Інформаційно-правова платформа LEX щойно оновилася в новій версії 1.7.2, яка озброює користувачів додатковими можливостями й перевагами.
Зокрема, вдосконалене структурування документів дає змогу переходити до певної статті, частини статті чи пункту норми права без прокрутки, а просто натиснувши на кнопку «Зміст». Також з’явилася можливість візуально відстежувати зміни в документах за допомогою активованого функціоналу «Показати зміни». Редакції правових норм відрізняються кольором для кращого сприйняття та порівняння.
Активовано новаторську функцію «Пряме влучання» для найважливіших документів. Аби зекономити ще більше часу користувачі можуть знаходити найбільш запитувані документи, увівши в пошукове вікно абревіатуру чи коротку назву документа.
Приміром, у разі уведення фрази «закон про мову 2019» одразу відкриється не список знайдених документів, а текст Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», після уведення «кпк» з’явиться текст Кримінального процесуального кодексу, «купап» – Кодекс України про адміністративні правопорушення, «касу» – Кодекс адміністративного судочинства України і т.д.
Якщо ж користувач збирався знайти якісь пов’язані документи, а не просто одразу відкрити текст відповідного кодексу чи закону, в нижньому правому куті є кнопка, яка виведе до повної пошукової видачі.
На цьому етапі деталізації структури нормативних актів у системі LEX з’явилася можливість переходу від процедур до норм, якими визначаються конкретні кроки вирішення юридичних проблем. Отже, можна не обмежуючись самою лише короткою інструкцією в певній процедурі, перейти до норми права і ознайомитися із пов’язаними документами – публікаціями, судовими рішеннями, коментарями і ін.
Кількість судових рішень, доступних користувачам вже зросла до 1 200 000 і, з урахуванням поточної інтенсивності їх опрацювання та завантаження, має подвоїтися до кінця поточного року. Це здебільшого постанови Верховного Суду, рішення судів касаційної інстанції, ухвалені до утворення ВС, рішення апеляційних судів останніх років, які містять важливі юридичні висновки та позиції для успішної юридичної практики.
Кількість доступних зразків процесуальних документів у системі сягнула 150-ти. Шаблони вже можна використовувати повністю в PDF чи фрагментарно в RTF, змінювати та компілювати для створення власних процесуальних документів.
Наступні вже внесені до системи 150 зразків позовів, відзивів, заперечень, клопотань, скарг і інших важливих для правника шаблонів в кримінальних, адміністративних та господарських справах будуть відкриті для доступу до кінця жовтня в рамках поточного оновлення системи LEX.