Гальмівні колодки — це важливі для безпеки деталі, які зношуються, тому регулярний огляд колодок та якість змінних компонентів мають велике значення.

  • Коли слід міняти гальмівні колодки?
  • Як часто потрібно перевіряти гальмівні колодки?
  • Які помилки є найпоширенішими при заміні гальмівних колодок?
  • Які інші гальмівні компоненти слід міняти разом із гальмівними колодками?

Чи готовий ваш автомобіль до сезону злив та нічних заморозків? Під час сезонного ТО не забудьте перевірити гальмівну систему, зокрема, гальмівні колодки. Це деталі, що зношуються, тому потребують регулярного контролю.  Ми поставили кілька запитань експертам Bosch на цю тему.

Коли слід міняти гальмівні колодки?

Багато сучасних автомобілів оснащено спеціальними електричними датчиками, які активують світловий індикатор на приладовій панелі, коли виявляють знос гальмівних колодок. Існують також механічні датчики зносу. Коли товщина колодки досягає мінімального рівня, вони видають звук, дряпаючи поверхню гальмівного диска. Під час візуального огляду в майстерні орієнтуватися потрібно на товщину фрикційного матеріалу – 3-4 мм вважаються суттєвою ознакою зносу фрикційної накладки. Як правило, гальмівні колодки змінюються вдвічі частіше, ніж гальмівні диски – кожні 30 000 – 60 000 км пробігу. Інтервали між замінами залежать від умов водіння та навколишнього середовища. Важливо: з новими гальмівними дисками необхідно ставити нові колодки.

Як часто потрібно перевіряти гальмівні колодки?

Гальма — це системно значимі компоненти. Спортивна їзда, дуже часте й інтенсивне гальмування в гірській місцевості або на міських дорогах, важкі вантажі та корозія створюють напругу для гальм. На всі гальмівні компоненти впливає волога та дорожня сіль. Щоразу, коли ви привозите автомобіль до автомайстерні, просіть механіка оглянути колодки. Доцільно проводити перевірку гальм під час заміни шин і перед тривалою подорожжю, наприклад, перед поїздкою у відпустку. Заміна гальмівних дисків завжди передбачає також заміну гальмівних колодок. Знос — це загальний процес, тому міняти колодки слід повністю на кожній осі для однакової ефективності гальмування на правому й лівому колесах.

Які помилки є найпоширенішими при заміні гальмівних колодок?

По-перше, помилок установлення можна уникнути за допомогою онлайн-програми Bosch ESI[tronic] 2.0 для автомайстерень. По-друге, механіки багато працюючи з гальмівними колодками, можуть виконувати роботу занадто швидко або пропускати важливі кроки. Наприклад, не очищати всі необхідні поверхні та деталі, а це – першочергове правило обслуговування гальм. Важливо завжди використовувати нові аксесуари. Старі, брудні, іржаві або дефектні компоненти можуть звести нанівець всі зусилля по заміні колодок, тому важливо завжди використовувати нові монтажні приналежності: пружини, пластини та ін. На напрямні гальмівних колодок і, в залежності від конструкції супорта, на напрямні гальмівних супортів рекомендується наносити антикорозійне протишумове мастило Bosch Superfit.

Які інші гальмівні компоненти слід міняти разом із гальмівними колодками?

Перевіряйте всі допоміжні деталі, супорти, троси та шланги. Особливу увагу необхідно звертати на температуру кипіння гальмівної рідини – при низьких значеннях варто її замінювати. Слід також пам’ятати про необхідність «прокачати» гальма, обладнані ESP, із застосування спеціального діагностичного обладнання.

Bosch Group є провідним постачальником технологій та послуг у світі. У компанії працює близько 394 500 працівників (станом на 31 грудня 2020 року). Продажі компанії у 2020 році за попередніми оцінками склали 71,6 млрд. євро. За видами діяльності, компанія поділяється на чотири бізнес-сектори: Рішення для мобільності, Промислові технології, Споживчі товари та Енергетика та Будівельні технології. Як провідний постачальник IoT, Bosch пропонує інноваційні рішення для «розумних будинків», промисловості 4.0 та автомобілів з Інтернет-підключенням. Компанія використовує свій досвід і знання у сфері сенсорних технологій, програмного забезпечення та послуг, а також власний хмарний сервіс, щоб стати єдиним постачальником мережевих і багатопрофільних рішень для клієнтів. Стратегічною метою групи компаній Bosch є забезпечення життя людей підключеними до Інтернету продуктами та рішеннями, які або містять штучний інтелект (AI), або були розроблені та виготовлені з його допомогою. Bosch покращує якість життя в усьому світі за допомогою інноваційних продуктів та послуг, що надихають. Компанія Bosch створює технології, які «винайдені для життя». До складу Bosch Group входить компанія Robert Bosch GmbH та близько 440 дочірніх і регіональних компаній у 60 країнах. Світова мережа виробничих, інженерних та торгових мереж Bosch охоплює майже всі країни світу. Основою для майбутнього зростання компанії є її інноваційний потенціал. У 126 підрозділах компанії Bosch по всьому світу працюють 72 600 співробітників у галузі досліджень та розробок, а також близько 30 000 розробників програмного забезпечення.

Компанію заснував Роберт Бош (1861-1942) у 1886 році у Штутгарті  як «Майстерню точної механіки та електротехніки». Особлива структура власності Robert Bosch GmbH гарантує Групі компаній Bosch підприємницьку свободу, що дозволяє здійснювати довгострокове планування і використовувати значну частку коштів для інвестування, забезпечуючи їй надійне майбутнє. 94% акціонерного капіталу Robert Bosch GmbH належить благодійному фонду Robert Bosch Stiftung GmbH. Контрольним пакетом акцій володіє Robert Bosch Industrietreuhand KG і виконує функції власника на підставі довірчого управління. Інша частина акцій належить родині Бош і Robert Bosch GmbH.

Додаткова інформація доступна онлайн на сайтах: www.bosch.ua, www.bosch.com

Вам також може сподобатися

Новини компаній

Кіберполіція за сприяння ПриватБанку затримала групу зловмисників, які “отоварювали” крадені дані банківських карток громадян

Працівники служби безпеки ПриватБанку викрили шахрайську схему, в результаті чого співробітники відділу протидії кіберзлочинам Черкащини ...

Leave a reply