У зверненні йдеться про зростання вартості послуги з розподілу природного газу.  Таке підняття вимагає перегляду тарифів на теплову енергію та комунальні послуги в бік їх суттєвого збільшення.

За таких умов підприємства теплопостачання не зможуть існувати з діючими на сьогодні тарифами. Перегляд тарифів на теплопостачання для населення призведе до їх росту майже у 1,5 рази.

18 січня 2021 року Кабмін на позачерговому засіданні встановив  граничну ціну на природний газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн/м3 та вартість послуги на розподіл природного газу не більше 1,79 грн/м3.

Асоціація Міст України акцентує увагу на тому, що подібне рішення не розв’язує питання ціни природного газу у тарифі на теплопостачання для населення.

Як зауважує у зверненні голова АМУ Віталій Кличко, Ухвала Уряду поділила громадян України на дві категорії:

1 – Споживачів природного газу для власних потреб, зокрема, індивідуального опалення;

2 – Споживачів централізованого теплопостачання. У вартість врахована ринкова ціна на природний газ.

Асоціація міст України ще 28 грудня минулого року звернулася до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням не припускати підняття вартості природного газу для  підприємств теплокомуненерго.

«Уряд не почув і переклав вирішення проблеми на органи місцевого самоврядування – на бюджети територіальних громад.

Але на місцевому рівні такі проблеми вирішити неможливо через відсутність механізму та коштів. На кінець 2020 року заборгованість підприємств теплопостачання за спожитий природний газ вже склала 43,7 млрд грн, що майже на 9 млрд грн більше ніж на початок опалювального сезону, – деталізував проблему  Віталій Кличко.

Наслідки зростання вартості природного газу для підприємств!

  • Погіршить спроможність його оплачувати.
  • Недосягнення підприємствами ТКЕ рівня розрахунків у 90 відсотків призведе до припинення газопостачання з боку НАК «Нафтогаз України».
  • Подібна ситуація – це ризик зупинки надання послуг з теплопостачання в населених пунктах України населенню і об’єктам соціальної сфери.

Підіймання послуг вартості на комунальні послуги призведе:

  • до суттєвого збільшення видатків з державного бюджету на виплату пільг та субсидій,
  • збільшення заборгованості населення за комунальні послуги,
  • до соціального незадоволення у суспільстві.

Зміст звернення Віталія Кличка до Президента України Володимира Зеленського полягає у негайному втручанні в ситуацію, аби уникнути кризи в системі теплозабезпечення населення та соціальних об’єктів.   

За матеріалами АМУ

You may also like

Leave a reply