Найпопулярніші напрямки навчання безробітних за робітничими професіями – кравці, кухарі та водії

Найпопулярніші напрямки навчання безробітних за робітничими професіями – кравці, кухарі та водії

Понад 1,2 тисячі безробітних громадян, зареєстрованих у Київському міському центрі зайнятості, пройшли з початку року професійне навчання за сприянням служби зайнятості. Професійна підготовка та перепідготовка здійснювалась за 7 професіями: кравець, кухар, водій трамваю, кондитер, водій тролейбуса, перукар, водій автотранспортних засобів (категорія «D»).

– Професійне навчання є одним з інструментів активної політики служби зайнятості на ринку праці, – зауважив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич. – Кожній людині, яка звернулася до служби у пошуках роботи і не може працевлаштуватися за спеціальністю, фахівці пропонують підвищити професійний рівень за освітою чи досвідом роботи або пройти підготовку за іншою професією. Для цього є відповідна навчальна база – Київський міський центр зайнятості має угоди з провідними закладами вищої та професійної освіти м. Києва.

Ще одна можливість підвищити конкурентоспроможність на ринку праці розрахована на громадян, яким виповнилося 45 років і у яких стаж роботи – не менше 15 років. Ваучер на навчання, який дає право на перепідготовку, спеціалізацію та підвищення кваліфікації у навчальних закладах у січні-жовтні 2019 року отримали 19 осіб. Сьогодні перелік професій, спеціальностей, напрямків підготовки та підвищення кваліфікації за освітою, для навчання за якими може бути виданий ваучер, налічує 53 професії – від бджоляра до фахівця з кібербезпеки.

Здійснюється підтвердження неформального професійного навчання, визначене Законом України «Про професійний розвиток працівників». Це набуття працівниками професійних знань умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання. Всі особи, які працювали на підприємстві та оволоділи певними професійними навичками, але не мали при цьому документального підтвердження, мають змогу підтвердити свою компетенцію та отримати документ державного зразка. Направлення на підтвердження кваліфікації можна отримати у будь-якій філії Київського міського центру зайнятості. За сприяння КМЦЗ, 16 киян вже скористалися такою можливістю та підтвердили свої знання та навички за професією «кухар».

Більш детальну інформацію та фото Ви можете отримати у відділі інформаційної роботи, звернувшись за електронною адресою [email protected]  або за телефоном 277-37-88.

Київський міський центр зайнятості сьогодні це:

  • 10 районних філій.
  • Безкоштовні послуги для безробітних та роботодавців.

Оставить комментарий