ВРУ ухвалила Закон, відповідно до якого внесені значні зміни в Кодекс, в певні акти трудового законодавства. Документ спрямований на підпис Президенту, набуде дії наступного дня після офіційного оприлюднення.

Йдеться про регулювання роботи на відстані, яка минулого року замінила офісну.

Тепер вона не лише в сфері інформаційних технологій.

Були спроби змін трудового законодавства, але мали нечітке окреслення. Зараз оновлення – обгрунтованіші і можуть бути фундаментом управління трудових відносин за формою дистанційною з працівниками.

Нове!

  • E-комунікація між компанією і персоналом: повідомлення наказів, інструктаж.
  • Надомна –робота за місцем, де проживає працівник, інші визначені ним приміщення (за чіткою фіксованою адресою), за графіком працедавця (наприклад, будні: з 8:00 до 17:00, з обідньою перервою), якщо (важливо!) інше не передбачається договором.
  • Дистанційна– робота поза межами компанії (приміщення/території), в іншому місці, яке обирає співробітник, застосовує інформаційно-комунікаційні технології. Працівнив самостійно приймає рішення, як розподілити робочий час.
  • За умов форс-мажору (епідемія, пандемія, самоізоляція працівника), роботодавець має нагоду запропонувати персоналу нанадомну/дистанційну працю (якщо вид діяльності це передбачає) в односторонньому випадку своїм наказом. З цим наказом працівник ознайомлюється впродовж 2 днів від дати одержання.
  • Введено для дистанційного працівника право на відключення від усіх засобів зв’язку з роботодавцем. Проміжок відключення визначається у трудовому договорі про дистанційну працю. Перебування працівника за межами досягнення в цей період не вважається порушенням трудових обов’язків.
  • Деякі працівники можуть односторонньо вимагати від роботодавця переведення їх на надомну чи дистанційну працю… Якщо вид діяльності може передбачати дистанцію.
  • Відповідальність за дотримання правил охорони праці перекладається на працівника, що працює поза офісом.
  • Співробітники, які провадять діяльність з дому чи віддалено, самостійно відповідають за облаштування безпечних, нешкідливих умов роботи.
  • Роботодавець відповідальний за безпеку обладнання, яку надає персоналу для праці за межами офісу.
  • Перехід на дистанційну роботу за умови дискримінації. Працівник має право вимагати від роботодавця тимчасово, терміном до 2 місяців, перевести на віддалену працю, якщо в офісі дискримінували. Але роботодавець може відмовити працівнику, якщо виконувати дистанційно діяльність нереально, а або якщо не може навести факти, які підтверджують дискримінацію.

Переведення фактичних відносин у належну правову площину, сторонам трудових відносин (працівнику та роботодавцю) необхідно скласти або змінити трудові договори, додаючи положення про надомну чи дистанційну роботу, спираючись на нововведення, запропоновані Законом.

За матеріалами rabota.ua

You may also like

Суспільство

Яке завдання стоїть перед українським бізнесом у питанні працевлаштування ветеранів війни з інвалідністю? Головне з дискусії “Маніфест сильних”

21 березня у кінотеатрі Планета Кіно в ТРЦ “Блокбастер” відбулася панельна дискусія на тему адаптації ...

Leave a reply