9 червня у Верховній Раді України зареєстровано проект закону, яким пропонується встановити заборону (мораторій) на застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) платниками єдиного податку (фізичними особами — підприємцями) І, ІІ та ІІІ груп. Ініціатором законопроекту виступив Валентин Ничипоренко, народний депутат України, член депутатської групи «Відродження», а головним комітетом з розгляду визначено — Комітет з питань податкової та митної політики.

Нагадаємо, Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» було встановлено, що всі платники єдиного податку ІІ та ІІІ груп, крім тих, хто здійснює діяльність на ринках, під час продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі мають застосовувати РРО (касові апарати), з 01.07.2015 р. — для платників єдиного податку ІІІ групи та з 01.01.2016 р. — ІІ групи.

Прийняття цього нормативного документа викликало занепокоєння серед підприємців, так як придбання, встановлення та обслуговування РРО стане додатковим матеріальним тиском на них. Саме тому проект документа покликаний зменшити тиск на діяльність суб’єктів малого бізнесу, що дозволить зберегти даний сегмент ринку та надасть йому можливість розвиватися.

Источник: ГО “Україна без корупції”

You may also like

Leave a reply