Набрала чинності постанова Правління національного банку України «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 27 червня 2019 р. № 86.

За новою редакцією п. 50 Положення про здійснення операцій з валютними цінностями, затвердженого постановою НБУ від 2 січня 2019 р. №2, консульські збори дипломатичним представництвам, консульським установам іноземних держав можуть бути оплачені національною та іноземною валютою.

Раніше валютою можна було розрахуватися лише за візи до відповідних країн, куди фізична особа виїжджає у приватних справах чи в службове відрядження.

Положення про порядок здійснення уповноваженими установами аналізу та перевірки документів (інформації) про валютні операції, затверджене постановою Нацбанку від 2 січня 2019 р. № 8, тепер не поширюється на валютні операції банків, небанківських фінансових установ чи суб’єктів поштового зв’язку, які мають ліцензію НБУ, що вчиняють операції з метою переказу коштів за межі України з поточних рахунків нерезидентів – юридичних осіб (крім інвестиційних рахунків), купівлі іноземної валюти з їх поточних рахунків, чи з кореспондентського рахунку іноземного банку, відкритого в Україні.

Пункт 90 розділу IX Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затвердженого постановою НБУ від 2 січня 2019 р. № 5, доповнено пп. 11, за яким дозволяється юридичним особам – резидентам переказувати понад 2 000 000 євро протягом календарного року на рахунки власних філій, представництв та інших відокремлених підрозділів без створення юридичної особи, відкритих за кордоном.

Але такий дозвіл не діє, якщо філія знаходиться на території офшорної зони, або держави-агресора/окупанта, а також у випадку, якщо держава, де перебуває філія, не виконує рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, які проводять діяльність у сфері боротьби з відмиванням доходів, тощо.

Також зарахування перерахованих коштів з відкритого в банку України кореспондентського рахунку іноземного банку – депозитарія, що має рахунок у цінних паперах у Нацбанку, може здійснюватись як на поточний рахунок юридичної особи-нерезидента, так і на інвестиційний рахунок інвестора у національній валюті (доповнення до п.п. 128, 132).

Джерело: LexInform

You may also like

Leave a reply