За одинадцять місяців 2019 року на нові робочі місця за направленнями Київського міського центру зайнятості працевлаштовано 222 безробітних з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Проти минулого року їх кількість збільшилася в 1,3 раза.
З числа працевлаштованих, 66 – особи, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, та 156 – працевлаштовані суб’єктами малого підприємства в пріоритетних видах економічної діяльності: на транспорті, в переробній промисловості, торгівлі, готельно-ресторанному бізнесі, професійній, науковій та технічній діяльності, інформації та телекомунікаціях.
“Щомісячне відшкодування роботодавцям нарахованого та сплаченого ними єдиного внеску за працевлаштованих за направленням служби зайнятості безробітних є одним із напрямків їх стимулювання до створення нових робочих місць”, – каже директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.
Закон України «Про зайнятість населення» передбачає такі пільги для роботодавців зі сплати ЄСВ:
- компенсацію 50% фактичних витрат зі сплати ЄСВ роботодавцю, який протягом 12 календарних місяців створював нові робочі місця, працевлаштовував на них працівників і протягом цього періоду щомісяця виплачував працівникові зарплату в розмірі не менше 3-х мінімільних зарплат;
- компенсацію 100% фактичних витрат зі сплати ЄСВ роботодавцям, які працевлаштовують на строк не менше 2-х років громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, направлених центром зайнятості. Строк виплати компенсації – протягом 12 місяців із моменту працевлаштування безробітного;
- компенсацію 100% фактичних витрат зі сплати ЄСВ суб’єктам малого підприємництва, які працевлаштовують на строк не менше 2-х років безробітних, направлених центром зайнятості, на нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності. Строк виплати компенсації – протягом 12 місяців із моменту працевлаштування безробітного.
У 2018 році уряд вніс зміни до Порядку компенсації роботодавцям 50% витрат на ЄСВ. Найсуттєвіша з них – передання повноважень щодо компенсування роботодавцям 50% витрат ЄСВ на нові робочі місця від Пенсійного фонду України до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.