У містечку Баришівка на Київщині запрацював оновлений Молодіжний центр Fun Hub. 11 березня попереднє приміщення центру вщент зруйнувала російська ракета. Тоді частина Баришівської громади була окупована, а саме містечко регулярно обстрілювали. Після деокупації області активісти взялися відновлювати Fun Hub – 4 листопада він повноцінно запрацював.

“Ракета в приміщення нашого центру прилетіла вночі. Вранці стало відомо про руїни на місці Fun Hub. Однак, одразу з моментом усвідомлення руйнування центру зародилася думка про його відновлення. Долучилося багато молоді: хтось фарбував стіни, хтось прокачав свої навички в шпаклюванні й декоруванні простору. Потім разом малювали карту України, довкола якої кожен зміг написати, з чим у нього асоціюється наша держава. У когось було “мир”, “слово”, “дух”, “боротьба”. Але в усіх – Перемога. Для Баришівки маленькою перемогою стало відкриття Fun Hub, бо ракетою можна знищити тільки приміщення, але не ідею”, – розповів Ігор Нечитайло, один зі співзасновників Молодіжної ради Баришівки та співініціатор відновлення Fun Hub.

Молодіжний центр уперше з’явився у Баришівці торік. Місцеві активісти виграли грант від благодійного фонду “МХП – Громаді”, на кошти якого закупили техніку, меблі, проєктор, ігри, інший необхідний для діяльності центру реквізит. Уже восени там почали проводити зустрічі й тренінги для молоді: з протидії булінгу, розвитку творчості, кінопокази, зустрічі з представниками різних професій тощо. 

2022 року благодійний фонд долучився до відновлення Fun Hub. Спільно з активістами команда фонду подала заявку на грантовий конкурс до Українсько-данського молодіжного дому й отримала фінансування. За залучені кошти в новому приміщенні вдалося зробити ремонт, закупити нові меблі й техніку.

“Ми надзвичайно раді, що наші проєкти продовжують жити попри все. Це демонструє, що наша робота – помічати та допомагати подібним ініціативам у громадах – має надзвичайно важливе значення. У відновленому Fun Hub молодь розвиватиметься, навчатиметься, а з часом творитиме вже власну справу й врешті працюватиме на благо всієї громади. Інвестиція в молодь – це інвестиція в майбутнє, а отже в Перемогу України”, – коментує Павло Мороз, директор Департаменту корпоративної соціальної відповідальності компанії МХП.

У відновленому приміщенні молодь вже влаштувала перший івент – благодійний аукціон картин місцевих художників. Усі зібрані кошти підуть на потреби ЗСУ.

You may also like

Comments are closed.