ПриватБанк є основою фінансових сил України та головним драйвером розвитку мережі безготівкових розрахунків в Україні: за даними НБУ, за перший квартал 2023 року мережа активних POS-терміналів ПриватБанку в торгівельних точках зросла майже на 10 тисяч до 232 тисяч терміналів – це найбільше зростання серед всіх українських банків.

Як повідомив керівник Напрямку торгового еквайрингу ПриватБанку Сергій Макаренко, малий бізнес відновлює активну діяльність в регіонах, відкриваючи торговельні точки не лише в обласних центрах , а і в невеликих містах. Завдяки активному розвитку мережі протягом першого кварталу 2023 року українці оплатили картками через POS-термінали ПриватБанку 578 мільйонів покупок на суму майже 160 млрд грн. 

На купівлю яких товарів українці найбільше витрачали з карток у першому кварталі року:

  1. Продукти харчування – обсяги безготівкових оплат в супермаркетах і продуктових магазинах становлять 79 млрд грн, а частка витрат на харчі в загальному обсязі витрат складає понад 49%. 
  2. Покупки в мережах промислових товарів – 8,5% від загального обсягу витрат, майже 13,5 млрд грн.
  3. В аптеках за квартал українці платили картками 7,5% від загального обсягу витрат на суму 12 млрд грн. 
  4. Витрати в кафе і ресторанах – 6,5%, або 10,5 млрд грн.
  5. Електроніка і побутова техніка – 6% від загального обсягу витрат на 9,6 млрд грн.   

З початку 2023 року українці продовжують активно користуватися послугою “Готівка на касі” – за перші три місяці року кількість операцій з отримання готівки через POS-термінали ПриватБанку перевищила 4 млн на суму понад 6 млрд грн. Найчастіше українці знімають готівку на касах супермаркетів (72%), а також у аптеках (11%).

You may also like

Новини компаній

ПриватБанк розпочав благодійний проект поставки критично важливого медобладнання для нейрохірургічних відділень українських лікарень

ПриватБанк у співпраці з Українською асоціацією нейрохірургів розпочав новий благодійний проект для оснащення критично важливим ...

Comments are closed.