Сьогодні в Комітеті ВРУ з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення відбулося засідання робочої групи, учасники якої ухвалили резолюцію з вимогою терміново внести на розгляд парламенту законопроекти №5711 – про зниження штрафів для роботодавців та №6489 – про запобігання надмірному тиску на роботодавців.

Наразі в Україні по відношенню до підприємців діють величезні штрафи. Зокрема, за допуск найманого працівника без оформлення трудового договору передбачено штраф у розмірі 111 690 грн, а за «недопущення трудового інспектора» до перевірки – штраф у розмірі 372 300 грн.

Величезні санкції, а також нечітко виписані законодавчі норми, які дають можливість інспекторам праці довільно трактувати деякі терміни і процедури, створюють умови для терору та корупції.

«Коли на тебе можуть накласти штраф вартістю авто або квартири, ти тричі подумаєш, а чи варто відкривати власну справу. Ризики від підприємницької діяльності набагато переважують можливі переваги. Якщо ми хочемо, щоб економіка зростала, цю проблему потрібно вирішувати – чітко прописати всі процедури, захистити права найманих працівників, привести у відповідність з іншими адміністративними порушеннями штрафи за порушення трудового законодавства», – зазначила народний депутат Оксана Продан, співавтор законопроектів 5711 та 6489.

За її словами, голови двох парламентських комітетів – Віктор Галасюк та Сергій Каплін звернуться до голови Верховної Ради України Андрія Парубія з проханнями внести законопроекти 5711 та 6489 в порядок денний сесії.

Раніше на підтримку законопроекту 5711 надійшло 40 колективних звернень – від Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Чернігівської, Черкаської, Сумської, Кропивницької, Охтирської міських рад, а також від Федерації роботодавців України, Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України та багатьох інших.

Нагадаємо, ключові положення законопроекту 5711:

  • вилучення з Кодексу законів про працю неймовірних штрафів для підприємців в 372 тис. грн.;
  • приведення штрафів за порушення законодавства про працю у відповідність з іншими адміністративними правопорушеннями. Зокрема, за самовільне користування надрами, незаконну вирубку лісів та ін.;
  • відміна «податку на повітря» – обов’язкової сплати мінімального страхового внеску підприємцями на загальній системі оподаткування за періоди, коли вони не отримували доходи;
  • відміна відповідальності за невчасне подання звіту, якщо це не призвело до втрати бюджетів різних рівнів чи Пенсійного фонду України;
  • відміна штрафів за недопуск до незаконної перевірки.

You may also like

Leave a reply