Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у середу, 29 червня, провів зустріч із делегацією митної та прикордонної служби Сполучених Штатів Америки, з якими обговорив початок роботи місії із оцінки потреб щодо реформи української митниці.
Організація роботи місії за участі експертів митної та прикордонної служби США у розробці реформи митної служби України стала результатом домовленостей Прем’єр-міністра із Комісаром Бюро з митних питань та охорони кордонів США Гілом Керліковскі під час його візиту до Києва 23 травня 2016 року. Роботу місії також було обговорено під час зустрічі Володимира Гройсмана із Віце-президентом США Джо Байденом, який підтвердив готовність Адміністрації Сполучених Штатів Америки надати підтримку у реформуванні української митниці.
Місія з оцінки потреб працюватиме в Україні до 11 липня, за результатами чого буде сформовано план дій реформи та розпочато його виконання. У зв’язку з цим Прем’єр-міністр запропонував провести 11 липня зустріч для підбиття підсумків роботи місії та окреслення планів подальшої взаємодії.
Володимир Гройсман зауважив, що наведення порядку на українській митниці є одним з важливих пріоритетів для українського Уряду. “Хочу підтвердити рішучість Уряду, мене особисто як Прем’єр-міністра навести лад на українській митниці. З такими партнерами як ви і з вашою підтримкою ми зробимо це якомога краще”, — наголосив він.
“Я забезпечу особисте політичне лідерство у цьому процесі і зроблю все для того, щоб те, що буде нами з вами узгоджено, було реалізовано, щоб ваші зусилля, ваш досвід був впроваджений якомога краще, і ви побачите результат нашої спільної роботи, роботи Уряду, моїх колег і мене особисто у цьому проекті”, — підкреслив він.
За його словами, у розробці реформи митниці насамперед потрібно звернути увагу на три напрямки, зокрема, подолання контрабанди, у тому числі “сірої”, а також неузгодженостей у законодавстві, що породжують так званий третій напрямок контрабанди, — перевезення невеликими партіями товару без розмитнення. “Як наслідок, ми маємо надзвичайно великий рівень корупції у системі митної служби України, який центральна влада і я як Прем’єр-міністр терпіти не будемо”, — підкреслив він.
Говорячи про цілі реформи митниці, Володимир Гройсман наголосив, що на пунктах пропуску потрібно провести технічну модернізацію, зокрема встановити сканери, системи спостереження, сучасні системи реагування на порушення, удосконалити програмне забезпечення, впровадити обмін базами даних із митницями сусідніх країн, провести кадрове перезавантаження персоналу митної служби та підвищити їхню відповідальність, а також забезпечити якісний сервіс для бізнесу та громадян у місцях митного оформлення.
Голова Уряду зазначив, що перед місією США стоять завдання швидко оцінити реальний стан справ та потреби митної служби України щодо реформування, визначити потрібні для її модернізації технічні засоби, критерії до підготовки і відповідальності персоналу та напрацювати план дій реформи.
Володимир Гройсман висловив сподівання, що такий план дій буде розроблено до середини серпня для того, щоб перейти до його практичного виконання. “Відкладати це на багато місяців неможливо”, — зазначив він.
У свою чергу Уряд та Державна фіскальна служба України будуть максимально сприяти місії США з оцінки потреб щодо надання необхідної інформації, запевнив Прем’єр-міністр.
Володимир Гройсман подякував Сполученим Штатам Америки та особисто Віце-президенту США Джо Байдену за підтримку України та важливої реформи митної служби.
“Вірю, що об’єднуючи зусилля, ми дуже швидко оцінимо наші потреби, зрозуміємо, що нам потрібно зробити для того, щоби швидко реформувати державну митну службу таким чином, щоб ми могли дати абсолютно нову якість, запобігли будь-яким правопорушенням, а для експортно-імпортних операцій створили нормальні, сучасні, комфортні умови”, — зазначив він.
У зустрічі із делегацією митної та прикордонної служби також взяли участь Перший віце-прем’єр-міністр — Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, Міністр фінансів України Олександр Данилюк, Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров, Перший заступник Голови Державної прикордонної служби України Василь Серватюк.
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
Джерело: www.chp.com.ua