Знову до обмежень. З 24 лютого запроваджується адаптивний карантин. Діятимуть 4 рівні епідемічної небезпеки: «зелений», «жовтий», «помаранчевий» та «червоний».

«Зелений рівень» – рівень  захворюваності на грип та ГРВІ на території не менш як тринадцяти регіонів України не переважатиме 50 відсотків епідемічного порогу, визначеного для відповідного регіону. Вияви випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та ідентифікація антигену) – нижче 5 відсотків.

«Жовтий рівень» – базовий для країни, відповідні обмеження та протиепідемічні заходи, але з певними пом’якшеннями, зокрема: 1) дозволено проводити  масові заходи (культурні, спортивні, якщо для 1 особи передбачатиметься 4 кв метри площі, або з наповненістю залу більше 50% місць (раніше – обмеження, що до заходів можуть залучатися не більше двадцяти осіб і для кожного – 5 кв метрів площі); 2) дозволено відвідувати заклади освіти групами понад двадцять осіб; 3) дозволено матчі командних ігрових видів спорту, якщо глядачів – половина від передбачених місць; 4) дозволено працювати ресторанам, кафе, барам та їдальням – до 24 години (раніше – до 23 години); 5) дозволено роботу басейнів, у спортзалах та фітнес-центрах може перебувати більше людей.

«Помаранчевий рівень» – погіршення епідемічної ситуації в регіоні та не передбачає введення додаткових обмежень, але може призвести до запровадження «червоного рівня».

«Червоний рівень» – введення жорстких карантинних обмежень, які діяли як у період локдауну в січні 2021-го, зокрема:  1) заборона на роботу закладів громадського харчування (окрім адресної доставки та обслуговування на виніс); 2) заборона на роботу торгово-розважальних центрів та розважальних закладів – кінотеатрів, театрів; 3) заборона на роботу закладів освіти (окрім дитячих садків і початкових класів у школах); 4) заборона на роботу непродовольчих ринків та крамниць, спортивних залів, басейнів, фітнес-центрів.

За матеріалами LexInform

You may also like

Leave a reply