Нещодавно в ефірі одного з телеканалів заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль зазначив, що держава запрошує підприємців та бізнес для спільної реалізації нового закону про соціальні послуги. Підтримка соціального підприємництва в цьому контексті виглядає вкрай актуальною. Соціальні підприємці змінюють світ інноваційним підходом ведення бізнесу, адже для них на першому місці соціальна користь. Британці вважають, що соціальні підприємства здійснюють революцію в економіці та пропонують поставити їх в основу економічної стратегії Великобританії. І для такої думки є всі підстави, адже внесок соціальних підприємств у ВВП таких країн як Канада, США, Велика Британія, Німеччина досягає 3-5% відсотків, а залучення робочої сили в деяких країнах, як наприклад Італії, сягає 10%.

Соціальні підприємці беруться за вирішення складних тем, в тому числі: створюють робочі місця, послуги та продукти для осіб з інвалідністю. Пекарня, в якій працюють люди з синдромом Дауна та веб-студія, де сайти створюють люди з вадами зору – українські приклади саме таких соціальних підприємств.

У благодійній організації «Фонд родини Нечитайло»* переконані, що підтримка соціального підприємництва та соціальних ініціатив на місцях допоможе створити рівні можливості для осіб з інвалідністю у кожній громади. Ми заохочуємо організації не просто реалізовувати проєкти, а розвиватись, становитись сильніше та продовжувати діяльність після завершення програми.
 
«В європейських країнах більше півтора мільярда євро на рік витрачається на підтримку соціальних стартапів. Сьогодні в Україні багато якісних соціальних ініціатив, яким не вистачає підтримки. Ми, як Фонд, хочемо надати поштовх для розвитку проєктам в  інтересах людей з інвалідністю та їх близького кола. Саме тому, підготували  програму «Жити на рівних» для неприбуткових організацій та соціальних підприємців. Ця програма надасть учасникам фінансову підтримку у розмірі 300-700 тис. грн., а також нефінансову підтримку, яка включає консультування, менторство, оцінювання та промоцію проєкту. Запрошуємо створювати якісні зміни разом!», наголошує Вікторія Миколаюк, директор Фонду родини Нечитайло.

Розвиватися або померти – цей вислів як ніколи актуальний для сучасного супершвидкого світу. Завдяки довготривалій співпраці  в рамках грантової програми Фонд дає можливість організаціям розвиватися та «жити» довго.

Концепції проєктів приймаються з 11 лютого по 2 березня 2020 р.

Деталі та аплікаційна форма за посиланням http://inclusion.tilda.ws.

* Благодійна організація «Фонд родини Нечитайло» більше 4 років реалізує системні проєкти, спрямовані на підтримку людей з інвалідністю. Зокрема, Фонд заснував онлайн-бібліотеку книг шрифтом Брайля та видав 55 творів для незрячих дітей. У партнерстві з Інститутом очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова Фонд реалізував в Південних областях України інноваційний проєкт по запобіганню дитячій сліпоті внаслідок ретинопатії недоношених. За сприяння Черкаської ОДА розвинув послугу соціальних перевезень в Черкаській області, започаткував гончарну майстерню як метод трудової реабілітації. Одним зі стратегічних напрямків роботи Фонду є розвиток соціальних підприємств та ініціатив, які працюють в інтересах людей з інвалідністю та їх близького кола.

You may also like

Leave a reply