Компанія Lenovo Group оголосила результати фінансового року1 та повідомила про виручку Групи у розмірі $62 млрд та чистий прибуток у розмірі $1,6 млрд або $1,9 млрд, якщо оцінювати не за Гонконзькими стандартами фінансової звітності (HKFRS)2. Рентабельність залишалася стабільною: валова рентабельність і операційна рентабельність досягли найвищих значень за 18 років, а чиста рентабельність,  якщо оцінювати не за HKFRS2, не змінилася рік до року. Попри те, що на доходи Групи вплинула низька активність на ринку пристроїв, доходи від бізнесу, не пов’язаного з ПК, сягнули максимуму за фінансовий рік у майже 40%, завдяки диверсифікованим механізмам зростання підрозділів Lenovo Solutions і Services Group (SSG) та Infrastructure Solutions Group (ISG), які збільшили виручку до рекордних $6,7 млрд та $9,8 млрд відповідно, що на 22% і на 37% більше, ніж торік.

Після року індустріальної та глобальної невизначеності у компанії Lenovo бачать позитивні ознаки стабілізації ринку. Група очікує, що у другій половині 2023 року весь ринок ПК і смартпристроїв відновить зростання рік до року, а ринок ІТ-послуг відновить відносно високі темпи зростання — разом це призведе до помірних темпів зростання загального ринку ІТ у 2023 році. У середньостроковій та довгостроковій перспективах цифрова та інтелектуальна трансформації продовжать прискорюватися, що призведе до сильного зростання потенціалу хмарної та обчислювальної інфраструктури.

Грошовий баланс компанії Lenovo залишається значним, цикл обороту грошових коштів вдосконалився ще більше. Здорова ліквідність дозволила Групі продовжувати інвестувати в дослідження та розробки «Нових ІТ» (користувацькі пристрої, периферійні обчислення, хмарні обчислення, мережеву інфраструктуру та штучний інтелект), щоб сформувати свої майбутні основні компетенції. Протягом минулого року Lenovo збільшила річні інвестиції в дослідження та розробки до $2,2 млрд, що на 6% більше, ніж торік.

У четвертому кварталі3 Група серед інших заходів здійснила одноразову реструктуризацію та понесла витрати в розмірі $249 млн, щоб забезпечити приблизно $850 млн щорічної економії витрат, допомагаючи створити надійний фундамент для діяльності Групи у складному ринку і підготувати її для майбутнього зростання.

Рада директорів Lenovo оголосила про остаточні дивіденди в розмірі 3,8 цента США або 30,0 гонконзьких центів на акцію за фінансовий рік, який закінчився 31 березня 2023 року. 

Фінансові показники:

Минулого фінансового року Lenovo забезпечила стабільну прибутковість, оскільки наші диверсифіковані механізми зростання продовжують досягати нових вершин. Їхня динаміка сприяє стабільному прогресу в нашій трансформації послуг, і структура доходів бізнесу, не пов’язаного з ПК, зросла майже до 40%, — говорить Юаньцін Ян (Yuanqing Yang), голова правління і генеральний директор Lenovo. — Наша чітка стратегія працює, а операційна діяльність є стійкою навіть в умовах глобальної невизначеності. Рухаючись далі, ми продовжимо інвестувати у дослідження та розробки, щоб отримати нову хвилю можливостей для зростання, тож ми добре підготовлені до майбутнього».

Solutions and Services Group (SSG): рекордний дохід і висока маржа

Сегменти “Нових ІТ-послуг” на трильйонному ринку ІТ-послуг продовжують розширюватися, очікується, що до 2025 року сукупний середньорічний темп зростання (Compound annual growth rate, CAGR) у сфері пристроїв як послуг (DaaS) і хмарних рішень буде двозначним. Витрати на рішення та послуги в освіті, “розумну” роздрібну торгівлю, “розумні” міста та виробництво залишатимуться високими.

Результати діяльності за 22/23 фінансовий рік:

  • SSG продовжує залишатися рушієм зростання компанії та важливим джерелом прибутку.
  • Виторг досяг історичного рекорду, збільшившись на 22% за рік до $ 6,7 млрд з високою операційною маржею у 21%.
  • Зростання в усіх сегментах має високий двозначний показник, в той час, як сума виручки від рішень і послуг, не орієнтованих на апаратне забезпечення, тепер становить більш ніж половину доходу SSG.

Стійке зростання:

  • SSG продовжує інвестувати в створення масштабованих і повторюваних горизонтальних і вертикальних рішень за допомогою Lenovo IP.
  • Крім того, SSG розширила портфоліо рішень для цифрових робочих місць і гібридних хмарних рішень ​​TruScale.
  • Масштабовано TruScale для системних додатків і продуктів (SAP) із центром даних клієнтів Private Edition (PE CDC) і розширеним ексклюзивним партнерством для надання технічного керованого обслуговування клієнтам SAP PE CDC у Китаї.

Infrastructure Solutions Group (ISG): рекордний виторг, рекордний прибуток, гіперзростання

ISG продовжує отримувати вигоди від поточного оновлення інфраструктури інформаційно-комунікаційних технологій (ICT). Очікується, що до 2025 року ринок серверів перевищить $132 млрд, причому обсяги зберігання даних досягнуть $36 млрд, а периферійна інфраструктура – ​​$37 млрд.

Результати діяльності за четвертий квартал 22/23 фінансового року:

  • ISG демонструє історичні річні показники як швидкозростаючий рушій прибутку. Виторг зріс майже до $10 млрд, що на 37% більше, ніж торік, з рекордним операційним прибутком у $98 млрд.
  • Виторг від серверного бізнесу зріс майже на 30% за рік до рекордного рівня, зробивши Lenovo третім за величиною постачальником серверів у світі.
  • Системи зберігання даних досягли рекордно високого виторгу, потроївши результати попереднього фінансового року та перемістившись із восьмого на п’яте місце у світі. Виторг від програмного забезпечення зріс на 25% рік до року, що є ще одним рекордом.

Стійке зростання:

  • ISG продовжує вдосконалювати свої всеохопні можливості, які задовольняють як постачальників хмарних послуг, так і корпоративний сегмент, і малий та середній бізнес.
  • Разом з тим ISG інвестує в такі інфраструктурні інновації на основі штучного інтелекту (AI), як периферійні обчислення та гібридні хмарні технології.
  • Внутрішнє виробництво та цінова конкурентоспроможність були посилені завдяки додаванню власного підприємства в Будапешті, Угорщина.

Intelligent Devices Group (IDG): провідна позиція на ринку та прибутковість

На бізнес вплинуло кілька кварталів низької активності на ринку пристроїв у зв’язку з вичерпанням запасів у каналах збуту. Оскільки ПК є основним інструментом продуктивності в сучасну цифрову еру, Lenovo очікує, що ринок ПК повернеться до зростання у другій половині 2023 календарного року. Тенденція диджиталізації та гібридна модель роботи продовжують стимулювати стійке зростання рішень для смартпросторів.

Результати діяльності в четвертому кварталі 22/23 фінансового року:

  • Виручка IDG знизилася в річному обчисленні до $49,4 млрд, але компанія успішно зберегла позицію №1 на ринку персональних комп’ютерів з часткою ринку 23,2% у світі та провідну в галузі рентабельність на рівні 7,3%.
  • Сума виручки від преміальних продуктів зросла майже до 30%.
  • Підрозділ смартфонів був прибутковим протягом трьох років поспіль і досягнув зростання доходу від преміумпродукції на більшості ринків.

Стійке зростання:

  • IDG ретельно контролюватиме витрати й надалі вдосконалюватиме свою операційну ефективність.
  • IDG продовжить інвестувати в технологічні інновації, зосереджуючись на преміальних пропозиціях та суміжних сферах, водночас удосконалюючи рішення для смартпросторів для гібридних моделей роботи.

Продуктивність Lenovo в четвертому кварталі 22/23 фінансового року

Четвертий квартал фінансового року був найскладнішим з огляду на тиск як з боку ринку ПК, так і глобальної економіки. Компанія Lenovo завершила квартал з доходом у розмірі $12,6 млрд, що на 24% менше, ніж у попередньому році. Дохід від IDG знизився на 33% в річному обчисленні, тоді як сильний імпульс від рушіїв зростання SSG та ISG допоміг компенсувати низьку активність ринку пристроїв. Виручка SSG за рік зросла на 18% до $1,6 млрд, а виручка ISG зросла на 56% до $2,2 млрд. Частка доходів від бізнесу, не пов’язаного з ПК, у цьому кварталі досягла історичного максимуму в 43%, що на 12 пунктів більше порівняно з минулим роком.

Основні операційні показники четвертого кварталу

Екологічне, соціальне та корпоративне управління. Міжнародна рейтингова агенція MSCI нещодавно підвищило екологічний, соціальний та управлінський рейтинг Lenovo до рівня ААА, що є найвищим можливим рейтингом для корпорацій-лідерів у сфері ESG-програм. Крім того, на сьомій щорічній церемонії нагородження Sustainable Procurement Leadership Awards міжнародна рейтингова платформа EcoVadis відзначила досягнення Lenovo у сфері сталих закупівель. Компанія також нещодавно була визнана журналом Forbes одним з кращих роботодавців за різноманіття у 2023 році на основі прямих і непрямих рекомендацій, дослідження ключових показників ефективності.

12022/23 фінансовий рік Lenovo триває з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року.

2Показник, що не відноситься до HKFRS, був скоригований шляхом виключення змін чистої справедливої вартості фінансових активів за справедливою вартістю через прибуток або збиток, амортизації нематеріальних активів у результаті злиття та поглинання витрат, пов’язаних зі злиттям та поглинанням; і відповідні наслідки податку на прибуток, якщо такі є.

34 квартал 2022/23 фінансового року Lenovo тривав із 1 січня по 31 березня 2023 року. 

LENOVO GROUP

ФІНАНСОВЕ РЕЗЮМЕ

За квартал та рік, що закінчились 31 березня 2023 року

(у мільйонах доларів США, за винятком даних на акцію)

  Четвертий квартал 22/23Четвертий квартал 21/22  Зміна рік до року   Фінансовий рік 22/23  Фінансовий рік 21/22  Зміна рік до року
Виручка     12,63516,694(24)% 61,94771,618(14)%
Валовий прибуток     2,143

2,864  (25)% 10,50112,049(13)%
Маржа чистого прибутку     17.0%  17.2%  (0.2) pts 17.0%16.8%0.2 pts
Операційні витрати     (1,852)  (2,275)  (19)% (7,832)(8,968)(13)%
Витрати на R&D
(включені до операційних витрат)  
 550    576    (5)% 2,1952,0736%
Співвідношення витрат і виручки   14.7%  13.6%  1.1 pts 12.6%12.5%0.1 pts
Прибуток від операційної діяльності 291  589  (51)% 2,6693,081(13)%
Чистий дохід (витрати)  від позаопераційної діяльності (161)    (69)    134% (533)(313)70%
Дохід до сплати податків 130  520  (75)% 2,1362,768(23)%
Розмір податку     (24)  (99)  (75)% (455)(623)(27)%
Прибуток за період/рік     106  421  (75)% 1,6812,145(22)%
Неконтрольний пакет акцій 8  (9)  N/A (73)(115)(37)%
Прибуток, що належить власникам акцій 114412    (72)% 1,6082,030(21)%
Прибуток, що належить власникам акцій, non-HKFRS2      284507    (44)% 1,8782,164(13)%
Прибуток на акцію, центи
Основний Розведений  
   0.95 0.93  3.52 3.20  (2.57) (2.27)   13.50 12.74  17.45 15.77  (3.95) (3.03)

Про компанію Lenovo:

Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) — глобальна технологічна компанія з доходом у $70 млрд, яка посідає 171 місце в рейтингу Fortune Global 500, об’єднує 82 000 працівників по всьому світу та щодня обслуговує мільйони користувачів на 180 ринках. Зосередившись на сміливому баченні — забезпечувати розумні технології для кожного, компанія Lenovo стала провідним світовим гравцем на ринку ПК, продовжуючи розширення у ключових напрямах, включаючи сервери, сховища, мобільні пристрої, рішення та послуги. Ця трансформація разом з інноваціями Lenovo, що змінюють світ, створює більш інклюзивне, надійне та стійке цифрове суспільство для всіх і всюди. Щоб дізнатися більше актуальної інформації, відвідайте сайт https://lenovo.ua.

You may also like

Comments are closed.