Сьогодні, 24 травня 2023 року, відбулося чергове засідання Ради з національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського. Участь у заході брали члени Ради – представники Держгеокадастру, керівники центральних органів виконавчої влади, представники РНБО, НАН, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, експерти.

У ході засідання заступник Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко доповів про основні досягнення щодо розвитку НІГД за три місяці, що минули з попереднього засідання Ради з НІГД, зокрема зі створення геопросторових даних. Він наголосив, що на сьогодні завершено роботи щодо оновлення цифрових топографічних даних масштабу 1:25 000 (104 трапеції, 8650 кв. км), досягнуто домовленостей з міжнародними партнерами про безоплатне встановлення 20 ГНСС-станцій, вдосконалено функціонал реєстрації метаданих на геопорталі пілотного проекту НІГД.

Директор Департаменту розвитку НІГД Держгеокадастру Андрій Галайда поінформував, що наразі на геопорталі пілотного проекту НІГД зареєстровано 1 026 територіальних громад, 16 центральних органів виконавчої влади та 21 місцевий орган влади.

Також учасники засідання ознайомилися з оновленими функціональними інструментами геопорталу пілотного проекту НІГД. Зокрема, систему доповнено новими типами даних (ортофотоплани та метадані на всю територію України), передбачено можливість пошуку потрібної інформації та формування витягу з системи для отримання метаданих. Крім того, вже існує можливість обміну інформацією між державними органами та установами на геопорталі.

Довідково

Раду з національної інфраструктури геопросторових даних утворено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 вересня 2020 р. № 812. Також цією постановою затверджено Положення про Раду та визначено її склад.

You may also like

Нерухомість

Держгеокадастр забезпечив впровадження функціоналу щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про масив земель сільськогосподарського призначення

31 жовтня 2023 року в програмному забезпеченні Державного земельного кадастру запроваджено функціональну можливість щодо внесення ...

Comments are closed.