У середині вересня розпочинається практична фаза реалізації україно-японського проекту зі створення Національної інфраструктури геопросторових даних.
Проект реалізується за технічної та фінансової підтримки Японської агенції міжнародної співпраці (JICA). Основний партнер з української сторони – Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру.
Планується, що пілотний проект буде реалізований на площі приблизно у 900 км2. На експериментальній території створять прототип інфраструктури геопросторових даних, який у подальшому буде поширений на територію всієї України.
Реалізація проекту дозволить створити в Україні сучасну та інноваційну базу геопросторових даних. “Спільно з японськими партнерами ми плануємо вийти на якісно новий рівень у забезпеченні потреб суспільства в актуальній географічній інформації”, – наголосив керівник Держгеокадастру України Максим Мартинюк.
Для реалізації проекту найближчим часом буде створена міжвідомча група, яка візьме на себе координаційну функцію. Надалі фахівці займатимуться збором та систематизацією існуючих геопросторових даних про пілотну територію. Інформацію переведуть в електронний вигляд відповідно до європейських та світових стандартів, а також розроблять необхідне програмне забезпечення. На завершальній стадії проекту Україна отримає готовий прототип системи геопросторових даних. Десятки інформаційних нашарувань, поєднаних між собою, будуть відображатись на єдиному Геопорталі. Проект має стратегічне значення для соціально-економічного розвитку держави та дозволить Україні у майбутньому інтегруватися в європейський та світовий інформаційний простір.
Довідково:
Японська агенція міжнародної співпраці (JICA) – це найбільше в світі агентство двостороннього розвитку, що надає технічну підтримку, пільгові кредити та грантову допомогу в різних сферах діяльності. Проекти за підтримки JICA реалізуються в більш ніж 150 країнах світу.
У 2012 році представники землевпорядної служби України та JICA домовились про реалізацію спільного проекту технічного співробітництва в рамках проекту з побудови Національної інфраструктури геопросторових даних на базі Державного земельного кадастру.
У листопаді 2014 року Україна отримала повідомлення від японських колег про схвалення заявки на отримання технічної допомоги. В вересні 2015 року розпочалась робота зі створення Національної інфраструктури геопросторових даних на пілотній території.
Фотогалерею зустрічі фахівців Держгеокадастру з представниками Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) можна переглянути тут.