У Золотоніському центрі соцдопомоги відкрили відділення соціально-медичних послуг.
Там проходитимуть фізичну та психологічну реабілітацію дорослі та діти з інвалідністю.
Тепер людям з інвалідністю з м. Золотоноша та прилеглих територіальних громад (дев’ять сіл) не потрібно їздити до обласних центрів, щоб пройти курс реабілітації. Відсьогодні тут готові приймати перших підопічних.
Кожна людина має мати доступ до фізичної та специфічної реабілітації, у разі необхідності. Людям з інвалідністю потрібно робити спеціальні вправи, адже від цього залежить покращення їх здоров’я, розумовий та фізичний розвиток. Не секрет, що систематичні реабілітації коштують дорого. Зараз мешканці цих територій зможуть відвідувати відділення безкоштовно за призначенням лікаря.
«Люди з інвалідністю, важкими травмами, які раніше повинні були їхати в іншу область за професійною допомогою, тепер зможуть проходити систематичну реабілітацію поруч з місцем проживання. Діти з інвалідністю матимуть можливість відпрацювати навички самообслуговування, отримати підтримку в навчанні, відвідувати кімнату психологічного розвантаження. Разом із соціальними перевезеннями на Черкащині та роботою гончарної майстерні проєкт спрямований на розвиток соціальних послуг для людей з інвалідністю», – каже Людмила Неліна, директор Золотоніського міського центру соціальної допомоги.
За словами директорки, заняття на спеціальному обладнанні допоможуть реабілітуватися людям, що мають діагноз: дитячий церебральний параліч, або інші порушення опорно-рухової системи, ментальну інвалідність, перенесли інсульт чи отримали інші травми. Також у відділенні є кімната для роботи з психологом.
«Наша співпраця з Центром пройшла шлях від гончарної студії до комплексного проєкту фізичної та психологічної реабілітації. Сьогодні один з працівників Центру на відкритті розповіла, що два роки тому навіть і не думала працювати у Центрі соціального заходу. Знала, що щось відбувається, якісь ремонти, по місту почали їздити нові автобуси. Але у 2020 все змінилось, розпочався проєкт фізичної реабілітації. І очі загорілись. Цінність проєкту Золотоноші це – люди які працюють для добра інших людей – дорослих та дітей з інвалідністю. Добросовісна праця та підтримка влади й благодійників – запорука успіху. Взаємодія усіх зацікавлених забезпечує стійкий та поступальний розвиток послуг/центру», – Віта Миколаюк, директор Фонду родини Нечитайло.
Центр вже отримав ліцензію на провадження діяльності з фізичної реабілітації. Має сім працівників. Усі вони пройшли онлайн-навчання. Також планується, що до 500 осіб зможуть отримувати послуги з фізичної та психологічної реабілітації щорічно. Дітей та дорослих з інвалідністю у Центрі соцдопомоги нині реабілітують у відділеннях денного догляду.
«Моїй доньці 25 років. У неї ДЦП. Потрібно проходити постійні курси реабілітації. Якщо зупинимось або зробимо довгу перерву в заняттях, частково втрачаються здобуті результати. Раніше ми їздили до Харкова, зараз дуже важко туди добиратись, а тут близько, зручно, й ця допомога дуже потрібна для нас», – зазначила Наталія Барчан, жителька Золотоноші.
Зі слів Людмили Неліної, відкриття відділення стало можливим завдяки реалізації спільного соціального проєкту благодійників і місцевих органів влади. Приміщення відремонтували коштом місцевого бюджету, а також встановили підіймальну платформу для осіб з інвалідністю – 446 000 грн. Фонд родини Нечитайло надав реабілітаційне обладнання – 430 000 грн.