Сирени повітряної тривоги лунають щодня по всій Україні. Інколи в укритті доводиться сидіти по кілька годин, тому наявність продуктових запасів та тривожної валізки не втрачають свою актуальність. Фахівці сервісу доставки продуктів Zakaz.ua порадили, якими продуктами слід запастися під час війни та що саме потрібно покласти у тривожну валізу або взяти з собою в бомбосховище.
Під час війни кожен українець повинен мати запас продуктів, що забезпечать йому життєдіяльність впродовж деякого часу. Йдучи в укриття потрібно подбати про те, щоб у рюкзаку чи тривожній валізі кожен член родини мав їжі та води щонайменше на дві-три доби. Річ у тім, що ми ніколи не знаємо, як складеться ситуація та скільки часу доведеться просидіти у сховищі. До того ж, поки країна знаходиться у стані війни та бореться з російськими загарбниками, завжди є вірогідність того, що може знадобитися екстрена евакуація в інші місця.
Які продукти купувати
Подбайте про наявність поживних харчів, що не потребують багато води для приготування. Певні продукти відрізняються тривалим терміном зберігання, довгий час не псуються, якщо залишаються герметично закритими. Саме їх треба брати з собою в тривожну валізу у разі надзвичайної ситуації.
Zakaz.ua рекомендує закупитися наступними продуктами, що мають довгий термін зберігання та які, як правило, можна вживати без термічної обробки.
- Вода. Обов’язково має бути запас на кілька днів для всіх членів родини з розрахунком щонайменше 1,5 л на добу для однієї людини.
- Сухарі, сушка, хлібці, галети. Найпростіші без підсилювачів смаку та ароматизаторів. Прісні хлібці будуть гарною заміною хлібу.
- Локшина та суміші швидкого приготування. Наприклад, овочеві супи швидкого приготування можна назвати чудовою альтернативою здорового харчування. А тому такий варіант точно потрібен в надзвичайній ситуації. Можуть зберігатися до 18 місяців.
- Консерви. Найзручніша їжа для подібних випадків, що має різноманітний асортимент на вибір: овочі, тушонка, м’ясні та рибні консерви. Не радимо брати консерви у скляних банках. Зручніше пакувати та транспортувати такі продукти у металевій тарі.
- Висококалорійні шоколадні батончики та цукерки.
- В’ялене м’ясо. Ковбаски чи м’ясні продукти у герметичній упаковці, що можна зберігати поза холодильником.
- Цукор та сіль. Радимо їх тримати в герметичній упаковці і берегти від потрапляння вологи. До речі, альтернативою для цукру може бути варення чи мед у маленьких стіках.
- Розчинна кава у стіках та чай у пакетиках.
- Сухофрукти та горіхи. Це дуже поживні продукти, які забезпечать надходження необхідних вітамінів та енергії до організму.
“Всі ці товари легко знайти на поличках магазинів. Але якщо у вас не вистачає часу, бракує пального для поїздки до супермаркету і ви не хочете витрачати зусилля на пошук, цю функцію можна довірити фахівцям та замовити доставку продуктів на сайті або в мобільному застосунку Zakaz.ua. Всі замовлення збирають професійні комплектувальники сервісу, які уважно перевіряють якість, цілісність упаковки та терміни придатності продуктів”, — радить Євген Нетреба, комерційний директор компанії.
Що ще покласти до валізки
Крім продуктів, у тривожній валізці обов’язково має бути: один набір одягу по сезону для кожного члена сім’ї, документи (оригінали та копії), готівка, базові ліки в аптечці, засоби особистої гігієни (зубна паста, туалетний папір, вологі серветки). Якщо дозволяє ємність, можна покласти туди кілька рушників, тепле покривало або плед. Не забудьте про посуд. Вам обов’язково знадобиться ніж, бажано взяти розкладний похідний, який безпечно зберігатиметься в сумці та стане у нагоді для відкриття консервів. Також для кожного члена родини мають бути металеві миска, чашка і ложка.
Якщо ви маєте хатніх улюбленців, напоготові завжди повинні бути переноска та все, що може знадобитися для тварини: питна вода, металева миска, пакет сухого корму, пакет з невеликою кількістю наповнювача та ємність для нього (можна замінити на пелюшки), амуніція: намордник, повідок, шлейки тощо.
Перелік речей повинен коригуватися відповідно до індивідуальних потреб людини. Однак пам’ятайте, що загальна вага екстреної валізи має важити відповідно вашим фізичним можливостям. Тому беріть найважливіше.
В народі існує така прикмета, що якщо вийти з дому без парасольки – обов’язково намокнеш. А якщо візьмеш парасольку – дощу не буде. Команда Zakaz.ua сподівається, що ви та ваша сім’я знаходитеся у безпеці і вам не доведеться скористатися тривожною валізкою. Однак, краще бути готовим до надзвичайних ситуацій і підготувати “парасольку”, щоб уникнути “зливи”.
Віримо у нашу Перемогу! Слава Україні!