За даними порталу Address.ua, у травні 2021 року медіанна ціна оренди житлової нерухомості Києва становила 10 дол. США / кв.м., що на $1 більше, чим в квітні поточного року, та на 10%, збільшилась в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року

Ринок оренди у травні 2021 року показав ріст цін на однокімнатні квартири, двокімнатні та трьох кімнатні квартири в ціні не змінились. Так, у травні медіанна ціна оренди квартир в Києві склала 10 дол. США / кв.м. що на $1 більше, чим в квітні поточного року. Ціна оренди квадратного метра однокімнатних квартир у травні склала 11 дол. США. Медіанна вартість двокімнатних – 9 дол. США / кв.м., Трикімнатних квартир – 8 дол. США / кв.м.

Традиційно, в оренді, найдорожчим районом Києва є Печерський район. Медіанна вартість оренди в центрі столиці становить 961 дол. США / за об’єкт, або 14 дол. США / за кв.м. На другому місці Шевченківський. Орендодавці в цьому районі просять 582 дол. США / за квартиру ($ 11 /кв.м.). На третьому місці Голосіївський район – 513 дол. США / за об’єкт ($ 10 / кв.м). Мінімальна медіанна ціна на оренду квартир зафіксована в Деснянському районі – 327 дол. США / за квартиру, або 7 дол. США / за кв.м.

Найбільш дорогим районом для оренди найліквідніших однокімнатних квартир є Печерський район, де медіанна вартість оренди 1К квартири становить 609 дол. США. У Солом’янському, Шевченківському та Голосіївському районах можна зняти однокімнатну квартиру в діапазоні від 390 до 450 дол. США. Найдешевшим для оренди районом є Деснянський. Цінник на 1К квартири в цьому районі становить 277 дол. США / в місяць.

Структура пропозиції

У травні обсяг ринку оренди квартир розподілився наступним чином. 47% від загальної кількості пропозиції, представленої в базі даних Address.ua, зосереджено в категорії однокімнатних квартир. Пропозиція по двокімнатних квартирах – 36%, трикімнатних – 14%. 3% оголошень – багатокімнатні квартири, вільні для заселення.

Структура попиту

У травні 2021р. 47% запитів від охочих зняти квартиру в оренду  доводиться на однокімнатні квартири. 32% потенційних орендарів шукають для оренди двокімнатні квартири, а 16% – трикімнатні. Найскладніше здавати в оренду багатокімнатні квартири, лише 5% орендарів підшукують житло з чотирма і більше кімнатами.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

Ринок оренди житлової нерухомості Києва у травні 2021 року зазнав незначних позитивних змін – збільшилася активність на ринку та дещо збільшились медіанні ціни.

Через дефіцит попиту і невелику в порівнянні з докарантинним періодом кількість угод на ринку, позитивні тренди в першу чергу торкнулися більше бюджетних сегментів – найбільше зростання цін з початку року зафіксовано в Деснянському і Святошинському районах, в той час як середня ставка оренди в Печерському районі все ще на 29% нижче, ніж в січні 2021.

Цікаво, що до кінця весняного періоду на ринку оренди досягнуто практично ідеальний баланс структур попиту і пропозиції за типами квартир, хоча пропозиція все ще значно перевищує попит, через що здача квартири навіть за ринковою ціною займає значно більше часу, ніж півтора-два роки назад.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

  • інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
  • дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 31 травня 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 322 153 (Universal Analitics)

Інформаційна справка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові:Address.ua, Address.com.ru, Address.com.by, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

Щомісячна аудиторія порталу – понад 400 тис. користувачів.

В розділі «Новрбудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

Вам також може сподобатися

Leave a reply