Vodafone Україна, що входить до складу NEQSOL Holding, звітує про результати роботи за 9 місяців 2022 року.

«Повномасштабне вторгнення суттєво вплинуло на плани компанії та її діяльність у цей період, – коментує підсумки 9 місяців 2022 року Ольга Устинова, СЕО Vodafone Україна. – Ми зосередились на трьох найважливіших речах: працездатність мережі, безпека співробітників і допомога країні. Ці три принципи, на які ми спираємось в усіх наших рішеннях, дали можливість закласти міцне підґрунтя для керованості, прозорості та сталого розвитку бізнесу навіть в критичних умовах війни».

Компанії вдалось зберегти рівень доходів на минулорічному рівні. Виручка Vodafone за 9 місяців 2022 року склала 14,7 млрд грн, що 1% менше, ніж за аналогічний період 2021 року. Показники OIBDA (+2%) та маржа OIBDA (+1,4 п.п.) також лишають стабільними, демонструючи невеликий зріст. Зростання доходів від фіксованого бізнесу, роумінгу та послуг інтеграції мереж мобільного зв’язку для бізнес-клієнтів частково компенсували недоотриманий дохід від послуг мобільного зв’язку та продажів у власних торгових точках.

Інвестиції Vodafone у критичну інфраструктуру країни перевищили 2 млрд грн. У складний для бізнеса період компанія не зменшила інвестиції, залишивши їх на рівні попереднього року. Основні напрямки – це підвищення безвідмовності та працездатності мережі в екстремальних умовах, відновлення пошкоджених та зруйнованих об’єктів зв’язку, відбудова мережі на звільнених територіях, розширення ємності в регіонах, які прийняли найбільше нових абонентів.

За цей період відновлено роботу 242 об’єктів зв’язку, що були зруйновані або зазнали пошкоджень внаслідок бойових дій. Фахівці компанії збільшили ємність мережі у густонаселених районах західних областей, де оселилося більшість внутрішніх мігрантів. Загалом за 9 міс Vodafone побудував 147 нових базових станції, виведено в ефір близько 3000 базових станцій 4G, також для збільшення ємності було модернізовано 1422 3G БС.

Витрати, пов’язані з війною у лютому-вересні 2022 року, компанія оцінює у 810 млн грн, що безумовно вплинуло на прибутковість бізнесу. Разом з тим, основним фактором зменшення прибутковості стали коливання валютного курсу.

Міграційні процеси, спричинені бойовими діями, вплинули на розмір абонентської бази. Станом на кінець вересня абонентська база оператора склала 15,8 млн. клієнтів.

Від початку повномасштабного вторгнення Vodafone допомагає країні. Загальний обсяг наданих безкоштовних послуг у лютому-вересні склав 1,15 млрд грн. Загальний обсяг гуманітарної та прямої фінансової допомоги компанії країні станом на кінець вересня 2022 року оцінюється у 275 млн грн.

Млн грн9 місяців 2021 року9 місяців 2022 рокуДинаміка
Дохід14,83314,720-1%
OIBDA8,2268,3722%
OIBDA, %55,5%56,9%1,4 п.п.
Чистий дохід/збиток3120-620-120%
Інвестиції2 0822030-2%

Про Vodafone

Vodafone – одна з найбільших світових телекомунікаційних компаній, що надає широкий спектр послуг, зокрема мобільний голосовий зв’язок, передачу даних, обмін повідомленнями, фіксований інтернет і кабельне телебачення. Оператор працює в 21 країні та має партнерські угоди з операторами 47 країн. Станом на 30 вересня 2022 року Vodafone надає послуги понад 300 мільйонам абонентів мобільного зв’язку і 28 мільйонам користувачів фіксованого інтернету, 22 мільйонам користувачів ТВ-послуг та об’єднує понад 159 мільйонів IoT пристроїв і платформ. Більш детальна інформація на сторінці: www.vodafone.com.

Vodafone Україна – провідна українська телеком компанія, що надає послуги швидкісного інтернету 3G і 4G, фіксованого зв’язку та інтернету. Інвестиції Vodafone у період активного будівництва мереж швидкісного в 2015 – 3 кв. 2022 року перевищили 34 млрд грн. Рекордні інвестиції дозволили забезпечити технологічне лідерство й розвивати нові технологічні послуги – Інтернет речей (IoT), технології та рішення для Smart City, аналітика великих даних, фінтех послуги, хмарні сервіси. В Україні послугами Vodafone користуються 15,8 млн клієнтів. З грудня 2019 року Vodafone Україна входить до складу NEQSOL Holding.

Про NEQSOL Holding

NEQSOL Holding – це диверсифікована група компаній, що працюють у різних галузях і країнах. Основні напрями діяльності: нафтогазова, телекомунікаційна, високотехнологічна і будівельна галузі.

Група компаній працює у Великій Британії, США, Туреччині, Азербайджані, Україні, Грузії, Казахстані, ОАЕ та інших країнах.

Наприкінці 2020 року у зв’язку з планами щодо подальшого розвитку бізнесу в Україні холдинг відкрив представництво в Україні.

You may also like

Comments are closed.