Що спільного у фінансистів, аудиторів, юристів, адвокатів та власників і управлінців бізнесу? На один день,19 листопада 2019 року, всі вони стали учасниками Податкового форуму «Tax&Business Talks», що організований Асоціацією адвокатів України вже втретє. Цьогорічний форум вмістив 4 сесії, під час яких було обговорено зо два десятки актуальних тематик, за участі понад 30 спікерів та експертів, та прийняв близько 200 гостей-учасників.
Початок заходу став дійсно вражаючим. Не порушуючи традицію, відкривала форум Президент Асоціації адвокатів України, керуючий партнер АО Marshaller Group Зоя Ярош. «Сьогодні у залі об’єдналися депутати, чиновники, податківці, аудитори, корпоративні юристи та адвокати, задля однієї мети — віднайти конструктивні рішення щодо оптимальної роботи та реформування системи оподаткування. Учасники мають сьогодні унікальну можливість отримати кваліфіковані поради та відповіді на будь-які питання щодо новацій оподаткування, звітності, трансфертного ціноутворення, фінансового аудиту та практики досудового врегулювання, а також дізнатися про останні тенденції у податкових та митних спорах.
Нас чекає насправді насичений та продуктивний день, тож починаймо», — резюмувала Зоя Ярош, та передала слово представнику Генерального партнера «Tax&Business Talks» — партнеру ЮО ID Legal Group Олегу Добровольському, який виступив, разом з Іриною Нікітіною (консультант зі стратегії та розвитку) модератором першої панелі, що проходила в форматі дискусії.
В обговоренні актуальних питань щодо новацій в системі оподаткування, яким була присвячена Сесія 1, прийняли участь представники законодавчої та виконавчої гілок влади, адвокати, а також експерти з міжнародного оподаткування та фінансових розслідувань. Саме такий підхід до формування учасників, забезпечив жваве обговорення та подекуди «гарячу дискусію» при обміні позиціями та поглядами.
З доповідями виступили: Данило Гетманцев, Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики; Ніна Южаніна, член Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики; Дар’я Володіна, Голова підкомітету з питань правового забезпечення діяльності податкових органів Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики; Тетяна Острікова, народний депутат України VIII скликання, експерт з міжнародного оподаткування; Оксана Малихіна, Заступник начальника Головного управління Державної податкової служби у м. Києві; Любов Скварко, адвокат, партнер АО «Дмитрієва і партнери» та В’ячеслав Некрасов, експерт з фінансових розслідувань.
Учасники «Tax&Business Talks» мали нагоду дізнатися останні новини про: новації оподаткування та їх практичне використання; реформацію податкової служби та розмежування повноважень; реформу податкової міліції; загальнообов’язкове е-декларування; реформу та діджиталізацію митної служби; податкову амністію та проблеми і шляхи розвитку інвестування в Україні. Відзначимо професіоналізм модераторів — Олега Добровольського, партнера ЮО ID Legal Group та Ірину Нікітіну, консультанта зі стратегії та розвитку, — за налаштування діалогу між спікерами, влучні запитання та підтримання конструктивної дискусії.
Чи не всі проблемні аспекти застосування трансфертного ціноутворення розглянули учасники під час наступної Сесії 2А. Модерацію здійснювала Президент Асоціації адвокатів України, керуючий партнер АО Marshaller Group Зоя Ярош, яка забезпечила жвавий темп обговорення, задавала влучні запитання до спікерів, створила поле для дискусії щодо спірних питань практики та надала кожному гостю можливість участі в обговоренні, через коментарі та запитання.
Серед доповідей пролунали питання: «Основні помилки під час складання звіту, документації та спілкування з контролюючим органом. Спірні питання аналізу та визначення відповідповідності принципу витягнутої руки», — В’ячеслав Кругляк, заступник начальника Управління трансфертного ціноутворення Департаменту податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування Державної податкової служби України; «Як уникнути перевірки з ТЦУ. Досудове врегулювання податкових спорів або як оперативно захистити інтереси платника податків» — Тетяна Савчук, керівник практики ТЦУ ID Legal Group; «Податковий контроль: аналіз порушень та кейси мінімізації штрафних санкцій» — Наталія Абрамчук, старший консультант KPMG; «Ефективність адміністративного оскарження рішень податкової щодо ТЦУ» — Аріна Літвінова, суддя Окружного адміністративного суду м. Києва; «Тенденції судової практики у спорах щодо трансфертного ціноутворення», — Юлія Федосюк, координатор практики корпоративного та податкового права ASA Group; «Призначення та проведення судово-економічної експертизи з питань оподаткування» — Руслан Барабаш, атестований судовий експерт-економіст.
Паралельно в цей самий час у сусідній залі «Tax&Business Talks» проходила Сесія 2В, учасники якої обговорили аспекти та наслідки податкової перевірки. Керував процесом обміну точок зору Роман Загрія — керуючий партнер ЮК Pravo Garant.
Учасники встигли заслухати доповіді щодо наступних напрямків: «Визначаємо межі: що готувати для податкової та як захиститися від необґрунтованих дій інспектора», — Віталій Бодюк, адвокат практики захисту бізнесу АО Mitrax; «Оскарження наказів на перевірку або дій перевіряючих: що можна і коли доцільно?» — Олексій Палій, адвокат, партнер IBC Legal Services; «Судова практика податкових спорів: процесуальні особливості та адміністративний арешт» — Костянтин Кобилянський, суддя Окружного адміністративного суду м. Києва; «Доперевірочний експрес-аудит: виправляємо помилки та мінімізуємо ризики» — Наталія Сухарева, керівник практики оподаткування ID Legal Group; «Ризики блокування податкової накладної: статистика, реальні кейси та практичні рекомендації підприємцям» — Володимир Забудський, Інспектор Ради бізнес-омбудсмена та «МСФЗ vs ПКУ: хто переможе та чи потрібна комусь ця перемога?» — Петро Кричун, Президент ФПБАУ, CFO агрохолдингу, податковий консультант, юрист, атестований судовий експерт, к.е.н., МВА, співзасновник Community Of Experts and Business Professionals та проекту TaxConnectionsDay.
Фінальна Сесія 3 «Tax&Business Talks», під час якої учасники та спікери поділилися токами зору на тему попередження помилок у веденні фінансів компанії та захисту бізнесу від кримінального переслідування при розслідуванні злочинів в сфері оподаткування, — зібрала як практиків управління фінансів, так і адвокатів, що спеціалізуються на захисті від обвинувачень. Керував процесом в якості модератора Олег Вдовичен, член Правління Асоціації адвокатів України, керуючий партнер АО «Вдовичен та партнери», адвокат.
В рамках сесії учасники заслухали доповіді: «Форензік – ідеальний інструменти контролю фінансів компанії» — Артем Ковбель, партнер Kreston GCG; «Валютная лібералізація – зміна методів та підходів контролю операцій ЗЕД» — Андрій Патенко, заступник начальника управління – начальник відділу Департаменту відкритих ринків Національного банку України; «Що таке податковий комплаєнс (tax compliance) і чому його проведення краще довірити адвокату» — Яків Воронін, адвокат, д.ю.н., керуючий Адвокатського бюро Якова Вороніна; «Особливості захисту від обвинувачення у вчиненні кримінальних правопорушень у сфері оподаткування» — Вероніка Зарубицька, адвокат ЮК Amber та «Захист бізнесу від обвинувачення у вчиненні кримінальних правопорушень у сфері оподаткування» — Олексій Співак, інспектор Ради бізнес-омбудсмена.
Дякуємо спікерам за детальний розбір питань, фахову оцінку прогнозованих змін та практичні поради учасникам, як краще до них готуватися.
Презентації спікерів за посиланням.
Висловлюємо подяку кожному модератору — за організацію такої неймовірно актуальної, інформативної платформи для гостей форуму.
Відзначимо неймовірний вклад Генерального партнера «Tax&Business Talks» — ID Legal Group, а також партнерів: ЮК Amber, ASA Group, АО «Вдовичен та партнери», АО «Дмитрієва і партнери», IBC Legal Services, АО Marshaller Group, АО Mitrax та ЮК Pravo Garant.
Інформаційну підтримку заходу забезпечили: Європейська Бізнес Асоціація, Рада Бізнес-омбудсмена, Українська Рада Бізнесу, Німецько-Українська промислово-торговельна палата, Аудиторська палата України, Українська асоціація інвестиційного бізнесу, Українська асоціація платіжних систем, Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України, Асоціація приватних роботодавців, Громадська спілка «Українське об’єднання ринків капіталу», Союз виробників та підприємців Турції і України, Незалежна асоціація банків України, Ліга підприємців «Українська справа», Асоціація власників малого та середнього бізнесу, Інформаційна агенція «UNN», а також Генеральний медіа-партнер ААУ — «Юридична практика», Інноваційно-правовий партнер ААУ — «Ліга.Закон», Юридична газета, Закон і Бізнес, Юрист&Закон, Юрліга, Деловая столица, Власть Денег, Бухгалтерія UA, Depo.ua, Українське право, Бізреліз, Вісник. Офіційно про податки, Правовий тиждень, Loйer, Femida.UA, Поради юриста, Юридичний вісник України, Протокол, LexInform, Власна справа.
Скачуйте фото, діліться ними у соціальних мережах, та не забувайте відмічати офіційні сторінки Асоціації адвокатів України та Tax&Business Talks.