ВРУ ухвалила проект закону України «Про платіжні послуги» № 4364. Це історичний момент – імплементації нових стандартів банківського ринку і платіжного сервісу.

Це відкриття ринку платіжних послуг для нових гравців, які є гнучкими, мобільними, технологічними сервісними компаніями, які не здійснюють повний комплекс банківського регулювання, але і далі за процесами наглядатиме Нацбанк.

Нові категорії регульованих інституцій з’являться із появою стандартів відкритого ринку: перше – це компанії, що, за погодженням клієнтів, ініціюють платежі безпосередньо з клієнтських рахунків у банках; друге – компанії, які мають доступ до даних клієнтів банків (за погодженням клієнтів), та виконують інформаційно-аналітичне обслуговування щодо їх транзакцій та рахунків, у «єдиному вікні», приміром, у форматі мобільного додатку. «Послуги усіх банків в єдиному продукті».

Система Відкритого ринку передбачає, що банки надаватимуть цим компаніям доступ до клієнтських даних через відкриті API (коди, IP-адреси, тощо).

Конкуренція між банками перейде у пряму конкуренцію між продуктами. За увагу клієнта та право надання йому інформаційно-аналітичного сервісу змагатимуться між собою банки, провайдери.

Українська банківська система здатна швидко адаптуватися. Перехідний період є обов’язковим, для реалізації планомірного переходу до роботи за стандартами Відкритого банку для всіх учасників ринку платіжних послуг.

Експерти Європейської бізнес асоціації також працювали над Проектом Закону № 4364 та погодженні зауважень до нього з авторами.

За матеріалами Європейської Бізнес Асоціації

You may also like

Leave a reply