двокімнатні квартири у червні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 42 % запитів від  користувачів, які шукають нерухомість для покупки.
  • Найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000 дол..США з часткою запитів 45%.
  • Знову ми спостерігаємо високий попит на первинну нерухомість. 74% претендентів цікавилися нерухомістю на первинному ринку і 26% цікавилися покупкою нерухомості на вторинному ринку.
  • У червні 2021 року до продажу пропонувалися квартири в 259 житлових комплексах, представлених в базі даних порталу Address.ua.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

  • інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
  • дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 30 червня 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 380 536  (Universal Analitics) 

Інформаційна довідка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові:Address.ua, Address.com.ru, Address.com.by, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

Щомісячна аудиторія порталу – понад 400 тис. користувачів.

В розділі «Новобудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

Вам також може сподобатися

Leave a reply