31 травня 2021 року Vodafone Україна, громадська організація «Аеророзвідка» та Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник підписали меморандум про співпрацю. Мета ініціативи полягає у розгортанні системи ситуаційної обізнаності в межах території Заповідника.

Першим етапом співпраці між партнерами стане розгортання пілотного проєкту «Радагаст». Суть «пілоту» полягає у забезпеченні безперебійного відеоспостереження за акваторією річки Прип’ять та прибережними зонами. Нагляд здійснюватиметься з кутом зору до 300º, з можливістю оптичного наближення до х42 та із застосуванням штучного інтелекту.

Метою «Радагасту» є перевірка ефективності технічних рішень, тестування обладнання на сумісність та відповідність технічним вимогам. Результати, отримані в процесі його реалізації, допоможуть обрати найоптимальніші варіанти масштабування проєкту та створення багатофункціональної розгалуженої системи спостереження.

Система спостереження охоплюватиме акваторії річок, узбережжя, великі ділянки суходолу. Це дасть можливість компетентним службам оперативно реагувати на виникнення лісових пожеж, дії та пересування правопорушників. А науковці, які працюють у Заповіднику, отримають нові інструменти та можливості для вивчення явищ рослинного і тваринного світу.

Спостереження за територією Чорнобильського заповідника здійснюватиметься за допомогою сучасних засобів спостереження – відеокамер, тепловізорів, акустичних та сейсмічних сенсорів тощо. Безперебійну передачу даних буде реалізовано на базі 4G мережі Vodafone.

Про Vodafone

Vodafone – одна з найбільших світових телекомунікаційних компаній, що надає широкий спектр послуг, включаючи мобільний голосовий зв’язок, передачу даних, обмін повідомленнями, фіксований інтернет і кабельне телебачення. Оператор працює в 21 країні і має партнерські угоди з операторами 49 країн. Станом на 31 березня 2021 року Vodafone надає послуги більше 300 мільйонам абонентів мобільного зв’язку і 28 мільйону користувачів фіксованого інтернету, а також об’єднує більше 123 мільйонів IoT-підключень. Більш детальна інформація на сторінці www.vodafone.com.

Vodafone Україна – провідна українська телеком компанія, яка надає послуги швидкісного інтернету 3G і 4G. Інвестиції Vodafone в період активного будівництва мереж швидкісного інтернету в 2015 році – 1 кварталі 2021 року перевищили 29,7 млрд грн.

Рекордні інвестиції дозволили забезпечити технологічне лідерство і розвивати нові технологічні послуги – Інтернет речей (IoT), технології та рішення для Smart City, аналітика великих даних, Фінтех послуги, хмарні сервіси. В Україні послугами Vodafone користуються близько 19 млн клієнтів.

Про ГО «Аеророзвідка»

Громадська організація «Аеророзвідка» створена у липні 2014 року. Організація реалізовує проєкти, направлені на застосування Збройними Силами України рішень в галузі роботизованих технологій та ІТ систем, в першу чергу, ситуаційної обізнаності.

Напрямки діяльності ГО «Аеророзвідка»:

  • Розробка, тестування і впровадження інструментів автоматизованого управління, зокрема, системи відображення ситуаційної обстановки (Система відеоспостереження вздовж лінії розмежування в ОРДЛО «Східна брама», Інтеграційна платформа ЗСУ “Дельта”).
  • Розробка, тестування, впровадження і застосування різнорідних сенсорів для системи ситуаційної обізнаності.
  • Проєктування і застосування безпілотних літальних апаратів мультироторного типу.
  • Сприяння реформуванню Збройних Сил України, впровадження системи C4ISR.
  • Співпраця з органами державної влади з питань розвитку спроможностей сектору безпеки та оборони України з інтеграції ветеранів аеророзвідки в цивільне життя.
  • Реалізація інших науково-технічних проєктів та застосування військового досвіду в цивільній сфері.

Детальніша інформація за посиланням.

Про ЧРЕБЗ

Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник (ЧРЕБЗ) – найбільший за територією і один з наймолодших об’єктів природно-заповідного фонду України – створений 26 квітня 2016 року Указом Президента України на території Іванківського та Поліського районів Київської області в межах зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення.

Загальна площа Заповідника складає 226 964, 7 гектарів. Серед унікальних природних ландшафтів Заповідника зафіксовано майже 400 видів хребетних тварин, з яких 75 видів занесені до Червоної книги України. До Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи занесено 14 видів фауни, з Європейського червоного списку відзначено 16 видів. До додатку 1-ї Бернської конвенції занесені 179 видів фауни.

Також у Заповіднику росте понад 1100 видів судинних рослин, 120 видів лишайників та 20 видів мохів. Із Європейського червоного списку – п’ять видів рослин. Виявлено 44 види флори, занесених до Червоної книги України. На водоймах зони відчуження зростають рослинні ценози, включені в Зелену книгу України.

Чорнобильський заповідник є природоохоронною, науково-дослідною установою загальнодержавного значення, утвореною з метою збереження у природному стані найбільш типових природних комплексів Поліського регіону, здійснення фонового екологічного моніторингу та вивчення навколишнього природного середовища.

You may also like

Leave a reply