На Всесвітньому форумі гепросторових даних, що проходив у Нідерландах 20–22 жовтня, обговорювалася тема сучасних трендів і принципів на шляху до сталої геопросторової системи.

Серед основних трендів можна виділити:

  • Зростання ролі геопросторової аналітики, що базується на штучному інтелекті та збільшенні розмірів даних. Відповідно національна інфраструктура геопросторових даних 2.0 (НІГД 2.0) повинна бути забезпечена аналітичними засобами різного типу, виходячи з потреб користувачів. До НІГД 2.0 варто інтегрувати аналітичні засоби, базовані на big data, розвивати хмарні сховища зважаючи на те, що об’єми даних постійно збільшуються.
  • Поширення швидкісного інтернету усюди. Тому потрібно оцінити швидкість інтернету та його вартість, що доступні на територіях, до яких застосовується НІГД.
  • Користувачі вимагають більшої уваги до задоволення своїх потреб. Варто звернути увагу на те, як НІГД влаштована і чи доступна вона для користувача. Потрібно максимально зменшити кількість натискань, за допомогою яких користувач зможе отримати бажану інформацію. Доступність, візуалізація та інтуїтивність мають стати основою НІГД 2.0
  • Залучення більшої кількості людей до генерування геопросторових даних. Необхідно здійснювати пошук шляхів інтеграції згенерованих громадянами геопросторових даних до НІГД 2.0 та надавати рівень впевненості у геопросторових даних, отриманих через НІГД 2.0

Також під час форуму було визначено основні принципи сталої геопросторової системи:

  • Фокус на потребах користувачів
  • Постійна залученість на усіх рівнях
  • Швидка адаптація до змін
  • Розвиток і підтримка мережі
  • Забезпечення сталості
  • Сприяння відкритості даних

Нагадаємо, що делегація Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру на чолі з в. о. Голови Держгеокадастру Сергієм Завадським у межах робочого візиту до м. Амстердам (Королівство Нідерланди) взяла участь у Всесвітньому геопросторовому форумі, організованому міжнародною неурядовою організацією «Geospatial World» у співпраці з Організацією Об’єднаних Націй та іншими міжнародними партнерами, зокрема, з Нідерландським агентством з питань кадастру, картографії та реєстрації земель.

You may also like

Вебінари

Запрошуємо на практичний вебінар «Microsoft Dynamics 365 Business Central – стратегічний інструмент CFO при інтеграції українських компаній в міжнародне бізнес-середовище»

Вебінар відбудеться під час наймасштабнішої події у сфері фінансів – 22 Щорічного Форуму Фінансових Директорів ...

Leave a reply